Aulin a jiná analgetika v I.trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 23:05
Aulin a jiná analgetika v I.trimestru

Ahoj děvčata,
jsem v 10tt a můj problém jsou migrény. Trpěla jsem na ně už dříve a funguje to u mě tak, že pokud si při prvních příznacích vezmu analgetika, mám klid. Jakmile to ovšem nechám rozjet, čeká mě den v agónii a zvracení :?. Paralen mi absolutně nezabírá. Procházela jsem lékárnu a v příbalovém letáku Aulinu jsem narazila na informaci, že se v I. a II. trimestru může omezeně používat. Vždycky jsem si myslela, že je to docela dryák. Máte s tím někdo zkušenosti, případně můžete doporučit něco jiného? Léky se mi užívat nechce, ale ty bolesti jsou hrozné. K lékařce jdu v úterý, ale migrénu začínám cítit za krkem…

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 11.02.17 23:08

Když jsi byla v té lékarně tak jsi se měla zeptat, ty ženský tam mají pět let na vysoké škole aby ti byly schopné poradit. Zrovna o Aulinu mají určité přesné informace.

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 23:14

@Aletheia Já hledala doma v lékárně. Kdybych jela do města do lékárny, tak se tam magistry zeptám a nepátrám tady. Jenže na mě leze migréna v sobotu v 10h večer a doma je jen Brufen, Paralen a Aulin. Když nemáš radu tak nepruď.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 11.02.17 23:20

@Janli rozhodně bych to v prvnim trimestru nedoporucovala, ALE jelikoz vím co to migrena je, napisu ti toto. Me na to nikdy nepomohly leky jako je brufen, ibalgin a pod. Takze sem uzivala take aulin (ne v tehotenstvi),jak­mile sem otehotnela, migreny zmizely :lol:,byt tebou do rana bych to pretrpela a treba do lekarny zavolala :) pokud uz nejsi schopna vubec fungovat, tak si ho vezmi. Jeden lek nemuze zpusobit takové zlo

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 11.02.17 23:24

@Janli joo a pak sem si nechavala predepsat Sumatriptan Actavis 50,pro me absolutne nejlepší lek na migrenu! Za nic na svete bych ho nevymenila!! Po pul hodine, po migrene ani pamatky, vydrzelo to celý den, tak se na nej pak doktora zeptej :-)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 11.02.17 23:25

Zkuste zavolat na záchranku, radí i po telefonu. Jinak s Aulinem bych byla opatrná, je na předpis a hodně silný. Podobný, ale slabší lék je Nalgesin. Ale pokud víte, že to bude jenom jeden prášek, asi se nic nestane, ale pozor, já si jednou vzala Aulin během menzes a myslela jsem, že snad vykrvácím, hodně ovlivňuje srážlivost (třeba můj táta po bypassu tenhle druh anelgetik nesmí vůbec).

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 11.02.17 23:34

@Janli Není lékárna jako lékarna, a neurážej se hned, nerýpala jsem. Jenom jsem viděla jak procházíš tou lékárnou a zkoumáš co můžeš a co ne a nezeptáš se ;)

U nás se tomu říká lékárnička :mrgreen:

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 23:42

V příbalovém letáku píšou, že v I. a II. trimestru se nemá překračovat dávkování určené lékařem. Žádné zákazy nebo vyloženě varování jako třeba u Ibalginu. Jsem na vážkách. Vzít si analgetikum, které není v těhotenství zakázané nebo strávit den a půl v šílených bolestech s hlavou v záchodě… Mám asi hodinu na to se rozhodnout, pak už bude pozdě. Až vyzpovídám svou lékařku, dám vědět. Určitě nejsem jediná, migrénou postižená těhule. Ten aulin mi opravdu vrtá hlavou…, že by se něco tak silného dalo užívat v těhotenství? Na druhou stranu, vím jak se farmaceutické firmy chrání, když v příbalových letácích uvádějí všemožné vedlejší účinky.

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 11.02.17 23:43

Aulin nebo Brufen vyloženě zakázaný není (až v posledním trimestru by se neměl). Pokud by Ti bylo hodně zle a máš s ním dobrou zkušenost, vzala bych a neřešila. Btw: mám farmačku.

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 23:47

@Aletheia Já si zas říkala jestli nemáš doma v lékárničce farmaceutickýho trpaslíčka, co ti radí :mrgreen:. U nás je to fakt LÉKÁRNA, protože manžel trpí na úrazy a já tu mám vybavení, ze kterého by vyžilo oddělení chirurgie minimálně tři dny. Prostě menší skříň…

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 23:51

@Motýlice Díky :*!

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 12.02.17 00:16

@Janli A ani Brufen Ti nezabírá? Případně tableta Brufenu a tableta Paralenu najednou, nebo 2 tbl Paralenu najednou? K tomu třeba magnesium, to také někdy na migrenu pomuže. Aulin bych jako lékař spíš nedoporučovala. V těhotenství jsou lepší starší, léty prověřené léky. Ale třeba u Paralenu je třeba vzít vyšší dávku, účinná dávka je 10-15mg/kg, což většinou není jedna tableta, pokud nemáš 50kg.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 12.02.17 00:43
@Janli píše:
V příbalovém letáku píšou, že v I. a II. trimestru se nemá překračovat dávkování určené lékařem. Žádné zákazy nebo vyloženě varování jako třeba u Ibalginu. Jsem na vážkách. Vzít si analgetikum, které není v těhotenství zakázané nebo strávit den a půl v šílených bolestech s hlavou v záchodě… Mám asi hodinu na to se rozhodnout, pak už bude pozdě. Až vyzpovídám svou lékařku, dám vědět. Určitě nejsem jediná, migrénou postižená těhule. Ten aulin mi opravdu vrtá hlavou…, že by se něco tak silného dalo užívat v těhotenství? Na druhou stranu, vím jak se farmaceutické firmy chrání, když v příbalových letácích uvádějí všemožné vedlejší účinky.

já bych si ho nebrala, jsem v tomto hodně opatrná…Nezabírá ti nějaké cvičení, rehabilitace? V lékárnách taky doporučují tkáňové soli, ty těhotné s migrénou můžou a nejsou to chemické dryáky…

kalinichta
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 16.06.18 21:55

Jsem ve 12tt. Dnes rano mi na pohotovosti vytrhli zub moudrosti. Na bolest jsem si vzala Paralen, ale jeho ucinek trval sotva 3 hodiny. Trpela jsem bez leku dalsi 4hodiny, ledovala tvare, cucala led, ale bolest uz byla nesnesitelna. Vzala jsem si Aulin, rychle prisla neskutecna uleva. V pribalovem letaku se brani Aulinu v 1. a 2.trimestru uplne nevylucuje. Samozrejme, se nechci ladovat leky, ale uz ted mam strach, az Aulin prestane pusobit. Pokud to bude jen mozne, chci se dalsi davce Aulinu vyhnout. Ktera ucinna analgetika by bylo bezpecnejsi si v mem pripade vzit?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 17.06.18 20:18

@kalinichta Ibalgin

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >