Autismus u malého dítěte 2.5 roku, rada?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
60
22.1.22 11:48

Autismus u malého dítěte 2.5 roku rada?

Ahojte maminky :(.. Mám problém mám doma 2.5 roku starého chlapečka, bylo to rychle miminko, utekl roku. Jako malý uměl slovíčka (máma, táta, baba, ham) to mu zůstalo do teď. V aktuální situaci neukáže (ukáže třeba v obchodě na donut na obrázku, na obrázek třeba zvířátka ne) slovní zásoba (máma, mami, táta, tati, říká to jakoby - má - má) au, blbí, občas to zní jako by řekl svoje jméno,) no a to je vše, na jmeno taky moc neslyší někdy se otočí někdy ne, je celkem samotář ake umí si hrát i s nama, má malou sestřičku (6 měsíců) je chytrý kam potřebuje dá si židličku, snaží se svlékat, oblékat, i jist lžičkou, když je nastvany nebo se mu něco zakáže kouše se do ruky ale nestiskne! :( hračky si nesklada ba naopak v pokojíku bordel jak blázen, cizí lidé mu nevadí klido s nima odejde, na hračky se neupina a ani na jednoho z rodičů, oční kontakt nic moc ale podívá se do očí, dá i pusinku, umí paci paci (ale na mou žádost to neudělá). Miluje venek děti ať malé nebo velké, záchvaty vsteku nemá, i v obchodě jde krásně za ručičku. Komunikuje s námi taky, že pro nás přijde a odvede na dané místo, nebo přinese flašku na pití že chce pít, na pokyny (nech to, ne, pojď jdeme rozumí) ale třeba podej mi ten míček… To ne, autíčka si posílá s nama, :,( :,( :,( no dr nás ženě k psychologovi, už Jsme objednaný k dvou psychologům, no jsem vyřízená, nesmirena že situaci, kor když jsem viděla na videu autistickeho chlapečka a meli stejný pohled… Ze pravda že má neskutečně energie, je pravda že hodně času trávil u pohádek i u anglických že občas mu je rozumět go, gaga, hmm, nechci se s tim snad ani smířit taková nemoc u nás v rodině ani není a já nevím co nás čeká první psycholog je 3.unora 2022 zastavil se mi svět, jo a umí si „cmarat na papír“ má tak maličko svůj svět je pravda že se snaží s všecho si zajistit sám, a když to nejde přijde… Fyzicky kontakt mu nevadí ani od cizích lidí… Je mi auvej…kdo má zkušenost radu jak ho třeba rozmluvit Protze u ničeho nevydrží… A pohled je chápu /nechápu když mu neco ukazuji budu ráda hezky víkend. :( :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6710
22.1.22 12:07

Mne jako sikovne dite, dle popisu neprijde, spis ze je hodne pozadu, jak v mluveni, tak sebeobsluze.
Ale jen Ty ho znas, ja muzu srovnavat jen a detmi, ktere znam ja.
3.2. uz je brzy, uvidis, co Ti rekne odbornik, mozna bude jen opozdenejsi a vse se casem douci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.1.22 12:11

@Jogrr šikovné..
No jako hloupí neni, ví kam si má dát židličku aby pro něco dosah, ví kde co je, ví co kam patří… Ví že se voda má nalít do skleničky a pít že skleničky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24683
22.1.22 12:12

Moc se omlouvám, ale tvůj popis je tak zmatený, vlastně z toho textu vůbec netuším, na co se ptáš a v čem je problém. Popisuješ chování normálního dítěte. Jestli je pomalejší v komunikaci, klidně může být, vždyť upřímně řečeno, i úroveň vyjadřování dospělých je nesrovnatelně různá. Chlapeček může být po tobě a vůbec nemusí být nemocný, tím méně autista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.1.22 12:14

@hanka.br. Ja se omlouvám, bylo to psané v rychlosti. Dr nás posílá k psychologovi jen kvůli mluvení a že neukáže a neslyší na jméno (slyší kdy chce a ukáže taky kdy se mu to hodí) jinak mi přijde v pohodě, myslím že hloupí určitě není ale chtěla jsem získat řadu či zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18899
22.1.22 12:31

Pulka malych kluku se chova takhle :nevim:.
Jsou holt pomalejsi.
Jeste bych to hrouceni odlozila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20825
22.1.22 12:36

Byla bych opatrná na hodnocení, jestli to je nebo není autismus, nicméně na vyšetření psychologem to určitě je. Každopádně, pokud by tam byl nějaký problém, určitě není nijak velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7770
22.1.22 12:46

A slyší dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
22.1.22 12:57

Já tam nic divného nevidím. Nám doktor říkal, že už to že pro nás přijde a někam nás dovede je sdílení. Takže ukazovat nemusí. A spíš než televizi bych si s ním víc povídala a nutila ho mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7014
22.1.22 13:06

@Kacula22 :hug:… Vím jaký to je, čekat na nějaký verdikt, ale za sebe ti můžu poradit jen to, snaž se byt v klidu a s malým si vic povídat. Každý tady ti bude hodnotit subjektivně podle dětí které ma kolem sebe nebo podle svých, ale to neznamená, že tvé je pomalé. Vždy je lepší,, když ho vyšetří a ty budeš vědět, co vás čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.1.22 13:33

@Levandulina na cokoliv jiného se otočí a podívá se takze asi jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.1.22 13:34

@Serpentini televizi už má omezenou, jsme vědomi že to byla chyba… Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.1.22 13:35

@Pidulka1991 děkuji. Je pravda že má hodně energie i když je venku což je často, a u ničeho moc nevydrží, když ho chceme učit chvíli sedí kouká, a pak zdrhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24683
22.1.22 14:14
@Kacula22 píše:
@Pidulka1991 děkuji. Je pravda že má hodně energie i když je venku což je často, a u ničeho moc nevydrží, když ho chceme učit chvíli sedí kouká, a pak zdrhne.

Myslím, že chlapec je zdravý, ale problém je ve vás jako rodičích. V tom, jaké podněty mu dáváte, co po něm chcete a jak ho rozvíjíte. Je mu dva a půl, tráví hodně času u televize, máte pocit, že ho musíte učit a on sedět, divíte se, že to nevydrží. Měla bys hlavně ty zjistit, jak se projevuje malé dítě, co potřebuje a jak ho máte adekvátně rozvíjet místo toho, abyste toho chlapečka vláčeli od jednoho psychologa ke druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
22.1.22 16:08

Podle toho jak to popisuješ mně příjde, že se o autismus nejedná, spíš mně to příjde jak vývojová dysfázie, ale počkej až co řekne psycholog, takto z tvého popisu se žádné závěry dělat nedají, navíc dítě je ještě velmi malé a může klidně jít jen o nerovnoměrný vývoj. Držím palce, ať vše dobře dopadně a tady je odkaz co vůbec vývojová dysfázie je https://www.klinickalogopedie.cz/index.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat