Autoimunitní onemocnění štítné žlázy a potraty?

Anonymní
8.3.21 19:33

Autoimunitni onemocnění štítné žlázy a potraty?

Dobrý den chci se zeptát 😭 😭 dneska jsem po třetí přišla o miminko. Samovolny potrat 8+6. Zjistili mi autoimunitni onemocnění v štítné žláze beru i euthyrox 75 je v tom nejaka souvislost? Na gyn.vzal stery krev atd..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20509
8.3.21 19:40

Ano pokud nemáš v pořádku štítnou tak tohl může zavinit, léky by se ti měla časem srovnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
8.3.21 19:41

A v době otěhotnění jsi měla štítnou žlázu kompenzovanou a prvotrimestrální hodnoty byly také v pořádku? Pokud ano, problém by to být neměl. Pokud by byla počáteční kompenzace hodně špatná nebo to na začátku nikdo nekontroloval, tak to komplikace způsobovat může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 19:43

No bylo to jak na houpačce prej… Hormony.

• Citovat
  • Nahlásit
52946
8.3.21 19:58

Tak ono to normálně v prvním trimestru může trochu lítat i u dříve vzorně kompenzovaných, důležité je to pořádně hlídat a ideálně do těhotenství vstupovat se správnou kompenzací. Bohužel tohle je v dnešní době hodně častá záležitost a neboj, zdaveé děti se tak normálně donosit dají (mám dvě i s megadávkama hormonů). Moc držím palce, ať to příště dopadne lépe! Je potřeba se nenechat odbýt a klidně se na první odběry objednávat už s pozitivním testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 21:27

Ahoj, taky mám za sebou tři potraty a špatnou štítnou žlázu. Teď jsem těhotná znovu a zítra jdu na první kontrolu (jsem 9+2 podle ms), tak uvidíme jak dopadnu, ale mám z toho nervy na dranc a staženej žaludek už teď…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 08:29

Taky mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy, dlouhodobě beru léky tudíž by to mělo být pod kontrolou (samozřejmě je potřeba to v případě otěhotnění hlídat), a taky jsem měla problém otěhotnět a 2× zamlklé. Pokud už bereš léky tak by to souviset nemělo, bohužel potraty se dějí i úplně zdravým mladým holkám. Ale teď už doma mimčo mám, takže i s tím onemocněním to jde, neboj ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat