Atopický ekzém v těhotenství: co pomáhá?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
61
17.1.22 19:30

Atopicky ekzém v tehotenstve čo vám pomáha ?

Zdravim prosím čo vám pomáha na ekzém? som 23 TT a už je to na nevydržanie ruky tvár červené veľké zapálené ložiská..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
842
17.1.22 19:42

Je vice druhu ekzemu. Nejlepe poradi na koznim.
Jinak ja zatim nic osvedceneho bohuzel nenasla. Mam to taky uplne doskrabane, nejhorsi je to v noci. Ted to mam ve fazi, ze jsem sahla po kortikoidech. Jsem ve 4.mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28731
17.1.22 19:46

Omezit potraviny, které to zhoršují. Jinak mě pomáhá mazat, mazat, mazat. Nic spesl, klidně obyč indulonou, lipobazi apod, hlavně to mít pořád promaštěné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
17.1.22 19:54

@Dendiss na kožné chodím stále kortikoidy mám tiež chodím každý mesiac na kontrolu nepomáha nič a ak áno kortikoidy na chvíľku a za deň dva to mám naspäť robili mi aj krvné testy pred tehotenstvom alergia na jedlo sa nenašla len znížená kožná bariéra a možnosť histaminovej intolerancie ale nepotvrdili mi to len povedala alergologička iba ako možnosť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
17.1.22 20:22

Možná je to úplná kravina, ale já mám speciální vztah k mastičce Kosmín na rty. Hezky hojí vsechny kožní výsevy - například opary, ale u dětí právě třeba i červené fleky v loketní nebo kolenní jamce, které se jim dělají hlavně teď v zimě a kterým říkám, možná úplně nesprávně, atopický ekzém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
17.1.22 21:02

@Lucaaa20 😁indulonu používam už roky na to 😁asi som vyskúšala ozaj vsetko skúsim ešte ceraVe a uvidíme 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
17.1.22 21:06

Mně pomohlo promašťovat, indulona nebo klasický starý jelení lůj. Pak mi pomohlo nejíst tolik sladkosti, nepít kafe a být víc v klidu. A často si nenamáčet ruce nebo se koupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.1.22 09:52

Hlavně ne kortikoidy, to je cesta do pekla. Jediná mast, která mi kdy opravdu pomohla byl Protopic, to byl opravdu zázrak. Ale vzhledem k tomu, že mění imunitní reakce v těle, tak bych ho v těhotenství rozhodně nepoužívala. Jinak mastiček jsem vyzkoušela mraky a nemůžu říct, že by něco opravdu fungovalo. Poslední dobou mi docela vyhovuje obyčejná kalciová mast, občas zinková a na promaštění protopan. Co mi ale pomáhá nejvíc, jsou vitamíny. Beru vitamíny " na vlasy a nehty", nejvíce se mi osvědčil Biosil a Panthenol, po nich mi ekzém po pár dnech zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
18.1.22 11:05

@Kajuska89 no ono kdyz je to v te nejhorsi fazi, tak bohuzel nic jineho nez kortikoidy na zaleceni nepomuzou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
18.1.22 11:14

@Dendiss to mi je jasné tie mi píšu nonstop slabé ale pomôžu Max na pár dní a znova je to späť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat