Autismus v roce? Poznal někdo?

Anonymní
22.7.15 12:36

Autismus v roce? Poznal nekdo?

Mam rocni dite. A zacinam mit obavy o jeho vyvoj. Umi lezt, stavi se, obchazi nabytek. Ale neumi se nic naucit. Nemava, neukazuje, nedela paci paci, i presto, ze ho to ucim uz pul roku. Kyve hlavou ze strany na stranu. Obcas se tak divne zazubi, asi to ma byt usmev, ale on se smeje jinak. Hraje si s kolama, roztaci je, supliky, dvere. Hraje si sam, je introvertni, nepotrebuje me. Nemluvi, umi jen dve slabiky, ktere nic neznamenaji. Vetsinou nereaguje na jmeno, az snad po stem osloveni. Boucha hlavou o zem, pak breci, vetsinou ke me natahne ruce pro uklidneni. Ocni kontakt ma. Hraje si stylem, ze chyti kolecko, cokoliv a prohlizi si jej ze vsech stran. Ma rad svetlo, vse co blika. Zaluzie, s nema si vyhraje. V kolektivu deti, je nejradsi stranou, nebo spis si jich vubec nevsima. Nekdo mu sebere hracku, je mu to putna, v nejlepsim pripade ji sebere zpet. Je takovy, jakoby mel svuj svet se svymi predmety, ktere prozkoumava, skrabe je. O jidlo si nerekne, nenaji se sam, ze bych mu dala croisant a on by jej snedl. Holky poradte. Vim, ze autismus se ted nosi, ale vse na nej ukazuje. Jsem fakt blazen? Milivala byvh ho stejne, ale ti autici jsou takovi smutni. :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

754
22.7.15 12:41

Vse co popisujes… klasicke rocni batole, se mi zda… kdyz se bude takto chovat i ve dvou ci ve trech letech, je to k reseni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.7.15 12:42

Normalni klidne zkoumave batole, za rok az dva budes s laskou vzpominat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
22.7.15 12:43

Vždyť je šikovný. A ten škleb jak popisuješ, kluk divně pokyvoval hlavou a pak jsem si uvědomila že na něj takto kyvu ano? Prostě to okoukal :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2312
22.7.15 12:44

A detska doktorka neco nasla? Mne spis napada problemy se sluchem nebo zrakem. Ale muzou to byt take uplne normalni projevy rocniho ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
22.7.15 12:44

Uklidni se a nech ho žít 8o Vždyť je to normální roční dite, nektere ani neumí to co tvoje. Přestaň čist chytře knížky a uzivej si normální dite!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.15 12:46

Nejhorsi je snad to, ze me ignoruje, nereaguje na osloveni. Jsem skoro porad vedle nej, a jako bych tam nebyla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
brko
22.7.15 12:49
@Anonymní píše:
Mam rocni dite. A zacinam mit obavy o jeho vyvoj. Umi lezt, stavi se, obchazi nabytek. Ale neumi se nic naucit. Nemava, neukazuje, nedela paci paci, i presto, ze ho to ucim uz pul roku. Kyve hlavou ze strany na stranu. Obcas se tak divne zazubi, asi to ma byt usmev, ale on se smeje jinak. Hraje si s kolama, roztaci je, supliky, dvere. Hraje si sam, je introvertni, nepotrebuje me. Nemluvi, umi jen dve slabiky, ktere nic neznamenaji. Vetsinou nereaguje na jmeno, az snad po stem osloveni. Boucha hlavou o zem, pak breci, vetsinou ke me natahne ruce pro uklidneni. Ocni kontakt ma. Hraje si stylem, ze chyti kolecko, cokoliv a prohlizi si jej ze vsech stran. Ma rad svetlo, vse co blika. Zaluzie, s nema si vyhraje. V kolektivu deti, je nejradsi stranou, nebo spis si jich vubec nevsima. Nekdo mu sebere hracku, je mu to putna, v nejlepsim pripade ji sebere zpet. Je takovy, jakoby mel svuj svet se svymi predmety, ktere prozkoumava, skrabe je. O jidlo si nerekne, nenaji se sam, ze bych mu dala croisant a on by jej snedl. Holky poradte. Vim, ze autismus se ted nosi, ale vse na nej ukazuje. Jsem fakt blazen? Milivala byvh ho stejne, ale ti autici jsou takovi smutni. :,(

mám autistu a smutnej fakt není. ale k tvé otázce: diagnozu mu určí-neurčí až mnohem déle. je pravda, že u nás ty projevy byly víceméně stejné jako u vás, ale to fakt nemusí nic znamenat!!!. každopádně pokud más obavy, tak se porad s odborníkem. :kytka:

Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:51

• Nahlásit
  • Citovat
754
22.7.15 12:50
@Anonymní píše:
Nejhorsi je snad to, ze me ignoruje, nereaguje na osloveni. Jsem skoro porad vedle nej, a jako bych tam nebyla :nevim:

Tak muj dvouletak je to same a dvanactiletak se zacina vzhledem k puberte chovat stejne… dulezite je, ze slysi a to bys preci poznala, kdyby ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@lafayette píše:
A detska doktorka neco nasla? Mne spis napada problemy se sluchem nebo zrakem. Ale muzou to byt take uplne normalni projevy rocniho ditete.

Doktorka si vcera vsimla, ze nereaguje. Ptala se zda slysi, a ja vim stoproce tne, ze slysi. Kdyz pustim v obyvaku reklamu toho mimone z Alzy, pozna jeho hlas a uz z loznice prileze. Vsimla si, ze nic neumi, zadne detske hricky.

• Nahlásit
  • Citovat
6301

Možná špatně slyší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.7.15 12:51
@Anonymní píše:
Nejhorsi je snad to, ze me ignoruje, nereaguje na osloveni. Jsem skoro porad vedle nej, a jako bych tam nebyla :nevim:

takze se mu vnucujes a dite te ignoruje :mrgreen: Fakt by ses mela uklidnit. Ty nemas co na praci, ze furt drepis u prcka? :nevim: Muj prvni syn si v roce vylezl po schodech nahoru do pokojicku, tam si poustel pisnicky na houpatku a kdyz jsem prisla, tak me odstrkoval a po mem odchodu zabouchnul dvere, abych uz neotravovala :mrgreen: Je zcela normalni, introvertni, vystaci si, uz je mu sest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
22.7.15 12:51

Počkej a co bys po tom ročním dítěti jako chtěla? 8o Dej mu do ruky kostku a nebude si hrát s tím příznačným autistickým kolem, ale s kostkou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
22.7.15 12:52

Mě to přijde normální, na nás u obou starších dr, ejstli na 9m už umí paci paci, no oba to uměli až dlouho po roce, nestarší coby 10m-roční dítě miloval dveře, kolik on nachodil kilometrů tím, že je otvíral a zase zavíral, hodiny denně. o zem mlátil zase hlavou prostřední, taky z toho vyrostl.byla bych úúplně v klidu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.15 12:53
@brko píše:
mám autistu a smutnej fakt není. ale k tvé otázce: diagnozu mu určí-neurčí až mnohem déle. je pravda, že u nás ty projevy byly víceméně stejné jako u vás, ale to fakt nemusí nic znamenat!!!. každopádně pokud más obavy, tak se porad s odborníkem. :kytka:Příspěvek upraven 22.07.15 v 12:51

S jakym odbornikem? Ke komu zajit s rocnim ditetem?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama