Autoimunitní zánět štítné žlázy a únava

Anonymní
16.5.18 10:44

Autoimunitní zánět štítné žlázy a únava

Ahoj,

mám autoimunitní zánět štítné žlázy se sníženou funkcí. Objevilo se mi to po prvním porodu, po druhém se to trochu zhoršilo. Beru Euthyrox 75 - dle výsledků krevních testů na endokrinologii. Když jsem měla hladinu hormonu nízkou, tak jsem měla deprese, nesoustředila jsem se a byla jsem unavená.

Když mi hormony zvýšili, tak příznaky odezněly kromě únavy. Často se cítím unavená, přestože spím hodně a dobře. Hledala jsem to na netu a přijde mi, že s tou únavou má problém u štítné žlázy více lidí, ale řešení jsem nikde nenašla. Většinou jsem na to narazila na serveru ULekare.cz. Vždy jen lékař odpověděl, ať se dotyčný objedná na krevní testy a ať mu hormony upraví.

Mám obavu, aby to vůbec bylo řešitelné. Ta únava mi hrozně komplikuje život. Doma jsem schopná udělat základní věci, ale někdy jsem tak unavená, že když jde v poledne spát dcera, tak jdu taky. Nemám doma umytá rok okna, uklidím jen základní věci, ale na víc moc nenacházím sílu.

Manželovi to taky vadí - říká mi, že má nějakou chronickou únavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19853
16.5.18 10:51

Nemám štítnou vůbec a unavená jsem že bych brečela. Ted jsem umyla vanu a umyvadlo a wc únavou se třesu takže ted musím hodinu dvě odpočívat a stejně se už nevzpamatuju, a nenašla jsem řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
16.5.18 10:53

Okna mám nemyty taky a energie dost :P jen ji směřují jiným směrem :lol:. Co zkusit homeopatika nebo hormonální jógu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
16.5.18 11:28

@ka2ka A jak s takovou únavou funguješ dál, třeba 8 hodin v práci a pak domácnost a děti? Já to mám stejně. Zatím jsem na neschopence, a děsím se dne, kdy zase půjdu do práce na 8 hodin. Ráno vypravím děti, dovedu do školy a školky a mám dost. Ale všichni čekají, že to prostě zvládnu děj se co děj. Pomoc nemám žádnou, jen manžela a ten je pořád pryč. To že jsem na MD chodila s dítětem spát poo byla naprostá nutnost, jinak bych do večera nevydržela. Ale já to mám po biologické léčbě. A pravděpodobnost, že mi ta léčba zlikviduje štítnou žlázu je 40%, chodím každý měsíc na testy. A zatím prý drží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 11:37
@ka2ka píše:
Nemám štítnou vůbec a unavená jsem že bych brečela. Ted jsem umyla vanu a umyvadlo a wc únavou se třesu takže ted musím hodinu dvě odpočívat a stejně se už nevzpamatuju, a nenašla jsem řešení

Tak tos mě teda nepotěšila. :-(((

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 11:39
@Lerista píše:
@ka2ka A jak s takovou únavou funguješ dál, třeba 8 hodin v práci a pak domácnost a děti? Já to mám stejně. Zatím jsem na neschopence, a děsím se dne, kdy zase půjdu do práce na 8 hodin. Ráno vypravím děti, dovedu do školy a školky a mám dost. Ale všichni čekají, že to prostě zvládnu děj se co děj. Pomoc nemám žádnou, jen manžela a ten je pořád pryč. To že jsem na MD chodila s dítětem spát poo byla naprostá nutnost, jinak bych do večera nevydržela. Ale já to mám po biologické léčbě. A pravděpodobnost, že mi ta léčba zlikviduje štítnou žlázu je 40%, chodím každý měsíc na testy. A zatím prý drží.

A na co máš biologickou léčbu? Na tu štítnou žlázu? To někomu dávají? Já myslela, že ŠŽ řeší jen doplněním hormonů…

• Citovat
  • Nahlásit
13994
16.5.18 11:43

Mám to stejné co ty zakladatelko, beru i stejnou dávku euthyroxu. jsi si jistá, že máš správnou dávku léků? ja byla unavená nejvíc, když mi dávka neseděla. jinak na únavu mi nejvíc pomohl pravidelný pohyb (cvičení, plavání, procházky), nastartování metabolismu, né ležení doma a odpočívání, začátek byl tvrdý, ale pak to fakt pomohlo, na únavu už netrpím. deprese jsem nikdy neměla, to neporadím. ale hodně mi vypadávají vlasy, na to pomohl kofeinový šampon z dm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
16.5.18 11:46

Štítka je hodně o psychice :think: (je o nesplněných přáních). Zkusila bych třeba i emoční homeopatii, mě funguje skvěle…na rozdíl od klasické homeop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
16.5.18 11:55
@Anonymní píše:
A na co máš biologickou léčbu? Na tu štítnou žlázu? To někomu dávají? Já myslela, že ŠŽ řeší jen doplněním hormonů…

nene, na něco jiného. Ale ta léčba mi může zlikvidovat štítnou žlázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
16.5.18 11:56
@Anonymní píše: ......mám autoimunitní zánět štítné žlázy se sníženou funkcí......

Já mám taky autoim… Štítná žláza ovlivňuje skoro všechno, ale na druhou stranu nemá smysl na š. ž. všechno házet. Informace ti musí dát lékař podle lab. výsledků. :think: Já mám únavu úplně maximální a sám :nevim:. Jedinou radu mám se tím nestresovat a najít si čas na odpočinek. A snažit se dodržovat správnou životosprávu a hýbat se. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 12:24
@debra.morgan píše:
Mám to stejné co ty zakladatelko, beru i stejnou dávku euthyroxu. jsi si jistá, že máš správnou dávku léků? ja byla unavená nejvíc, když mi dávka neseděla. jinak na únavu mi nejvíc pomohl pravidelný pohyb (cvičení, plavání, procházky), nastartování metabolismu, né ležení doma a odpočívání, začátek byl tvrdý, ale pak to fakt pomohlo, na únavu už netrpím. deprese jsem nikdy neměla, to neporadím. ale hodně mi vypadávají vlasy, na to pomohl kofeinový šampon z dm.

Moc dík za názor. Určitě pomohl. A co přesně, prosím Tě, myslíš tím, že Ti dávka neseděla? Jakože jsi ji měla malou? Nebo i velkou? Přijde mi totiž, že co chodím na tu endokrynologii, tak snad úplně přesně ta dávka určit nejde.

Pro příklad: Z krve mi vyšel autoimunitní zánět štítné žlázy (jako že ho mám) a na UTZ prý mám jednu malou uzlinku. Ale i tak dle krve mám dobré hodnoty a štítná žláza pořád stíhala vytvářet dost hormonů. Dr. mi ale dala Euthyrox 50, prý jak je tam ta uzlinka, tak by to ŠŽ nemusela pořád stíhat, tak abychom jí ulevili. Zkoušela jsem dr. ukecat, aby mi to snížila na 25. Ona mi řekla, že to můžem zkoušet, jestli budu OK, ale prý to nemá význam. Prý mi ten hormon v této dávce ublížit nemůže. Prý když by dala Euth. 100 zdravému člověku, tak mu to nic neudělá, pouze bude jeho štítná žláza produkovat hormonu o něco méně.

No, a teď po druhém porodu (resp. cca rok po porodu) se mi to zhoršilo - deprese, únava, nesoustředěnost. Tak mám zvýšeno na 75. Ale třeba by 100 bylo lepší, podle toho, co píšeš???

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 12:27
@zuzikka píše: Štítka je hodně o psychice :think: (je o nesplněných přáních). Zkusila bych třeba i emoční homeopatii, mě funguje skvěle…na rozdíl od klasické homeop.

A co to je emoční homeopatie? Nikdy jsem to neslyšela. A na co Ti funguje skvěle?

• Citovat
  • Nahlásit
19853
16.5.18 12:31
@Lerista píše:
@ka2ka A jak s takovou únavou funguješ dál, třeba 8 hodin v práci a pak domácnost a děti? Já to mám stejně. Zatím jsem na neschopence, a děsím se dne, kdy zase půjdu do práce na 8 hodin. Ráno vypravím děti, dovedu do školy a školky a mám dost. Ale všichni čekají, že to prostě zvládnu děj se co děj. Pomoc nemám žádnou, jen manžela a ten je pořád pryč. To že jsem na MD chodila s dítětem spát poo byla naprostá nutnost, jinak bych do večera nevydržela. Ale já to mám po biologické léčbě. A pravděpodobnost, že mi ta léčba zlikviduje štítnou žlázu je 40%, chodím každý měsíc na testy. A zatím prý drží.

zatím jsem na rd práci si bude muset najít jinou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19853
16.5.18 12:33
@debra.morgan píše:

pohyb jenže já byla ve stavu kdy jsem ušla pět metrů a kolabovala takže on ten pohyb pokaždý nejde, jasně když jsem jen normálně unavená tak to pomůže, ale pokud jsem ve stavu vyčerpanosti tak to nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13994
16.5.18 12:33
@Anonymní píše:
Moc dík za názor. Určitě pomohl. A co přesně, prosím Tě, myslíš tím, že Ti dávka neseděla? Jakože jsi ji měla malou? Nebo i velkou? Přijde mi totiž, že co chodím na tu endokrynologii, tak snad úplně přesně ta dávka určit nejde.

Pro příklad: Z krve mi vyšel autoimunitní zánět štítné žlázy (jako že ho mám) a na UTZ prý mám jednu malou uzlinku. Ale i tak dle krve mám dobré hodnoty a štítná žláza pořád stíhala vytvářet dost hormonů. Dr. mi ale dala Euthyrox 50, prý jak je tam ta uzlinka, tak by to ŠŽ nemusela pořád stíhat, tak abychom jí ulevili. Zkoušela jsem dr. ukecat, aby mi to snížila na 25. Ona mi řekla, že to můžem zkoušet, jestli budu OK, ale prý to nemá význam. Prý mi ten hormon v této dávce ublížit nemůže. Prý když by dala Euth. 100 zdravému člověku, tak mu to nic neudělá, pouze bude jeho štítná žláza produkovat hormonu o něco méně.

No, a teď po druhém porodu (resp. cca rok po porodu) se mi to zhoršilo - deprese, únava, nesoustředěnost. Tak mám zvýšeno na 75. Ale třeba by 100 bylo lepší, podle toho, co píšeš???

tak jsem to nemyslela, spis chodit co cca půl roku na kontrolu krev, jestli ti ta dávka sedí a neměla by se zvětšit/zmenšit, když jsem brala euthyrox 50 šla jsem na preventivni kontrolu a dle krve jsem měla mít dávku větší, takže ted beru 6× týdně 75 a jsem ok. a fakt ten pohyb pomohl, proste to prekonat a „jet jak fretka“ cely den a nelehnout si…driv jsem treba v lete prisla z prace kolem 15:00 a šla si lehnout, byla jsem k. o. no a pak jsem to hecla, lehnout si nešla, začala jsem chodit pravidelně plavat misto odpocivat, metabolismus se nastartoval, telo si zvyklo a ted už jsem cca pres rok skoro bez únavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama