Atypický screening v 1. trimestru: nizke papp-a i Hcg

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
144
14.1.22 18:36

Atypický screening v 1. trimestru: nizke papp-a i Hcg

Dobrý večer, absolvovala jsem dnes geneticky pohovor v Prenatalu, kde mi vyšlo riziko pro Down s. 1:646 a pro Edwardse a Paatuv syndro. 1:320. Je mi 35 let, jsem teď 15tt, ultrazvuk úplně ok, krev ale spatna (papp-a 0,49 MoM, fBHCG 0,38 MoM). Geneticka :řekla, že Down asi ok, ale u Edwardsova a Paat syndromu je riziko opravdu zvýšené. Plus je to holcicka, což je prý u Edwardse častejsi… Udělali mi z krve Trisomytest, odběr plodovky jsem ocitla… geneticka mi ještě řekla, že i když se Edwards či Patau nepodtvrdi, očividně dle krve selhává placenta. Do teď jsem se uklidnovala, že ultrazvuk je ok, ale prý by to ještě nemuselo být zřejmé… jsem úplně hotová. Je to naše první, zázračné a vymodlene miminko…má někdo podobný příběh s dobrým koncem? :,( :,( :,(… výsledky budou až za cca 10 dní… mám pocit, že to nemůžu zvládnout :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.1.22 18:41

Neni to primo moje zkusenost, ale kamaradka spatnou krev, obe hodnoty dost nizke, riziko na ES a PS. Test teda prenascan, dle testu dite ok a o placente nerekl nikdo ani slovo.

• Citovat
  • Nahlásit
4737
14.1.22 19:27

Já měla ultrazvuk dobrý, krev špatnou, během čekání na výsledky prenascanu jsem začala cítit pohyby - to bylo blbý. Test naštěstí negativní.
Bude to dlouhých 10 dní, držím ti palce, ať to rychle uteče a ať ti přijdou dobré zprávy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
14.1.22 19:37

Ano, mela jsem nizke hodnoty v krvi i na jedno miminko a cekala dvojcata. Neresil to nikdo. Pak jsem presla k Apolinari a zacalo se to hooodne resit vc toho, ze jeden plod byl mensi (plodovka, caste UTZ apod). Kluci jsou jednovajecni.

Dneska tuktuktuk zdravi 2 leti kluci :srdce: :srdce:

Drzim palce :palec:, at je vse OK.

Uprimne, u Apolinare resili vse a na muj dotaz, jaktoze mi ty hodnoty vysly takto nizke (mela jsem pod hranici snad vse), tak mi rekl profesor, ze ty hodnoty jsou statisticke pro monotehu, prirozene pocate, proste super podminky, ale ze vicercata nebo ruzne hormonalni stimulace (nejen IVF) apod a ty maminky jsou obcas uplne mimo tabulky, protoze to telo na to nejak reaguje, ze idealni by byly samostatne tabulky na kazdou situaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
14.1.22 20:57

@Janiky2 jo, jenže my jsme pocali úplně přirozeně, bez ivf a stimulace. Neberu ani žádné leky. Pro ty nizke hodnoty není důvod. :,( Ale dekuju. Jsem ráda, že vám to dopadlo dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 08:34

Ahoj, v Prenatalu jsem byla začátkem týdne (13+6tt). Ultrazvuk dopadl výborně, ale o čtvrt na devět večer mi volala nějaká sestra, že je hodnota PAPP-A snížená a to na 0,48 MoM. Norma je 0,50 MoM. Riziko Downa 1:2000. A oni mi volají takhle večer, že musím znova na kontrolní odběry na trojitý test s integrací. Ale až za 14 dní. Tak co to je? Ten stres tu matku rozloží mnohem víc. Takže jsem četla miliardu diskuzí a upřímně jsem klidná. Pokud máš v pořádku ultrazvuk, je to 70 % úspěchu. A to mám i já. Držím palce. Tu pravděpodobnost máš naopak velmi nízkou. I pravděpodobnost 1:100 se ještě zhruba bere jako nízká. Uklidni se, odpočívej a nestresuj. Bude to v pořádku. :srdce: Jsi prostě trochu starší prvorodička a to se všechno promítá do výsledků. Kdy jdeš na další vyšetření?

• Citovat
  • Nahlásit
144
15.1.22 14:07

Byla jsem v Prenatalu teď v úterý (13+5). Ultrazvuk u Dr. Grossmannove, řekla, že výborné. Večer v 20:38 večer mi kdosi volá, že máme zvednutou jakousi hodnotu krve a riziko Downa a nám za 14 dní přijít na genetickou konzultaci. Byla jsem úplně v nervu. Druhý den jsem tam volala, že chci přijít už tento týden a chci Trisomytest odebrat,(uhradil jsem za něj skoro 15tisic)

O kvalitě té zpravy, co jsme dostali po 1. screeningu nemluvím. Je tam jen velkým písmem negati ní down syndrom a úplně malinký dole, že Edwards 1:320 (hranice pozitivity je prý 300). Manžel di té poznámky třeba vůbec nevšiml. :think:
No a včera mi tedy lékařka geneticka vysvětlila, že vůbec nejde o Downa, ale o toho Edwardse a ten třetí (tedy ty vaznejsi). Řekla mi, že pokud se z krve nepotvrdi, tak dle výsledků krve stejne nefunguje placenta. 8o (nebo to může být leky, ale ty já neberu žádné;(.. no… co na to říct… Prenatal pro mé zdravi a zdraví miminka zatím moc neudělal, spíše naopak. Už bych tam příště nesla. Co to je, volat někomu výsledky takhle večer, vyděsit ho a pak ho pozvat na konzultaci za 14 dní?! Dalších 14 dní výsledky Trisomytestu a byla bych skoro ve 20tt. :cert: c. já na potrat nepůjdu za žádných okolnosti, miminko donosim
jakkoliv nemocné, je naše a milované už teď… ale celé me to štve, jak maminky strasi, a samozřejmě šíleně děsí, že budeme mít Trisomy pozitivni :(… jinak ba ultrazvuk tam mame jít v rámci hodnocení toho špatného screeningu ještě jednou v 21tt nezávisle na tom, jak dopadne Trisomy test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
15.1.22 14:18
@Anonymní píše:
Ahoj, v Prenatalu jsem byla začátkem týdne (13+6tt). Ultrazvuk dopadl výborně, ale o čtvrt na devět večer mi volala nějaká sestra, že je hodnota PAPP-A snížená a to na 0,48 MoM. Norma je 0,50 MoM. Riziko Downa 1:2000. A oni mi volají takhle večer, že musím znova na kontrolní odběry na trojitý test s integrací. Ale až za 14 dní. Tak co to je? Ten stres tu matku rozloží mnohem víc. Takže jsem četla miliardu diskuzí a upřímně jsem klidná. Pokud máš v pořádku ultrazvuk, je to 70 % úspěchu. A to mám i já. Držím palce. Tu pravděpodobnost máš naopak velmi nízkou. I pravděpodobnost 1:100 se ještě zhruba bere jako nízká. Uklidni se, odpočívej a nestresuj. Bude to v pořádku. :srdce: Jsi prostě trochu starší prvorodička a to se všechno promítá do výsledků. Kdy jdeš na další vyšetření?

Jo a a tím dobrým ultrazvukem mi geneticka řekla, že to ok být nemusí, protože někdo může mít priznaky toho edwardse třeba až po 21. tydnu viditelné na ultrazvuku… tak nevím, jestli je ultrazvuk 70% uspechu..u tebe asi jo, když máš tak dobrý poměr a těm down by asi vidět už šel… no držím palce :srdce:

Příspěvek upraven 15.01.22 v 15:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
15.1.22 14:26

@lilith123 ono se nekde uvadi, ze nizky papp muzr znacit spatnou fci placenty. Ale taky se casto uvadi, ze placenta funguje, dite ok, ale krev vyjde spatne a ze to nelze vysvetlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
15.1.22 15:04

@Yorkmut moc díky, na to jsem nikde nenarazila a jak jsem psala, lékařka mi sdělila, že buď vývojová vada, nebo nefungující placenta, nebo vliv léků (které neberu), takže jsem propadla totálnímu zoufalství, že buď máme Edwardse, nebo potratim kvůli placente zdrave dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
15.1.22 17:04

@lilith123 tak to jsme byly stejný den u stejné doktorky. To, že má člověk riziko nějaké vady plodu, s tím se musíme srovnat a počkat… Ovšem volání sestry o půl deváté večer se mi už zdá jako vrchol. Nic nikdo neřekne… Jen termín odběru a nashle. Absolutně se mi tam nechce vracet :( katastrofa a stres navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
15.1.22 18:01

@Any219 my jsme hodně uvažovali, zda se tam vrátíme. Nakonec zvítězila obava, že by mi jinde dali termín až za dlouho. A druhý screening jsem objednaná k Dr. Vlavsinovi, který je prý opravdu expert a když už mě teda tak rozhodili… ale jestli budeme ještě další baby, tak už opravdu Prenatal ne. Neempaticke jednání sester, neprofesionální (krev má být vyhodnocena před ultrazvukem a má být odebrana tak o 2 týdny dříve!!) a úroveň vypracování tě závěrečné zprávy, z které nebylo vůbec zřejmé, že máme jít na genetiku kvůli Edwardsovi, cela chybné info ve večerním telefonátu… :nevim:… mou důvěru bohužel moc nemají… no teď čekáme se sevrenym srdcem na výsledky toho Trisomytestu a uvidíme, co dále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
16.1.22 18:42

Hadam že ty hodnoty vyskakují i díky věku. U 35, už je to docela přísne.
Držím palce ať vše dobře dopadne :kytka: a to vážně upřímně.
Bohuzel vím i když to dobře nedopadne :/.Zažila jsem..ale nemá smysl ti podsouvat něco co nevím.
To chování sester a volat to takto večer je mazec :?,to chápu že vystresuje každého ale zřejmě jen zapomněly a vzpomněly si až takto.
Snaz se věřit že je vše v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.1.22 08:04

@ametyst to je mi moc líto, že to u vás skončilo špatně… to si neumím teď ani představit…je to naše vymodlene maminko po 10 letech manželství…měli jsme jít Ina ivf a já jsem v tom cyklu před simulaci otěhotněla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
17.1.22 08:06

@lilith123 to si asi nikdo neumí představit dokud to nezazije..pak se s tím člověk musí nějak popřát. Doufam že tě to nepotká a miminko je zdrave :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat