Atopický ekzém na obličeji a svědění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zereta
Povídálka 11 příspěvků 21.03.18 10:30
Atopický ekzém na obličeji a svědění

Zdravím všechny, vím že je tu už spoustu diskuzí na téma atopický ekzém a na internetu spousty návodů, které mám přečtené. Asi si chci i trochu postěžovat, protože už jsem z toho zoufalá. Strašně mě to štve. Mám roční dceru, která má ekzém hlavně na obličeji. A pak pár fleků na rukách a nohách, ale tam to nemá moc. Nejvíc mě to samozřejmě štve na tom obličeji. Začalo jí to asi v 6ti měsícícÍích. Občas se jí to začne lepšit třeba na týden a pak je to zase zpátky. Už jsem něco vyzkoušela (indulona, uriage, synderman, holtův krém, blue cap, který fungoval, ale dozvěděla jsem se, že jsou tam kortikoidy, a derma, na svědění fenistil). Byla jsem i ve specializovaném centru v Motole, ale jen jsme dostali dalších tisíce mastiček. Tak jsem si to teda nepředstavovala. Hledám příčinu. Není to přece o tom, že ji budu pořád patlat něčím jiným. Je to projev na kůži něčeho, co je v těle. Problém je, že je nejhorší, že si to škrábe. Když jí zavážu ruce, tak je to špatný, protože si bohužel cucá palec (dudlík nikdy nechtěla) a bez toho neusne. Když ho nemá, tak strašně křičí a ekzém je ráno vždycky horší, protože je z toho vystresovaná a má to rozškrábané, protože když nemá ruce, tak je schopná si to třít hlavou o matraci… Je to kolotoč. Takže mám na Vás dotaz. Co Vám u dítěte přesně na atopický ekzém pomohlo? Otázka, která je tu asi nejčastěji, ale vyberu z odpovědí tu nejčastější. A když zkoušíte nějaký krém, tak jak dlouho ho zkoušet, abych poznala, jestli zabírá nebo ne. A co s tím svěděním? Nevíte, jak to jinak řešit? Předem děkuji za vaše reakce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 21.03.18 10:46

@Zereta to je mi lito… a co zkusit nulovou terapii? Prostě nic nedávat a čekat par měsíců… omývat jen převařenou vodou

Uživatel je onlineSlečna Ferka
Echt Kelišová 9866 příspěvků 21.03.18 11:00

@Zereta Na svědění: antihistaminika?

A zkoušela jsi řešit příčiny? (Počítám že jo, ale nepíšeš to tu.) Vysadit mléko, lepek, pofackovat roztoče, pokud kojíš, tak i u sebe, atd…

Moje dcera to naštěstí tak moc nemá a začalo to později, ale vím, že po mléku se to zhoršuje - takže kde můžu, dávám bezlaktózové (jako v jídlech to neřeším, jen jí říkám třeba i do školy, ať si nedává samotné mléko, kakao, jogurt atd.).

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 21.03.18 11:12

@Zereta Proti svědění je výborný nový sprej od Biodermy SOS. Fakt to zabírá! Jestli jí to začalo v šesti měsísích, co se změnilo - zavedli jste příkrmy? UM? Určitě yvzkoušet, zda to nedělá mléko, sója, lepek, kuřecí…

sediza
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 21.03.18 11:24

Moje zkušenosti jsou těžko přenositelné, přesto se pokusím Vám poradit. Vetšina krémů to jen zhorší. Náš syn bohužel nesnese ani biodermu atoderm pro atopiky. Osype se a ekzem se zhorší. Nakonec i přeš můj velký odpor pomohly kortikoidy, ale ne silné, v lékárně dokážou mast udělat tak, aby toho kortikoidu bylo úplně minimum. A hlavně stačilo natřít 1×, nebo 2× a byl klid nebo velké zlepšení na měsíce. Dalsí mozností a DOBROU! JE imunologie. Existují autovakcíny na imunitu. Ono totiž často je ekzem projevem nejake alergie. Např. na zvíře, nebo mléčné výrobky apod. Manžel atopik má zhoršení z prachu, zvírat a nekterého ovoce. Jinak he hodne dulezite mit doma spravnou vlhkost vzduchu. Doporucuji pořídit vlhkoměr. My třeba musíme celou zimu pouzivat zvlhcovace a pomáhá to velmi. Stačí den nepustit zvlhčovače a ekzem se hned zhorší. Držím palce.

Zereta
Povídálka 11 příspěvků 21.03.18 11:29

Ano právě teď jsem vysadila mléko a lepek, tak uvidím. Nechtěla jsem to vysazovat, protože jsem nechtěla, aby byla omezená v jídle, ale musím to zkusit. Zatím je to pár dní, ale změna zatím žádná. Příčinu samozřejmě řeším, ale opravdu nevím z čeho to má. Všechny ty věci jako roztoči a to co píšou na internetu jsem, zkoušela. možná dělám něco špatně, nevím. Nulová terapie mě zaujala. Ale trochu bych se bála zhoršení. Jinak v 6ti měsících se změnilo právě to, že jsem přestala kojit a zároveň šla na první očkování, jelikož jsem to nechala posunout, protože jsem pořád nebyla rozhodnutá, zda očkovat nebo ne. Příkrmy už jsem zkoušela od 4 měsíců, Ale abych řekla pravdu, tak už od narozená měla na obličeji nějaké pupínky. Ale v těch 6ti měsících se to rozjelo úplně.

sediza
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 21.03.18 11:34
@Zereta píše:
Ano právě teď jsem vysadila mléko a lepek, tak uvidím. Nechtěla jsem to vysazovat, protože jsem nechtěla, aby byla omezená v jídle, ale musím to zkusit. Zatím je to pár dní, ale změna zatím žádná. Příčinu samozřejmě řeším, ale opravdu nevím z čeho to má. Všechny ty věci jako roztoči a to co píšou na internetu jsem, zkoušela. možná dělám něco špatně, nevím. Nulová terapie mě zaujala. Ale trochu bych se bála zhoršení. Jinak v 6ti měsících se změnilo právě to, že jsem přestala kojit a zároveň šla na první očkování, jelikož jsem to nechala posunout, protože jsem pořád nebyla rozhodnutá, zda očkovat nebo ne. Příkrmy už jsem zkoušela od 4 měsíců, Ale abych řekla pravdu, tak už od narozená měla na obličeji nějaké pupínky. Ale v těch 6ti měsících se to rozjelo úplně.

A dostává UM? Můj syn nesnášel UM a vzdy ekzem a osypal se -vyrážka. Existuje UM pro alergii na mléčnou bílkovinu. Zkousela jste? Ja teda kvuli tomu kojila 2 a čtvrt roku a ekzem byl vcelku ok. Taky se to zhoršilo po ukončení kojení.

Zereta
Povídálka 11 příspěvků 21.03.18 11:55

UM dávám. Hypoalergenní nechce pít. Je dost umíněná. Takže je fakt, že nemůžu říct, že jsem úplně vysadila mléko. Ale dávám jí ho vlastně už jen 1× občas 2× denně. Překvapuje mě ale, že jednu dobu to měla už skoro vyléčený, tak jsem si říkala, že už má, vyhráno, ale omyl, pak se to zase zhoršilo. Proto si říkám, že UM to asi není.

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 21.03.18 13:08

@Zereta já dávám hipp alergic to mi pije i když je to hnusný, nulovou terapii zkus většinou je nejlepší plus životospráva a ano zhorší se to možná - ale musíte vydržet pak se to většinou zase lepší

Zereta
Povídálka 11 příspěvků 21.03.18 14:34

A vy s nulovou terapií máte osobní zkušenost? Bojím se, že by si to rozškrábala do krve a neví, jestli bych to vydržela jí nechat bez jakéhokoli mazání.

vverru
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 21.03.18 17:37

Zkus Aderma Exomega krém z lékárny, u nás zatím zabral pokaždé. Naposledy mě, vrátil se mi AE na obličej, kortikoidy jsem musela mazat denně a stejně to nebylo 100%. pár krát jsem mázla adermu a mám klid.

Zereta
Povídálka 11 příspěvků 21.03.18 17:48

Právě a dermu jsem zkoušela a přišlo mi, že se to po tom zhoršuje..

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 3 inzeráty 21.03.18 18:17

U nas ve 4 mesicich se rozjel atopicky ekzem. Od 3. byla bohuzel na UM. Po hroznem naskoceni jsem okamzite zmenila mliko a dala jsem Nutrilon HA, postupne zkousela ruzne kremy, ale jediny, ktery zabral, byl prekvapive Sudocrem. A taky jsme navstivily homeopata - kulicky. Tato trojkombinace zpusobila to, ze ma 7 a pul mesice a pres mesic a neco je absolutne bez ekzemu :)… myju Linolou, pak mazu novinkou DrKonrad - lipolotio Acut… Pricina je opravdu neco, co dostava kazdy den - nejvetsi predpoklad mleko… drzim palec :)

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 3 inzeráty 21.03.18 18:23

@Zereta
Pokud nechce pit Nutrilon Ha, zkus kozi mliko - jsou stejne jak ostatni, v susene forme v krabici :)… stejne tak maji kozi kase, kozi jogurty… za zkousku to urcite stoji :)

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 21.03.18 20:13

@Zereta zkušenost mám - mela jsem infekci v obliceji (z prace ) a rozjelo se to v ekzem - pomohla mi nulova terapie a potom krem excipial ulipolotio z lékárny, ten krem pomohl i me dceři když mela vyrážku na obliceji ve 2 měsícich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama