Au pair sociální/zdravotní pojištění

Anonymní
14.2.21 16:52

Au pair sociální/zdravotní pojištění

Ahoj,
ráda bych odjela jako au pair. Studuju školu, ale chtěla bych z ni odejít a odjet do zahraničí. Ale nevim jak by to bylo se socialnim a zdravotnim pojistenim vzhledem k tomu, ze bych nebyla nikde v čr zaměstnaná a ani bych neměla status studentka. Prosím nevite nekdo jak to s tim pojistenim je?
Predem dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
805
14.2.21 17:09

Záleží na tom, kam odjedeš (EU nebo mimo EU), na jak dlouho a jestli tam budeš mít pracovní smlouvu nebo ne. Au-pair ji často nemají, takže musí být pojištěné normálně v ČR přes cestovní pojištění. Na pojišťovně ti poradí, stačí tam zavolat nebo napsat mail. Ale chtělo by to konkrétní informace, kam pojedeš a na jak dlouho asi, jestli budeš mít smlouvu nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6524
14.2.21 17:09

Sociální není povinný. Ze zdravotního se můžeš odhlásit a platit si ho ve státě kam pojedeš a jak se vrátíš tak se zase prihlasis tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 17:12

@solip Jela bych do země EU a asi na půl roku nebo na rok. A jela bych přes agenturu, ale nevím jak je to s pracovní smlouvou.
@JancaS84 takže sociální si muzu nadale platit tady v čr? Nebo vůbec?

• Citovat
  • Nahlásit
14181
14.2.21 17:23

Byla jsem au pair v Anglii. Sociální pojištění jsem neplatila (jen to nahlásila na úřadu, že odjíždím - zrovna jsem odmaturovala takže bych stejně buď byla někde zaměstnaná nebo na úřadu práce než najdu práci), zdravotní jsem také pozastavila (opět na zdravotní pojišťovně nahlásila, vzali si kartičku pojišťovny, kterou mi po příjezdu natrvalo opět vrátili). Zařídila jsem si cestovní pojištění na rok. Co se týče lékařů (zubní, gynekolog atd.) tak jsem byla na gyndě před odjezdem a po příjezdu (byla jsem v Anglii rok), zubní prohlídku jsem absolvovala při jedné z návštěv ČR. Zaplatila jsem si ji, stálo to asi 850 Kč? ale nic mi nedělal, byla to běžná prohlídka.
Kdyby cokoliv tak se ptej :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6279
14.2.21 17:48

Sociální není povinný. Zdravotní si odhlásíš a ideálně si zřídíš tady dlouhodobý cestovní pojištění. Já jsem měla balíček od České pojišťovny. Vycházelo mi to nejlíp finance/obsah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6524
14.2.21 17:59

Sociální si platit nemusíš, akorát se ti to nebude počítat na důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 18:30

@kaja00 Moc ti děkuji. Mohla bych se tě ještě zeptat jestli jsi jela přes nějakou agenturu?

• Citovat
  • Nahlásit
14181
15.2.21 07:54
@Anonymní píše:
@kaja00 Moc ti děkuji. Mohla bych se tě ještě zeptat jestli jsi jela přes nějakou agenturu?

Jela jsem přes agenturu. Coolagent. A cestovko jsem měla od Axy. Jinak jela jsem sice přes agenturu, ale poté co se host mum rozhodla, že přestane pracovat (resp. začne akorát doučovat (byla učitelka)), tak mě už nepotřebovali. Řekli mi to s dostatečným předstihem, ale i tak. Agentura mi sice pomohla, ale stejně jsem si novou rodinu našla sama. Ale taky jsem za nima 3× byla než jsem se k nim přestěhovala. To bylo jiné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat