Atopický ekzém na rtu či něco jiného?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 17:14
Atopický ekzém na rtu či něco jiného?

Ahooooj!! Mnohokrát jsem zde našla opravdu skvělé rady.. :potlesk: a dnes přicházím s vlastním tématem, protože už jsem zoufalá.. Asi dva měsíce mě trápí jakýsi ekzém pod dolním rtem. Zčásti zasahuje i do rtu. Pokud nechám vysušit, praskne to a teče mi krev. Ze rtu se mi loupe kůže. Je mi divné, že se to týká opravdu jen kousíčku, není zasažená celá pusa.. googlím a hledám všude možně.. vím, že bych měla jít ke kožní, ale beru to jako poslední možnost.. chvíli se to vždy zlepší, dám si rtěnku a je to zpět. :zed: Na fotce je to v takovém počátečním stádiu - takto to vypadá, pokud to ještě není rozjeté.. :roll: Děkuji za každý postřeh a radu!! :srdce:

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 18.02.17 17:17

Zkus se vyprdnout na rtenky a pouzivej jen bambucke maslo ci jine prirodni alternativy pomad na rty. AE by to byt mohl, nicmene na ten mi to akt. prijde malo supinkovy ci suchy, nehranicne ohraniceny… :think:

Nadavilero
Závislačka 4182 příspěvků 18.02.17 18:15

Mým dětem se to dělá v zimě, když si „okusují“ venku pusu a pod rtama. Mažu jim to Bepathenem. Stačí párkát máznout a zmizí to. Ale jak se začnou zase okusovat, maji to znova. Nemůžeš to mít taky z toho?

Danitschka
Závislačka 2824 příspěvků 18.02.17 18:19

Presne to same me trapilo od lonskeho ledna. Bojovala jsem s tim temer rok. U me to zrejme rozjel balzam na rty eos s mint vuni. Pak uz mi vadilo uplne vsechno - i to zminovane bambucke maslo, kokosovy olej… Hruza a des :( musela jsem sahnout po nejmirnejsich kortikoidech, az ty pomohly. Konkretne hydrokortizol a 3 dny uzivani. Musela jsem se odnaucit pouzivat rtenky, pomady.. Nevadi mi snad jen modre labelo.

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 18:21

@Nowuka2 Děkuju, mažu to Carmexem a Placentou, bambucké máslo jsem ještě nezkoušela :think:

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 18:22

@Nadavilero Já myslím, že klidně to můžu mít z toho… možná také z nošení rtěnek v mrazu :think: a zasahuje to dětem i do rtu? :think:

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 18:24

@Danitschka Já to mám někdy od prosince :zed: Miluju rtěnky a když si pomyslím, že už si je nedám v dohledný době na pusu, tak mě to teda štve :zed:… bylas u kožní, viď? Diagnostikovala ti to nějak?

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 18.02.17 18:29

@Verginka Trápila jsem se s něčím podobným týdny, než jsem se dokopala ke kožní. Dala mi na to Ophtalmo-framykoin. Je to oční mast, takže i na pusu je úplně OK a je bohužel jenom na předpis. Dvě namazání a bylo po problému. Byla jsem docela v šoku. Neřekla mi žádnou diagnózu, byl to od ní prostě první nástřel, který zafungoval.

Danitschka
Závislačka 2824 příspěvků 18.02.17 18:31

@Verginka Na koznim jsem nebyla, ale jsme s dcerou atop. ekzematicky, takze mam s lecenim ruznorodych vyrazek velke zkusenosti. Ovsem tohle me zaskocilo, byla jsem na pomadach i rtenkach dost zavisla. A tohle byl vazne hnus, v lete mi to cele mokvalo, svedilo, byla jsem z toho opravdu zoufala. Pak se mi olupovaly cele rty… Kocka jsem byla. :) trochu pomohlo i potirat odvarem ze slezu.

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 18:35

@Elenloth Děkuju moc, zaúkoluju zbytek rodiny, zda ho někdo nemá v domácí lékarničce, že bych ho zkusila :) :potlesk:

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 18.02.17 18:37

@Danitschka Já to zatím nemám tak rozjeté, pořád to mažu, ale teda jsem z toho dost zoufalá také.. a jak říkáš, když to mám nejhorší, kůži tam mám najednou šedou, jak po puchýři a celý se mi to oloupe.. no děs.. děkuju moc za radu!! :srdce: :potlesk:

Danitschka
Závislačka 2824 příspěvků 18.02.17 18:39

@Verginka neni zac, ten hydokortizol je navic i volne prodejny, tak to v nejhorsim muzes zkusit. :)

Verginka
Povídálka 41 příspěvků 28.02.17 21:22

@Danitschka Tak Hydrokortizon zakoupen a snad (ťuk ťuk ťuk) se to začíná ztrácet!! :roll: Ještě to potírám sádlem a Jarischovým roztokem… děkuju moc za radu ještě jednou!!! :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >