Au pair - problém s rodinou, možnost okamžitého ukončení?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:03
Au pair - problém s rodinou, možnost okamžitého ukončení?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Jsem au pair v Německu, ale chci to ukončit, vůbec to tu nedavam, namísto 5 hodin, co mám napsaný ve smlouvě pracuju něco kolem 10-11 hodin denně. Takže jsem tu každý den zavřená s dětmi a nikam se nedostanu. 28.1. jsem řekla rodině, že končím, pak jsem jim to ještě definitivně řekla 4.2.,protože jsem si našla práci a mám nastoupit 1.3..Neříkali vůbec nic jenom, že je to mrzí. Tak hledali novou au pair, nakonec někoho našli, ale přijela by až kolem 15.3., tak jsem se v nové práci zeptala jestli bych mohla nastoupit až od 15.3.,bohužel to nejde. Sdělila jsem to rodině a oni si mě druhý den zavolali a řekli mi, že podle smlouvy mi nikam nepustí, že jsem jim nedala žádný papír o ukončení, takže tu musím zůstat po uplynutí 2 týdnů. A ze jsem je podrazila a že mi věřili, vůbec nechápu v čem jsem je podrazila, ještě jsem naopak chtěla pomoct. K tomu mi řekli jestli jeden z nich ztratí kvůli tomu práci tak mě budou žalovat. Myslela jsem si že můj odchod bude bez problému, ale bohužel ne. Ještě předtim mi můj přítel říkal ať jim dam raději papír o ukončení, že by mě pak nemuseli pustit. Já mu řekla, že to není potřeba a že by tohle oni neudělali. Bohužel jsem se zmílila. Řekla jsem jim o mém odchodu o měsíc dřív a stejně jim to nestačilo. 1.3. musím nastoupit do nové práce, ale oni mě nechtějí pustit. Je něco jak bych to mohla ukončit dřív?
Děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24022 příspěvků 20.02.18 21:07

A ty tam nejsi přes agenturu? Pokud ne, ty s nima máš nějakou písemnou smlouvu?

Kristy90
Kecalka 173 příspěvků 20.02.18 21:13

Podle mě by ses ty mohla případně bránit tím, ze podle smlouvy jsi měla pracovat jen 5 hodin a ne více. Logicky si tedy myslím, ze je možnost předčasného ukončení, protože nebyly dodrženy podmínky z jejich strany. V podstatě oni nedodrželi smlouvu v tomhle směru a ty zase ve věci výpovědní lhůty.

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:24

@jenny.fields jsem tu sama za sebe. Smlouvu s nima mám. Ale myslela jsem, že to s nima půjde bez nějakýho papíru ukončit, ještě když jsem jim 4.2. řekla, že na 100% končím a že tu budu do konce měsíce, nic o papíru neříkali a najednou když jim teče do bot tak mně tohle udělají…

eileithia
Kecalka 228 příspěvků 20.02.18 21:25

Měla jsem podobnou situaci v UK, normálně jsem se sbalila a odjela, když jsem měla jeden den volna, nikdo nic neřešil. Oni vyhrožujou, ale je to blbost, žalovat bys měla spíš ty je, že tě nutí dělat práci přes čas, určitě to neni ve smlouvě :roll:

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:26

@Kristy90 to si taky myslím, ale nejsem si jistá…nikde v německých zákonech není přesně specifikovano z jakého důvodu může ukončit smlouvu okamžitě..

jenny.fields
Generální žvanilka 24022 příspěvků 20.02.18 21:26

@Maruskqa A máte něco ve smlouvě o písemné výpovědi? Pokud ne, tak pápá.

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:30

@eileithia pritel mi řekl, že můžu udělat ze jsem nemocná a bejt u nej, že když mě oni takhle podrazili a ještě vyhrozovali, tak bych si to neměla nechat libit.. Jak jsem tu celý dny zavřená tak pořád jenom brečím, nejím a mám sevrenou hruď… Nevím co si počít

hani28
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.02.18 21:33

Dej jim to pisemne tyden pred odchodem, ze davas tydenni lhutu. Napsala bych tam, dle ustni dohody ze dne toho a toho odchazim ke dni tomu a tomu. Pokud mas vylozene ve smlouve, ze musis dat pisemnou vypoved 2 tydny, pridej tam, ze davas jen tyden, protoze nedodrzeli smluvni podminky prac. doby.
Nicmene pokud ve smlouve o pisemne vypovedi nic nemas, ani bych jim pisemne nic nedavala.
A neboj, soudit se nebudou, to jim za to nestoji. Znam holky, co se sbalily a odesly ze dne na den.
A kdyz uz si chteji hrat na zakony tak i aupair ma narok na dovolenou. Jim tam napis, ze kdyz das vypoved, 20.2. tak 2 tydny je 7.3. Ale 1.3.-7.3. si beres dovolenou za prescasy, tudiz odejdes uz 28.2.

Příspěvek upraven 20.02.18 v 21:39

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:33

@jenny.fields jenom tohle, nic o tom že by to mělo být písemně… To jsem jim řekla a oni na to, to takhle nemůžeš za to bys mohla jít před soud taky, kdybys nám to nedala písemně, to musíš v každý práci..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17547 příspěvků 20.02.18 21:33

@Maruskqa Máte ve smlouvě zakotvené podmínky ukončení spolupráce?

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 20.02.18 21:34

Sbal se a bez. Nenech se vydirat. Presne takhle jsem to mela v UK. Zmizela jsem a hotovo. At si trhnou protezou.

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:36

@hanka.br. Jenom tohle

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:37

@hanka.br.

Maruskqa
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 21:38

@Elephantka asi to tak udělám, nejhorší je že já jsem jim chtěla pomoct a oni mě takhle podrazili a ještě mi řeknou že jsem je podrazila já a že mi věřili

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavný kuchař si vzal život. Deprese mužů končí sebevraždou častěji

V souvislosti s tragickou smrtí slavného kuchaře a dobrodruha Anthonyho... číst dále >

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Reklama