Autismus nebo vývojová dysfázie?

519
17.3.16 16:56

Autismus nebo vývojová dysfázie?

Ahoj, prosím o radu někoho, kdo má osobní zkušenosti s těmahle dvěma diagnozama. Syna 2,5 let nyní čeká kolečko různých vyšetření. Zatím byl u dvou pediatrů, klinického logopeda, foniatrii, nyní nás čeká EEG a klinický psycholog. Jde o to, že co doktor, to názor, jeden se přiklání k tomu, že je jen hodně opožděný (na úrovni ani ne ročního dítěte), jiný lékař v tom vidí autismus. Samozřejmě mu nehodlám určovat diagnozu na netu, spíš jestli někdo neznáte rozdíly, abych je mohla probrat s lékaři, nebo si připravila nějaké otázky a tak. Prostě bych ráda, pokud už bude mít nějakou diagnozu, aby byla správná. Děkuju za případné zkušenosti. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49936
17.3.16 17:03

@Terka1603 to spíš napiš v čem je dítě jiné? 2,5 roku může být dost hraniční :roll:. ty sama jsi asi měla podezření že je nějaký problém ne? Chce to lékaře který má praxi a zkušenost ten by mohl říct k čemu se přiklání :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
17.3.16 17:06

No oni všichni lékaři co ho viděli, jsou starší, s dlouhou praxí a každej stejně tvrdí něco jiného…v čem je jinej? zkusím to ve zkratce. Nemluví-ani zvuky, jen huláká (slyší dobře), neustálé záchvaty vzteku, neumí na nic ukázat, nic postavit, nechce vzít nic do ruky-třeba lžičku nebo tužku, tudíž je plně krmenej, na plínkách…co ještě…nerozumí žádným pokynům-polož to, podej mi to…neví co je auto, atd…a když něco chce, tak mě prostě vezme za ruku a dotáhne kam potřebuje…nebo prostě křičí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
17.3.16 17:15

@Terka1603 a nepůjde spíš o mentální retardaci? Já sice nejsem odborník, ale ani jedno mi k tomu nesedí. Neber to zle, ale to zaostání ve vývoji asi těžko bude souviset s vývojovou disfázií a možná i s autismem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49936
17.3.16 17:18

@Terka1603 :( chápe když se mu řekne at něco přinese? jak si hraje? Dle popisu teda nic moc :? když mu řekneš přines botičky půjdeme ven tak to pochopí nebo nevnímá? velice mě to připomíná našeho prostředního :?. Zkusila bych i psychiatrii ale někoho kdo dělá s autistama :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
17.3.16 17:22

A ma nejakou motorickou stereotypii? houpe se, trepe rukama…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17744
17.3.16 17:32

Urcite zkus psychiatrii, kde se touhle problematikou zabyvaji, za me je to autismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
17.3.16 17:34
@berry4 píše:
@Terka1603 a nepůjde spíš o mentální retardaci? Já sice nejsem odborník, ale ani jedno mi k tomu nesedí. Neber to zle, ale to zaostání ve vývoji asi těžko bude souviset s vývojovou disfázií a možná i s autismem…

Tak o mentální retardaci nikdo nic neříkal, tak netuším… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
17.3.16 17:35
@Markéta80 píše:
@Terka1603 :( chápe když se mu řekne at něco přinese? jak si hraje? Dle popisu teda nic moc :? když mu řekneš přines botičky půjdeme ven tak to pochopí nebo nevnímá? velice mě to připomíná našeho prostředního :?. Zkusila bych i psychiatrii ale někoho kdo dělá s autistama :?

Ne ne…takovým pokynum vůbec nerozumí…a dětský psychiatr mi řekl, že před třetím rokem mě nevezme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
17.3.16 17:36

Tak občas se houpe, přešlapuje…ale nedělá to nějak výrazně často…rukama třepe když má z něčeho radost… :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
17.3.16 17:39

Mam dvanactileteho autistu, ktery se projevoval ve 2,5 letech temer totozne. Krome toho revu. Ma VFA, chodil do normalni skoly, ted na druhy stupen jsme ho dali do specialni, ale vyslovene jen kvuli stresu, ktery by mu zpusobilo fungovani na zdejsim druhem stupni mezi 2500 zaky. Mentalni retardaci nema. Mluvit zacal az po patem roce veku, jist sam asi ve trech letech, plin se zbavil azsi ve 3,5 a to ze dne na den. V podstate vsechny pokroky dela najednou, jeden den neumi, druhy den ovlada bravurne.

Deti s dysfazii, ktere mam v okoli, se takto neprojevovaly, ale mozne to je. Znam teda jednoho chlapecka, ktery opravdu jen rval a bohuzel mu to zustalo, je mu 10. Nicmene jinak je to kluk chytry, ted uz komunikuje pres pocitac, mluvit neumi, ale alespon rozumi (coz prislo take pozde, kolem sesteho roku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49936
17.3.16 17:42
@Terka1603 píše:
Tak občas se houpe, přešlapuje…ale nedělá to nějak výrazně často…rukama třepe když má z něčeho radost… :dance:

tohle vše patří k autismu, bohužel :(, zkus se spojit s ranou péčí, ti by mohli taky poradit ale tohle vše co píšeš vypadá jako autismus, bohužel i to že nechápe co po něm chceš :?. jak si hraje s autíčky? Pokud by to byl autismus tak co nejdřív do speciální školky, my jí naštěstí máme ve městě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028

Malý má vývojovou dysfázii, nemluvil, až nějak před třetím rokem začínal rozumět základním pokynům, odplenkování přes den cca ve třech, na noc má pleny pořád (budou mu 4), ale zase třeba jedl sám celkem brzy, ale on je nenažranej, tak možná to bylo tím. Nicméně to co popisuješ ty mi přijde něco jiného, navíc myslím, že dítě může mít i oboje dohromady, autismus se myslím s vývojovou dysfázíí nevylučuje (nevím, zda nekecám), ale tvůj popis mi nesedí ani na jedno :think: Každopádně malý byl u psychologa ve 2,5, zkus sehnat někoho jiného, nebo ti můžu dát kontakt, ale je to trochu z ruky pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884

@Terka1603 Musela jsem si projít tvé již založené diskuse. Píšeš dost věcně-(dítě na úrovni vývoje 1. roku…) No ono z toho, co jsi tu již několikrát založila vychází nejspíš autismus. Ale to opravdu bude na doktorech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
17.3.16 17:43
@Terka1603 píše:
Tak občas se houpe, přešlapuje…ale nedělá to nějak výrazně často…rukama třepe když má z něčeho radost… :dance:

to třepání rukama jsem viděla u děcka kamarádky, mají potvrzený autismus..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama