Reklama

Atopie u prcka, klasika, ale tápu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anneli
Stálice 82 příspěvků 29.11.17 14:27
Atopie u prcka, klasika, ale tápu

Milé holky,

vím že je to často propírané téma, ale PŘESTO! Včera mi u 6ti měsíční dcery doktorka potvrdila atopický ekzém (zdědila po tátovi). Máme nařízeno nedávat mrkev, jablko a jahody, za týden na kontrolu.

Nejsem hysterická matka, dcera je mé druhé dítě, ale s tímto jsem se nesetkala a včera na kontrole mě nenapadlo se ptát na otázky, které mám nyní po přečtení XY článků a diskuzí.

Mamky atopiků, co s tímhle?:

1. Máme retrievra a kočku? Do jaké míry můžou ovlivňovat atopii?

2. Měnily jste lůžkoviny? Mám koupit nějaké speciální?

3. Pomůže trošku čistička vzduchu?

4. Masti. Přes den máme užívat zinkovou mast, na noc Biodermu. Pomohlo toto Vašim dětem?

5. Oblékáte své děti výhradně do 100% bavlněného oblečení?

6. Mám vyházet plyšáky?

Za jakékoli tipy, rady budu moc vděčná. Děkuji! :kytka:

Reklama

Reakce:

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 29.11.17 14:34

@Anneli malej mel od ctvrteho mesice z jidelnicku jsem nic nevyradila, jen kdyz se osypal, tak jsem vyradila na chvili a zase dala. Atopici vetsinou z toho vyrostou, jen nekomu zustane, chodili jsme i do bazenu casto, mazala jsem pred i po, dale jsem zacala koupat obden, malymu to zmizelo, zadna kosmetika jen bioderma a kazde rano a vecer jsem mazala ty mista, puncochace pouzivam minimalne lepsi treba bavlnene legyny a doma teplacky, no a treba pozor na rajcata, tezko rict co nakonec pomohlo ale ma to pryc, ted z puncochacku trosicku tak uz je nedavam a mazeme…

hanaross
Kecalka 145 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:40

1. máme labradora - nemá na to vliv ( u nás)
2. - 6. používali jsme zinkovou mast, promašťovali lipobasí ( mastná mast), při zhoršení nam na kožním napsala ještě nějakou speciální mastičku pod zinkovou, ale název si nepamatuji. Nic jsem neměnila, žádné speciální oblečení nepoužívala, plyšáýky nevyhazovala a jen sledovala které jídlo mu atopák zhoršuje. Do roku to měl na obličeji, občas fáze kdy to měl mokvavé a občas moc hezké, prostě jak na houpačce. Po roce to z obličeje vymizelo a ani památky, že tam něco měl, ale přesunulo se to na ruce a nohy. Už to ale není tak akutní, takže občas mažeme něčím mastným a když je to horší tak zinkovou, má už 11 let, sušší kůži bude mít asi vždycky.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 29.11.17 14:43

@Anneli U atopického ekzému je problém v tom, že je to hlavně o metodě pokus omyl. Na každého zabírá něco jiného, každého může dráždit něco jiného. Jak vážné to malá má, jak to vypadá? Moje názory:
1. Zvířata můžou kůži ovlivňovat, ale nemusí. Atopický ekzém jde často ruku v ruce s různými alergiemi. My máme dost chlupatou kočku, pryč jsme ji nedali, ale klukům do pokoje leze jen výjimečně.
2. Neměnila jsem nic, pokud jsou z 100% bavlny. Peru na 60.
3.Mohla by. Pokud je kvalitní, tak není od věci. My ji třeba ale nemáme.
4. Masti podle stavu ekzému. Zinková mast vysušuje, takže pokud to má mokvající, tak ano, pokud suché a rozpraskané, tak ne. Bioderma atoderm za mě neublížila, ale mám mnohem raději A-derma exomega krém, výborně promašťuje. Prostě musíte zkoušet ledacos, každý si najde to, co mu zabírá.
5. Snažím se dávat na tělo pouze 100 % bavlnu. U mimina určitě. Problém byl s punčocháčema, když byli kluci větší. Některé dráždily, některé ne.
6. Nevyhazovala bych. Pro svůj klid je můžeš oprat a někam uklidit. Postupně po jednou přidávat, jestli ji to nedráždí.

Jinak doporučuju moc nekoupat, přidávat do koupele Linola olej, nebo zkusit ovesnou koupel. Vše se odvíjí od toho, v jaké fázi ekzém je.

Hadumi
Extra třída :D 13401 příspěvků 29.11.17 14:57

. Máme retrievra a kočku? Do jaké míry můžou ovlivňovat atopii? - máme kočku doma

2. Měnily jste lůžkoviny? Mám koupit nějaké speciální? neměnila

3. Pomůže trošku čistička vzduchu? nevím, nemáme

4. Masti. Přes den máme užívat zinkovou mast, na noc Biodermu. Pomohlo toto Vašim dětem? když ke krize, dám eccipial

5. Oblékáte své děti výhradně do 100% bavlněného oblečení? ne

6. Mám vyházet plyšáky? nevyházela jsem, dokonce je má i v postýlce

Ale u nás je to dost o jídle. Zhruba v těch 6m. jsem mu přestala dávat příkrmy, vše mu zmizelo, pak jsem začínala znovu, takže dnes víceméně vím, co mu vadí.

azalia
Kecalka 300 příspěvků 29.11.17 15:09

Já bych ještě doporučila dětské prádlo při praní 3× máchat. Je úplně jedno v jakém prášku pereš (normální nebo dětský), není v tom žádný rozdíl. Podstatné je prášek z prádla důkladně vymáchat. A žádnou aviváž!

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 29.11.17 15:16

Doporučuji biodermu atoderm. Je absolutně dokonalá a dlouho vydrží v pokožce působit. Koupat méně často a hned po utření promazat. Na máchání prádla dávat ocet. Neutralizuje. A vzhledem k věku miminka bych omezila příkrmy, pokud kojíš. Začala bych pak od znova. brambor, několik dní, batát několik dní, a pomalu po trošce přidávala další přísadu. :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >