Autoimunitní onemocnění štítné žlázy a očkování proti covidu

Anonymní
5.6.21 19:48

Autoimunitní onemocnění šž a očkování proti covidu

Všechny vás moc zdravím.
Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy - hodně protilátek proti vlastní štítnici. Hlavní ukazatele štítné žlázy, což je TSH a Ft4 mám v normě.
Co se týče věku, je mi 35+. Chci se nechat naočkovat proti koronaviru, nevím, zda je to vzhledem k tomu autoimunitními onemocnění šž vhodné.
Praktická doktorka si není jistá, spíše říkala, že bych se očkovat neměla nechat, ale že se mám poradit s endokrinoložkou.
K té jsem se v pátek nedovolala.
Jaké máte zkušenosti vy, kteří máte autoimunitní onemocnění sž s očkováním proti covidu?
Dekuji, mějte hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
280
5.6.21 19:51

Normalne se muzete nechat naockovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
5.6.21 19:55

Zrovna tohle onemocnění má snad každá ženská… normálně se můžeš nechat naockovat, máme to v rodině skoro všichni a s očkováním nikdo problém nemá, me ani nenapadlo to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:19

Já normálně na očkování byla a to beru poměrně silnou dávku euthyroxu… Tohle je poměrně běžné autoimunitní onemocnění

• Citovat
  • Nahlásit
31799
5.6.21 20:46
@Anonymní píše:
Všechny vás moc zdravím.
Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy - hodně protilátek proti vlastní štítnici. Hlavní ukazatele štítné žlázy, což je TSH a Ft4 mám v normě.
Co se týče věku, je mi 35+. Chci se nechat naočkovat proti koronaviru, nevím, zda je to vzhledem k tomu autoimunitními onemocnění šž vhodné.
Praktická doktorka si není jistá, spíše říkala, že bych se očkovat neměla nechat, ale že se mám poradit s endokrinoložkou.
K té jsem se v pátek nedovolala.
Jaké máte zkušenosti vy, kteří máte autoimunitní onemocnění sž s očkováním proti covidu?
Dekuji, mějte hezký večer.

Opravdu ti lékařka řekla, že si není jistá? Jsem 40+, očkování se nebojím a léčúm se taky se sž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:47

Mám tři autoimunity včetně včetně autoimuntní ŠŽ, a už jsem po očkování.

• Citovat
  • Nahlásit
14952
5.6.21 21:05

Moje mamka bere euthrinox a očkovaná už je. Pokud si nejsi jistá, zavolej si na endokrinologii a domluv se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31799
5.6.21 21:07
@nozu píše:
Moje mamka bere euthrinox a očkovaná už je. Pokud si nejsi jistá, zavolej si na endokrinologii a domluv se tam.

Nebere euthyrox?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53503
5.6.21 21:31

Upřímně, autoimunitní onemocnění štítné žlázy má každá druhá… tak asi ne, ale každá desátá určitě ano. Nechci to zlehčovat, ale opravdu je to zcela běžné. Obzvlášť, když jsi jen ve stádiu zvýšených protilátek a ani léky nejspíš nebereš… Jinak mě pravdu nenapadlo zrohna tohle na endokrinologii vůbec konzultovat. Byť vlastně lékař, co mi dal přednostní kód na jinou chorobu, je zároveň endokrinolog a o mé poruše ví, a to jsem na stopadesátce Letroxu denně. Štítná žláza s tím nemá nic do činění a pokud by se neočkovali lidi s touhle poruchou v době, kdo to hlava nehlava perou do každýho včetně těhotných a kojících, neočkovali by skoro nikoho. Mám za sebou obě dávky a otázky zněly na všemožné alergie a hematologické poruchy, ale kolonka stálé léky - Letrox zůstala stranou zájmu. Pokud se chceš nechat naočkovat, tak to udělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14952
6.6.21 07:45

@Russet Nejspíš. Nějak tak to zní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu