Reklama

Je možné mít atopický ekzém bez alergie?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Crackell
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 10:24
Atopicky ekzem bez alergie je mozny?

Ahoj holky,

Prosim vas o radu. Dcera skoro 11 mesicu ma po celem telicku takovou koprivku. Na tvraickach i trochu ekzem, vylozene sucha mista. Ale na tom telicku mi to pripada jako alergie na neco a samozrejme uz mesic a pul davam ruzne diety, ted vse peru, vyzaruji UV lampou apod. U doktora nam bylo receno, ze je to atopak, ale nema to zarudle, nesvedi ji to. Alergii pry na noc nema. Jinak pd narozeni mela intoleranci na mlecnou bilkovinu, takze stale ma neocate a postupne zavadim jogurt apod., dle instrukci doktoru.
Tak a ted muj dotaz, vcera ji delali vylozene alergicke testy na rucicce a vse negativni. Muze mit atopicky ekzem, kdyz dle vseho nema na nic alergii? Ja myslela, ze atopak se vzdy vaze k alergii na neco?
Dekuji za vase zkusenosti

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 09.05.18 10:27

Mně dr. řekla, že atopák může být i bez alergie. Ale to, že jí nic nevyšlo v testech neznamená, že alergii nemá. Na všechno jí neotestují a hlavně u takhle malých dětí se to může dost rychle měnit. Alergolog říkal, že testy má smysl dělat až kolem 4. roku. :nevim:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 09.05.18 10:28

Dcera má AE - na některých místech se jí projevuje jen jako „kopřivka“ - pupínky světlé, bez zarudnutí, vysušení a loupající se kůže - je to většinou nějaké ložisko na holeních, aktuálně na kolenou, měla to i na rameni. Vždy to namažu a po čase to zmizí. Byla na testech na alergii, maličko jí tedy vyšly trávy, ale opravdu maličko, nikdy žádné alergické příznaky neměla. Takže si myslím, že klidně může mít AE bez alergie.

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 09.05.18 10:41

Manžel má atopický ekzem po celém těle. Obě moje děti mají takovou kopřivku jak píšeš ty - mají to už roky - nijak je to nesvědí, takže to neřeším. U kožního jsem s nimi nebyla, ale už jsem četla na internetu, že to může být forma atopického ekzemu. Jedí úplně všechno a pokud se jim to nezhoršuje, tak to neřeším. Oni oba mají absolutní odpor k mazání těla, takže to ani nijak nemažu. Jen dcera když už má opravdu tu kůži suchou, tak používáme krém z DM - doporučil to manželovi kožní v Německu, ale myslím, že to budou mít i v ČR a ten krém moc hezky voní a je velmi příjemný. Manželovi to na promazávání taky vyhovuje.

luca241
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 09.05.18 10:50

Atop jsem měla 20 let s alergie vždy negativní.

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 09.05.18 10:54

U atopického ekzemu hodně záleží na funkci jater. Většinou játra mají problém všechno zpracovat a pak se to projeví ve formě ekzemu na kůži.

lomis
Stálice 51 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 11:01

U nás bude mít AE nejspíš souvislost s alergií na roztoče (zjišťováno z krve). Vždycky se mu v noci zhorší a škrabe se. Jinak má tedy i další potravinové a zvířecí alergie - ale tam jsme souvislost s AE nevypozorovali.

Crackell
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 11:37

Dekuju holky, tak budu dal hledat souvislost a snad na neco prijdu ci to zmizi samo. S tema jatrama to dava smysl, ja si myslim, ze to bude jidlo. Neco nesedi a vzdy se to projevi na kuzi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama