Atopický ekzém - jakou kosmetiku?

Anonymní
14.12.20 20:00

atopický ekzém - jakou kosmetiku

Dobrý den, potřebuji, prosím, radu, jakou základní kosmetiku : prací gel, mýdlo na ruce, sprchový gel, šampon atd., používat, pokud má dospělý člověk atopický ekzém?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
14.12.20 20:12

No idealne co nejméně. Treba sprchac nepoužívám prakticky vubec. Akorat intimni gel. Jinak treba praci prostredky mam vyzkousene takove setrnejsi od feel eco. Sampon teda neresim, tim se nemydlim denne. Neco ti muze napsat i kozni, synovi doporucovali kosmetiku od linoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24268
14.12.20 20:20

To je kus od kusu. Sprcháč a mýdlo snesu jakékoliv, šampon v podstatě taky (jen o některých mám ty vlasy hnusný).
U prášku na praní a aviváže si už musím vybírat a moc to s nimi nepřehánět.
U tělového mléka to mám podobně jako u šampnu - snesu všechno, ale nějakou přidanou hodnotu pro mě mají jen určité výrobky.

Krémy na obličej snesu také jen nějaké. Nejhorší je to s krémem na oční okolí, to mi v podstatě sedí jen jeden.

Obecně prostě co nejméně parfémované, řady na citlivou pokožku nebo rovnou pro alergiky/atopiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
14.12.20 20:26

Pro syna jsem mela kosmetiku Salcura a A-derma, ktere jsou i pro dospele. Pomahalo i namazat modrou indulonou. Linola mu bohuzel nepomahala vubec. Delala jsem mu zklidnujici otrubove koupele (da se sehnat treba v DM). Jinak me napada treba Cannaderm, ale nemam ozkouseno. Manzelovi na seboreu ve vlasech a na tvari pomohl sampon Ponio s ichtamolem, mozna by zabral i na ekzem. Jinak nosit idealne svetle bavlnene obleceni, ne moc tesne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 20:28

Manžel má atopický ekzém.
Nevím, jestli je to jenom tím, ale poslední třeba 2 roky už se mu neobjevuje prakticky vůbec a to na to dřív hodně trpěl - na umývání nepoužíváme žádné sprcháče a podobné záležitosti, myjeme se mýdlem - vyrábím si doma z olejů a louhu, ale přírodní mýdla bez parfemace a umělých barviv se dají koupit i v nějakých lepších drogeriích nebo obchodech se zdravou výživou apod. (akorát teda nestojí 20 korun/kus, jako drogérkové Palmolive…) Šampon máme Tierru Verde, nebo Caltha, ale ten už je dražší.
Na praní vyrábím mýdlový sliz. A samozřejmě žádnou aviváž, ale to je asi jasné.

Krémy na sebe nepatlá, antiperspiranty, doedoranty atd. nepoužívá (a ne, nesmrdí, pravidelně se myje ;) ).

Anonym, zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
100
14.12.20 20:29

Praci prasek sensitive nebo pro deti (gely víc dráždí) a nechat promachat po doprani, mydlo detske, sprch. gel sensitive a kremy jsou vyborne od Biodermy (pletovy i na ruce). Pokud bude něco svědit, umýt roztokem vody s octem ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
14.12.20 21:29

Kosmetiky čím míň, tím líp. Můj muž má atopický ekzém. Neexistuje vyprat prádlo např. v Arielu. Používám značky Frosch, Ecover, snese i Jelena. Do sprchy přírodní tuhá mýdla, na vlasy tuhé šampony. V péči o tělo jsme spokojeni s Weledou, Purity Vision, Kvitok, Soaphoria, Ponio,… Přírodní kosmetiku nakupuji většinou na netu Biooo.cz nebo Biobalicek.cz, ale už se začínají objevovat i normálně v drogerkach. Na suchá ložiska vždy pomáhá několik dní promazávat mesíčkovou mastí se sádlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 22:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuji, prosím, radu, jakou základní kosmetiku : prací gel, mýdlo na ruce, sprchový gel, šampon atd., používat, pokud má dospělý člověk atopický ekzém?

Mě dr. řekla, že mýdlo ne ne ne, tak na ruce používám syndet, na tělo Biodermu nějakou olejovou koupel. Mytí jen vodou jsem nedávala. Sampon mám obyčejný z drogerky. Práci gel neřeším, nepřijde mi, že by to mělo negativní vliv, ale to je individuální.

• Citovat
  • Nahlásit
11
25.12.20 13:02

Expicial

Expicial lupitio- podle me nejlepsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 10:58

Určitě záleží na doporučeních dermatologa, pokud ho navštěvujete. Jinak se dá doporučit šetrná kosmetika, například řada Psoriadyn od české přírodní kosmtiky Henep

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat