Atopicky ekzem - je nebo neni?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 19:21
atopicky ekzem - je nebo neni?

Maminky,

pred dvema tydny mi doktorka oznamila ze ma malej atopicky ekzem. Napsala polysan, cutilan a kortikoidy lipocream 2× denne. Ale cim vic mazu, tim vice toho ma me prijde a navic se mu delaji nove pupinky na zadech, u kolinka a tak. Zitra du pro jistotu na kozni ale muze takhle vypadat AE? Navic ho ma ted malej i.na celicku a jak si protira oci tak i pod okem, je mozne aby takhle AE reagoval? Dekuji moc :) :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petája
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 05.03.19 19:27

Dobrý den, jsou to takové flíčky spíš oválné, takové sušší ? Nemůže to být Pityriasis rosea?_
První se udělá jakoby větší ,,hlavní flek" a pak se vysypávají další…

Uživatel je onlineKukacka123
Závislačka 3346 příspěvků 05.03.19 19:29

@terka-com mne se to zda jako kvasinka :think: nevyleze to do cervena vice po koupeli???

Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 05.03.19 19:36

Me se to moc nezda tak AE moje starsi dcera ho ma uz 13 let. A je to spise takove ovalne vetsi lozisko je to hodne zacervenale a suche jsou tam male supinky a taky to hodne svedi. Skrabe se maly ? A vetsinou ty loziska jsou pod koleny pod krkem v ohybu rucicky, proste tam kde se hodne zapoti. Po rozskrabani to uz muze byt vsede to je jasne. Dcera miva i hodne suche ruce a oblicej hlavne v zime.

terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 19:36

@Kukacka123

Ja ted koupu 1× za 3 dny chvili ale taky mi to tak prijde :roll: takze promazavani mi prijde naopak nevhodne, ale to by pediatricka neremla ze je to AE a rekla ze jde o kvasinku ne? Ta by se mela asi lecit jinak, spis vysusenim me.napadlo.. :/ syna to nesvedi nic.

terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 19:37

@Elzaaa

Nesvedi ho to prave vubec :think: lozisko prvni velke bylo na raminku no. V zahynech se mu spis ted delaji vsude pupinky :/

terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 19:38

@Petája jeej to nevim zeptam se zitra na kozni :)

Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 05.03.19 19:41

@terka-com uctite bez na to kozni ta myslim ti rekne presne co to je. Me zase tehdy detska rekla ze urcite AE nema a rok jsme se trapily a mazaly a zhorsovalo se to a zhorsovalo tak jsem taky sla na kozni. :roll:

terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 19:42

@Elzaaa
Dekuji urcite zajdu, ale jako AE si mo nezda :thinking: :thinking:

Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 05.03.19 19:43

@terka-com me se to tak taky nezda podle fotky

Závislačka 3346 příspěvků 05.03.19 20:02
@terka-com píše:
@Kukacka123Ja ted koupu 1× za 3 dny chvili ale taky mi to tak prijde :roll: takze promazavani mi prijde naopak nevhodne, ale to by pediatricka neremla ze je to AE a rekla ze jde o kvasinku ne? Ta by se mela asi lecit jinak, spis vysusenim me.napadlo.. :/ syna to nesvedi nic.

Popravde mne nepomohl ani pediatr (tvrdil mi taky AE, mazat Excipial kids - to bylo jednim slovem hruza 8o ) a ani kozni :nevim: ja uz bych s tim nikam nesla, lecime doma, kdyz se nahodou male neco klube. Ale tukam, uz je dlouho cista. Jinak je tam spesl postup koupani, mazani, probiotik matky (pokud koji) i ditete, strava ditete a pokud kojis, tak i protikvasinkova dieta (podle Very Zikove). Pokud bys chtela, napis zpravu. My lecili podle pediatra a kozni a opravdu se to akorat horsilo. Pak jsem oslovila kamosky kamosku a diky ni jsme se toho zbavili (postup te Zikove + nejake dalsi rady od te holciny) :) uz bych k dr nesla (ani pediatr, ani kozni) - vse na kuzi je problem strev.

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 05.03.19 20:02

U mě AE takhle po pažích a zádech vypadá, ale v dětství jsem měla také ložiska klasicky v ohybech kolenou, loketnich jamek a zápěstí..

Závislačka 3346 příspěvků 05.03.19 20:06

@terka-com jinak dcerce to zacalo flickama na hrudnicku, pak to mela i na rucickach, brisku, pod kolinkama, kolem plinek (pod nima nastesti ne). Pak i na zadickach…ale urcite nelecit jako AE - nepromastovat! ;)

terka-com
Povídálka 40 příspěvků 05.03.19 20:18

@Kukacka123

Jee a muzu se prosim zeptat co vam a za jak dlouho pomohlo dekuji :) je to docela pakarna :D :zed:

Závislačka 3346 příspěvků 05.03.19 20:34

@terka-com napisu SZ, je toho hodne, muzu? ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama