Autoimunitní choroba štítné žlázy u dětí

26563
13.7.20 08:18

Autoimunitni choroba štitne zlazy u deti

8o Mate nekdo zkusenost s AIT – autoimunitní lymfocytární thyreoiditis. Je podavan euthyrox.

Zkouseli jste nejake prirodni moznosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.7.20 08:52

Toto měla myslím moje máti - štítku ji ve 30 letech odoperovali (je to ale víc jak 20 let zpět). Nějaká alternativní léčba se neřešila - měla krk jak „prase“ nafouknutý. Nyní je doživotně na letroxu. Já mám eufunkční štítku - mám na ní uzlíky, není nějak zvětšená (nedělá si mi tam vazivová tkáň jako u toho, co se dotazujete). Jsem sledovaná defacto od 12-ti let, kdy se mi zvětšila nepatrně - tehdy jsem jen brala jod. Manžel měl uzlíky též, objevil se u něj později papilární karcinom, zpočátku neměřitelné protilátky, těžká hypotyreoéza (což se děje i u vás), alternativní léčba, poměrně dobře cílená studovaným doktorem se zaměřením na celostní medicínu, později vyměněn za lékaře se zaměřením na funkční medicínu, jen způsobila, že neměřitelné protilátky byly měřitelné, ale nic víc se nestalo - takto to řešil nějaké 3 roky. Také šla nakonec ven + radioléčba následně - musel, rakovina se prostě oblbnout jen tak nedá. U nás tedy alternativní léčba, byť trochu jiné příčiny poruchy, i když s manifestací též hypotyreozy, nezabarala - u dospělého. Euthyrox je nutné brát pořád, manžel jej bral při těchto léčbách také. Ten hormon prostě žádný produkt z přírody na 100% nenahradí. Anonym z důvodu osobních informací.

• Nahlásit
  • Citovat
19402
13.7.20 09:06

Přírodní léčba neexistuje, pokud vysadí léky tak se může stát že se štítná prudce zhorší. Pozor i na ten jod u některých onemocnění se má doplnovat u některý je naopak nežádoucí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
13.7.20 09:14

Alternativa neexistuje. Tělo potřebuje ten hormon, a když ho neumí vyrobit samo, musí si ho vzít formou toho léku. Ale není to žádná tragédie, prostě jednou denně slupneš prášek a žiješ si úplně normální život. U nás v rodině má špatnou šž úplně každá žena, počítám s tím, že časem se to projeví i u dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
13.7.20 09:32

Proti autoimunitní chorobě je příroda krátká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
13.7.20 09:34

Maximálně můžeš zajít na alergologii a zjistit, jestli není na pozadí třeba jinak bezpříznaková celiakie, ale v okamžiku, kdy tě nějaký šarlatán přesvědčí, že on ti prodá zázračný lék a že máš vysadit prášky, tak svému dítěti dost ublžííš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
13.7.20 09:45

Léčím se s tím od 11 let, je mi přes 30, pomaličku se mi navyšují léky, pak jich mám zase moc. Poznám to na sobě, buď umírám únavou nebo mi buší srdce a jsem neklidná. Není to žádná výhra, ale žít se s tím dá vcelku normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19402
13.7.20 09:46
@Ou píše:
Maximálně můžeš zajít na alergologii a zjistit, jestli není na pozadí třeba jinak bezpříznaková celiakie, ale v okamžiku, kdy tě nějaký šarlatán přesvědčí, že on ti prodá zázračný lék a že máš vysadit prášky, tak svému dítěti dost ublžííš.

máš nějakou studii že by to spolu mohlo souviset, to by mě zajímalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 10:36

@ka2ka Tak u paní je otázka, jestli hledá alternativní léčbu namísto braní euthyroxu (což doufám, že ne, protože toto skutečně neexistuje), nebo pro vyřešení příčiny špatné funkce ŠŽ - což si myslím, že byl onen dotaz, jestli s tím má někdo zkušenosti.

Viz. můj přechozí koment - kdy po alternativní léčbě šly protilátky z neměřitelné hodnoty na měřitelnou hodnotu. Jednalo se o úpravu jídelníčku v případě funkční medicíny (krevní rozbor - reakce buněk na různé druhy potravin - tam, kde vznikla reakce, se podle její intenzity vysadily z jídelníčku na několik měsíců nebo silně omezily). U celostní lékařky byly homeopatika (tam byl efekt tedy nulový, na protilátky to vliv vůbec nemělo). Paradoxně endokrinologové ty protilátky vůbec neření a přitom to je je zdroj, co útočí na štítku a oslabuje ji. V tomto jsem dost zklamaná z jakékoliv léčby u doktorů, protože nepátrají po příčině, ale řeší jen důsledek - hormon, co je mimo tabulku obvyklýczh norem. U manžela třeba hodnoty v normě pořád způsobují problémy s únavou (a způsobovali i před operací)… já mám hodnoty v normě (hormon i protilátky) ať léky beru nebo ne, prý pro jistotu je mám brát, „ať se štítce uleví od práce“, když už tam ty uzly jsou…

Jinak u manžel se na poruchu ŠŽ přišlo při testech na alergologii - nikdy nikdo v rodině na ni netrpěl v jeho rodné linii. U něj se projevila alergie na mléko, trávy, vše začalo jaksi častými angínami ve věku kolem 25 let, táhlo se to, než se našel nějaký souvislý důvod, vlastně už dříve nespecifickými bolestmi v břiše… já jsem přesvědčena, že ty alergie jen zatěžovaly dál tělo a vedly k poruše ŠŽ, čili úvahu, jestli na pozadí není skrytá celiakie @Ou, mi nepřijde až tak divná, a to i bez studií. Doporučuji v tomto ohledu pročít Biologii víry či Molekuly omecí - oboje od lidí z oboru zasahujících do medicíny, farmakologie, biologie…). O tom se dá různě polemizovat a diskutovat. Zejména u Molekul emocí, kdy dnes již zesnulá autorka je z laboratoře pro testování a vývoj léků, mi přijdou její některé závěry poměrně dobře vysvětlující, proč medicína občas nestačí a lidi se uchylují k něčemu, co medicína neumí ověřit/vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
19402
13.7.20 10:46
@Anonymní píše:
@ka2ka Tak u paní je otázka, jestli hledá alternativní léčbu namísto braní euthyroxu (což doufám, že ne, protože toto skutečně neexistuje), nebo pro vyřešení příčiny špatné funkce ŠŽ - což si myslím, že byl onen dotaz, jestli s tím má někdo zkušenosti.

Viz. můj přechozí koment - kdy po alternativní léčbě šly protilátky z neměřitelné hodnoty na měřitelnou hodnotu. Jednalo se o úpravu jídelníčku v případě funkční medicíny (krevní rozbor - reakce buněk na různé druhy potravin - tam, kde vznikla reakce, se podle její intenzity vysadily z jídelníčku na několik měsíců nebo silně omezily). U celostní lékařky byly homeopatika (tam byl efekt tedy nulový, na protilátky to vliv vůbec nemělo). Paradoxně endokrinologové ty protilátky vůbec neření a přitom to je je zdroj, co útočí na štítku a oslabuje ji. V tomto jsem dost zklamaná z jakékoliv léčby u doktorů, protože nepátrají po příčině, ale řeší jen důsledek - hormon, co je mimo tabulku obvyklýczh norem. U manžela třeba hodnoty v normě pořád způsobují problémy s únavou (a způsobovali i před operací)… já mám hodnoty v normě (hormon i protilátky) ať léky beru nebo ne, prý pro jistotu je mám brát, „ať se štítce uleví od práce“, když už tam ty uzly jsou…

Jinak u manžel se na poruchu ŠŽ přišlo při testech na alergologii - nikdy nikdo v rodině na ni netrpěl v jeho rodné linii. U něj se projevila alergie na mléko, trávy, vše začalo jaksi častými angínami ve věku kolem 25 let, táhlo se to, než se našel nějaký souvislý důvod, vlastně už dříve nespecifickými bolestmi v břiše… já jsem přesvědčena, že ty alergie jen zatěžovaly dál tělo a vedly k poruše ŠŽ, čili úvahu, jestli na pozadí není skrytá celiakie @Ou, mi nepřijde až tak divná, a to i bez studií. Doporučuji v tomto ohledu pročít Biologii víry či Molekuly omecí - oboje od lidí z oboru zasahujících do medicíny, farmakologie, biologie…). O tom se dá různě polemizovat a diskutovat. Zejména u Molekul emocí, kdy dnes již zesnulá autorka je z laboratoře pro testování a vývoj léků, mi přijdou její některé závěry poměrně dobře vysvětlující, proč medicína občas nestačí a lidi se uchylují k něčemu, co medicína neumí ověřit/vysvětlit.

tak souhlasím v tom že většina mudr neustále jede podle svých tabulek a okolo nekouká, já se do tabulek vejdu léta a stejně mi je špatně, jsem unavená a nefunguju a spustu mudr to nechápe, zrovna ted mi v nemocnici vyměnili endokrinoložku no neštěstí, je léto = snížíme léky bez toho aniž by se na cokoliv zeptala, a unavená být nemůžu jsem v tabulkách a tloustnout nemůžu to není možný
takže jsem měli půlhodinový rozhovor než jsem jí vysvětlila že je sice pěkný že má tabulky, ale já podle nich nefunguju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 11:02

@ka2ka A to je přesně ono - zde pak začínají ty cesty hledání alternativy, bohužel. Doktoři nejsou vůbec školeni jako precizní diagnostici (ani k tomu nemají podmínky), ale jako opraváři či údržbáři fyzické stránky lidského těla. Klobouk dolů před výjimkami… vy to máte se stavem podobně jak manžel, není co závidět, doktoři to vskutku nějak neřeší, nemají pro to ani podmínky a čas.

• Nahlásit
  • Citovat
19402
13.7.20 11:27
@Anonymní píše:
@ka2ka A to je přesně ono - zde pak začínají ty cesty hledání alternativy, bohužel. Doktoři nejsou vůbec školeni jako precizní diagnostici (ani k tomu nemají podmínky), ale jako opraváři či údržbáři fyzické stránky lidského těla. Klobouk dolů před výjimkami… vy to máte se stavem podobně jak manžel, není co závidět, doktoři to vskutku nějak neřeší, nemají pro to ani podmínky a čas.

spousta mudr v této fázi když si pacient stěžuje napíše ad a papa :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 12:22
@jenny.fields píše:
8o Mate nekdo zkusenost s AIT – autoimunitní lymfocytární thyreoiditis. Je podavan euthyrox.Zkouseli jste nejake prirodni moznosti?

Bohužel přírodně to léčit nelze, zkoušela jsem třeba čínskou medicínu a bez úspěchu, moje Dr. říkala že jak je to autoimunitní tak se s tím nic jiného než brát prášky nenadělá :nevim: Beru euthyrox od 18ti, člověk si zvykne, ale u malých dětí je to asi na prd. Většinou se to dědí z matky na dceru (může i na syna ale na dceru je to skoro vždy), my to máme 3 generace ženských

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.20 12:31
@Ou píše:

Mně to říkali teda trochu naopak - že s tím autoimunitním onemocněním se může časem rozjet alergie nebo intolerance (lepek, laktóza,…).
Ale prášky bych opravdu nevysazovala, kdyby se zkoušela nějaká alternativa tak k práškům a sledovat hodnoty jestli se to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
26563
15.7.20 16:16

Díky všem. Samozřejmě nemám v úmyslu ji vysazovat prášky. Hledám, zda není cesta jak šž podpořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama