Reklama

Atraktivní matka, neatraktivní dcera

Fotoalbum tématu (21) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Čumíza
Stálice 75 příspěvků 29.12.16 13:06
Atraktivní matka, neatraktivní dcera

Mám mezi svátky volno, takže se teď vídám s kamarádkama, na které během roku není moc času. Včera jsme na jednom takovém setkání rozvíjely diskuzi o atraktivních maminkách a neatraktivních dcerách. Ani jedna nemáme zatím děti, tak by mě zajímal pohled skutečných matek. Jak to je, atraktivní ženy? Mrzí vás, že dcery nejsou po vás, ale třeba spíš mají geny od otce? Anebo je to jedno, nevnímáte to a neuvědomujete si to? Je tam nějaké soupeření, rivalita? Může se to podepsat i třeba na vztahu mezi sestrami, kdy jedné bylo po fyzické stránce naděleno více než druhé? Neberte to, prosím, smrtelně vážně, není to závažné téma, jen nás to prostě napadlo ;).Dík.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 13:14

Moje mamka byla a je vždy štíhlá a já naopak tlustá, ale po obličeji se mi mamka teda vůbec nelíbí, to si myslím, že jsem daleko hezčí já. A celkově celý život se za ní otáčeli divní chlapi, šustila s každým druhým a nikdy nic z toho. Na chlapy mám daleko větší štěstí… Takže nevím no určitě byly doby kdy jsem jí záviděla postavu, ale neměnila bych s ní.

mkavalir
Nováček 2 příspěvky 29.12.16 13:14

Sice nejsem atraktivní matka, ale myslím, že každá dcera je pro mámu ta nejkrásnější.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15539 příspěvků 29.12.16 13:16

V čem spočívá atraktivita jedince? To je hrozně subjektivní…Ale ok, podle obecných měřítek hezká tvář i postava, to vše vystajlováno v šik oblečení, obutí, k tomu patřičný účes a make - up.
A k té dědičnosti - dcera může být stejně krásná jako matka, nebo méně nebo i více. Ale hodně záleží, jaká je osobnostně, jakou váhu přikládá vzhledu a údržbě. V tom totiž podle mého atraktivita spočívá především. Zanedbaná kráska prostě neoslní. Ale každý má ty priority jiné a cítí se dobře v jiné stylizaci.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 29.12.16 13:17

Nemyslím si, že by to tak bylo… :think:

Co znám neatraktivní matky tak mají i neatraktivní dcery a jááá, jakožto atraktivní matka mám pochopitelně i atraktivní dceru :lol: Néé, dělám si srandu… i netraktivní matka může mít pěknou dceru :lol:

Mno, trocha neskromného humoru na úvod, ale vlastě si myslím, že je to fifty fifty. Neatraktivní matka má povětšinou i netraktivní dítě. A obráceně, straktivní maminky mají atraktivní dcery. Spíš jde o životní styl… atraktivní maminky bývají většinou ty co o sebe dbají, líčí se, navštíví sem tam kadeřníka, pěkně se oblékají a nosí kabelky. Takové maminky dovedou i ošklivé káčátko pěkně našesat a obléknout tak, že je z něj atraktivní princezna - nehledě na tvar obličeje či rezatou barvu vlasů nebo pihy.

Netraktivní maminky o sebe většinou moc nedbají, mívají mastné vlasy, okousané nehty, nosí vytahané tepláky, tenisky a místo kabelky tašku nebo hůř - batoh.
Jejich dcerušky potkáte na ulici v odrbaných teplákách nebo riflích po starším bráchovi, retro triku od stejně neatraktivní babičky a v lesklých teniskách od vietnamců.

Podle mě je to prostě o stylu života, potažmo maminky.

Závěrem bych jen chtěla dodat, že každé dítě je pochopitelně krásné. Rozhodně i ty zrzavé s pihami :kytka:

terulína
Neúnavná pisatelka 16598 příspěvků 29.12.16 13:18

Neznám žádnou atraktivní matku, která by měla neatraktivní dceru :think:
Nebo jsem možná jen víc tolerantní :lol:

Ou
Závislačka 4982 příspěvků 29.12.16 13:25

Pokud svoje dcery budete oceňovat podle fyzického vzhledu, tak jim pochopitelně vypěstujete mindráky.

A to jak těm které neshledáte dostatečně hezkými, tak těm, které budete oceňovat hlavně za to, jak vypadají.

Protože ani nad jedním jaksi nemají moc kontroly a naučí se, že ocenění a přijetí nezávisí na tom, jaké jsou a co umí, ale jak vypadají.

Pokud má matka potřebu soutěžit s dcerou, tak by měla velmi rychle naklusat do psychoeterapie, smířit se s bordelem, co jí v psychice vykonali její rodiče a rychle dospět.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 29.12.16 13:26
@Čumíza píše:
Mám mezi svátky volno, takže se teď vídám s kamarádkama, na které během roku není moc času. Včera jsme na jednom takovém setkání rozvíjely diskuzi o atraktivních maminkách a neatraktivních dcerách. Ani jedna nemáme zatím děti, tak by mě zajímal pohled skutečných matek. Jak to je, atraktivní ženy? Mrzí vás, že dcery nejsou po vás, ale třeba spíš mají geny od otce? Anebo je to jedno, nevnímáte to a neuvědomujete si to? Je tam nějaké soupeření, rivalita? Může se to podepsat i třeba na vztahu mezi sestrami, kdy jedné bylo po fyzické stránce naděleno více než druhé? Neberte to, prosím, smrtelně vážně, není to závažné téma, jen nás to prostě napadlo ;).Dík.

až budeš mít děti, tak poznáš, že tvoje dítě je pro tebe to nejkrásnější i kdyby mělo jedno oko a 3 nohy. Nehledě na to, že co jednomu přijde atraktivní, to se může druhýmu hnusit. Co znamená atraktivní?

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 13:27
@FreeLady12 píše:
Netraktivní maminky o sebe většinou moc nedbají, mívají mastné vlasy, okousané nehty, nosí vytahané tepláky, tenisky a místo kabelky tašku nebo hůř - batoh.
:D
Připomněla jsi mi situace, které mě potkaly už víckrát. Seznámila jsem se s ženskou, která mi připadala jako důchodkyně, zanedbaná, šedivá, a sdělila mi, že je třeba o rok starší než já. Obvykle jdu v této situaci do kolen a mažu k zrcadlu zkontrolovat, že takhle přece proboha snad nevypadám. :D :D

Působím prý atraktivně. Moje dcera působí skromněji, ale je samozřejmě krásná. :D Soudě podle počtu kluků, co se kolem ní motají, je jednak atraktivní na pohled a jednak je vtipná, přejícná a diplomatická, proto se u nás dveře fakt netrhnou. :D
Hodně lidí nám říká, že vypadáme jako sestry. No jasně že si myslím své, čas nezastavím a jsou to prostě lichotky hodných lidí :-), ale obě dvě máme dlouhé vlasy do pasu, řasy mrkačky, jsme štíhlé, prsaté, já nosím mini a kozačky…
Moje mamka dělala zamlada modelku a dodnes se oblíká dost dobře. Hádají jí kolem 55 a ona má 73.

Výjimky existují, ale asi spíš platí, že „jaká matka, taká Katka“.
Jo a rivalita - tak na to jsem si dceru neporodila, abych s ní soupeřila. Jsme kamarádky a já ji naopak ponoukám, aby si na sobě dala záležet. Mám svůj okruh ctitelů, nemám proč s ní soupeřit. To svému děcku udělá snad jen nějaká vypatlaná ženská.

Příspěvek upraven 29.12.16 v 13:30

Malaga
Generální žvanilka 24317 příspěvků 29.12.16 13:29
@Ou píše:
Pokud svoje dcery budete oceňovat podle fyzického vzhledu, tak jim pochopitelně vypěstujete mindráky.A to jak těm které neshledáte dostatečně hezkými, tak těm, které budete oceňovat hlavně za to, jak vypadají.

Protože ani nad jedním jaksi nemají moc kontroly a naučí se, že ocenění a přijetí nezávisí na tom, jaké jsou a co umí, ale jak vypadají.

Pokud má matka potřebu soutěžit s dcerou, tak by měla velmi rychle naklusat do psychoeterapie, smířit se s bordelem, co jí v psychice vykonali její rodiče a rychle dospět.

tohle mi přijde jako celkem častý úkaz :think:

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 13:32
@Ou píše:

Přesně tak. Ale to těm zainteresovaným právě vůbec nedochází, víš.
Jinak fyzický vzhled by neměl být prioritou, ale zanedbávání taky není potřeba nějak pěstovat.
Samotnou mě docela fascinuje, co existuje přespadesátnic, které jsou šedivé a s batohem na zádech jdou do Alberta. Dávno už nemusí platit, že čím chytřejší profesor, tím větší fyzický podivín :D.
Nemám moc ráda posuzování podle oblečení (o tom jsme debatovali třeba u tématu tetování), ale zase pokud je někdo zanedbaný, o něčem to taky vypovídá.

Příspěvek upraven 29.12.16 v 13:33

Uživatel je onlinebrumdinka
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 29.12.16 13:33

To je mi zas téma :mrgreen: až budeš mít děti tak tohle fakt řešit nebudeš pokud ses normální :)

@FreeLady12 promiň ale máš dost zúženej pohled a máš to moc rozskatultova­ny…Nevím co je špatnýho na batohu :roll: by ses divila jak jsou atraktivní ženský s batohem a jak kolikrát nejsou ty s tou kabelkou…Ono je to totiž hlavně o vnitřní spokojenosti :andel:

Příspěvek upraven 29.12.16 v 13:34

Ou
Závislačka 4982 příspěvků 29.12.16 13:33

@Malaga to bohužel ano. Ono se to „dědí“, žejo. Pokud nemá matka v sobě srovnanou svoji sebehodnotu, pokud není vyrovnaná s tím, že bude stárnout a pokud fyzický vzhled bylo to hlavní, od čeho svou hodnotu odvíjí, tak nemůže předat svojí dceři nic jiného, než vlastní psychická poranění a vlastní mechanismy, jak tato poranění maskovat - často za cenu jejich prohlubování.

Ovšem pojetí vlastní ceny, vlastní sebevědomí a podobně se dají upravovat a je to to nejlepší, co člověk pro svoje děti může udělat.

(stejné principy fungují pro otce a syny, jen to nebývá tak navázáno na něco tak pomíjivého a kulturně podmíněného, jako je vzhled)

Pravda- tatinkové co si i vlastně láskyplně utahují z toho, že holčičky nejsou moc pěkné a nebo jsou moc tlusté, bývají u kořene bulimií.

Příspěvek upraven 29.12.16 v 13:35

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 13:34
@brumdinka píše:
by ses divila jak jsou atraktivní ženský s batohem a :
:D Né, Brumdi, to fakt nejsou, věř mi.

Uživatel je onlinebrumdinka
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 29.12.16 13:35

@Ou přesně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama