Autista ve škole dělá i věci, které doma ignoruje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 00:36
autista ve škole dělá i věci, které doma ignoruje

Ahoj maminky dětí s PAS
Mám chlapečka 7 let, který má PAS. Ve škole je moc šikovný. Rád pozoruje ostatní děti a díky tomu zkouší to co ony. Má rád tekuté barvy tak je vylévá na papír a smíchává dohromady. Nalepuje samolepky, spojuje tečky, které vytvoří písmeno nebo obrázek. Lepí na papír obrázky, listy, látky… To samozřejmě vše s pomocí.
Doma ale nic z toho dělat nechce. Jakmile je doma vyžaduje jen své oblíbené hračky a rituály. Doma skoro vše co dělá ve škole ignoruje a pro jistotu raději odejde z místnosti.
Jak to máte vy u vás doma také vaše děti doma některé věci dělat nechtějí, ale ve škole/školce ano???
Potřebuji trochu povzbudit :mavam:

Reakce:
murry
Závislačka 3224 příspěvků 02.11.18 03:04

ja ne ale kamaradky syn je presne tento pripad… ve skole se i naji sam i spoustu dalsich veci.Doma togal ignorace..spatne se to vysvetluje otci ktery by nejradeji zprisnil styl vychovy.. :roll:

Tarjei
Závislačka 4602 příspěvků 02.11.18 06:23

Normalka. Každý dite si chce doma ulevit. Navic autici a rituály…strasne se toho drzej. Jak si neco spojej s necim v souvislost, nic s nima nehne. Mam syna 11 let, tezka forma pas.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19725 příspěvků 02.11.18 07:18

Měli jsme nedávno školení o dětech s PAS, které vedl velice šikovný lektor, sám prý PAS trpí. Říkal, že tyhle děti jsou hodně inteligentní, ale taky hodně mazané. Není divu, ony celý život vyrůstají v tom, že se jejich individuality tolerují, takže ty hranice, co mohou a co ne, si v podstatě občas určují samy.

Tarjei
Závislačka 4602 příspěvků 02.11.18 07:19

@hanka.br. to vubec nemusi byt vycuranost. Syn si ve skole oblibil panenku, sehnala jsem takovou a doma si s ni hrat nechtel.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19725 příspěvků 02.11.18 07:31
@Tarjei píše:
@hanka.br. to vubec nemusi byt vycuranost. Syn si ve skole oblibil panenku, sehnala jsem takovou a doma si s ni hrat nechtel.

Kdo tvrdí, že musí? Prostě může. Je to možné.

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 02.11.18 07:52

Nemam dite na spektru, ale prijde mi, ze to je pomerne bezne chovani i u „normalnich“ deti, v tomto pripade pozna nemuseji byt ty s PAS „jine“

Brokianaa
Závislačka 4628 příspěvků 02.11.18 08:04

Ahojky namam sice dite s PAS ale s Downovym syndromem a STMR. A jak pises…ve skole dela spoustu veci co doma ani nahodou. Je integrovaný v bezne zakladce a ty zdrave deti ho dost táhnou. Ne ze by se nejak priblizil k tomu co ony umi,to vubec,ale hezky pracuje. Zato kdyz mame doma delat ukol tak to je boj ;-) a ve skole ho pak udela levou zadni…proste doma se hraje,ve skole uci :P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 10:32

@Tarjei Ahoj úplně chápu že toho má za celý den ve škole dost. Ty hračky ve škole jsou prostě „školní“ a doma se s nimi nehraje . Mohu se zeptat syn chodí do normální zš ??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 10:43

@murry No chlapi a výchova syna je kapitola sama o sobě. :roll: I u „zdravého“ dítěte je někdy problém se dohodnout co je správné a co ne. Navíc u dětí s PAS nikdy přesně nevíš proč některé věci dělají.

Tarjei
Závislačka 4602 příspěvků 02.11.18 12:35
@Anonymní píše:
@Tarjei Ahoj úplně chápu že toho má za celý den ve škole dost. Ty hračky ve škole jsou prostě „školní“ a doma se s nimi nehraje . Mohu se zeptat syn chodí do normální zš ??

kdepak, on je těžkej autista s retardací, horkotěžko ho zvládaj ve specce.

Váš příspěvek
Reklama