Automatická nebo manuální převodovka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineSibyllaTrelawney
Kecalka 276 příspěvků 24.01.19 19:15
Automatická nebo manuální převodovka?

Není to moc holčičí téma, ale tady se ví vše a jsou tu i chlapi, tak snad někdo poradí. Vždy jsem měla auto s manuální převodovkou. Teď chci koupit nové, naskytla se možnost auta s automatem. Váhám, moc tomu nedůvěřuji. Načetla jsem X článků o výhodách a nevýhodách obou typů řazení. Nejpalčivější je pro mě ale otázka, jak se s automatem " brzdí motorem"? Mám na mysli situace, kdy jedu ze zledovatělého / zasněženého kopce a nesmím šlapat na brzdu? Na manuálu podřazuju, klidně i na jedničku, jde to i s automatem?

Porovnáváme auta Suzuki Ignis ( manuál) vs. Toyota Aygo ( automat)

Dïky!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 48880 příspěvků 24.01.19 19:21

Já teď po letech v manuálu mám automat. Jako je to pohodlný no. Ale není od věci si občas sednout do manuálu. Radši :mrgreen: Já mám v autě teda funkci pribrzdovani z kopce, takže využívám to, když u nás sjizdim jeden kopec. Ale on si i ten automat sám motorem brzdí. No a nebo přepnout na manuál.

Nimie
Nadpozemská drbna 26889 příspěvků 24.01.19 19:37
@SibyllaTrelawney píše:
Není to moc holčičí téma, ale tady se ví vše a jsou tu i chlapi, tak snad někdo poradí. Vždy jsem měla auto s manuální převodovkou. Teď chci koupit nové, naskytla se možnost auta s automatem. Váhám, moc tomu nedůvěřuji. Načetla jsem X článků o výhodách a nevýhodách obou typů řazení. Nejpalčivější je pro mě ale otázka, jak se s automatem " brzdí motorem"? Mám na mysli situace, kdy jedu ze zledovatělého / zasněženého kopce a nesmím šlapat na brzdu? Na manuálu podřazuju, klidně i na jedničku, jde to i s automatem?

Porovnáváme auta Suzuki Ignis ( manuál) vs. Toyota Aygo ( automat)

Dïky!

Záleží co máš za automat, většina jde přehodit do manuálního režimu a přepínáš / klikáš si. Inteligentnější automaty se přizpůsobují tvému stylu jízdy a reagují na to co děláš - třeba když klepneš na brzdu mírně, tak si podřadí sám - zvykají si i na celkový styl jízdy (třeba s jedním člověkem bude rychleji přeřazovat, podrží ti tam vyšší otáčky pokud je zvyklé rychle startovat apod.).

Jinak bych koukala na kvalitu konkrétních převodovek, které se v konkrétním modelu (a ročníku - občas se to liší) používali. Jsou auta, kde mají automaty lepší chod než manuály, případně jsou líp zpřevodované apod. jsou auta, kde to je naopak. O automat se musíš starat a jeho porucha je často dost finančně náročná, proto jsou třeba rizikovější když kupuješ ojetinu. A nic jako longlife olej a podobné nesmysly neexistuje, automat se musí poctivě čistit, olej vyměňovat. Pak ti vydrží dlouho. Spojka v manuálu ani zdaleka není tak náchylná. Na druhou stranu i s autem v automatu může být sranda :)

Kecalka 276 příspěvků 24.01.19 19:38

@Tunrida Aha… netušila jsem, že to jde přepnout. Mám cestou do práce jeden úsek, který v zimě není moc udržovaný, je tov lese, z kopce a samá zatáčka, tak když je hladko, neustále řadím a uvažuju, jestli si ten automat s tímhle poradí tak, abych si nerozbila hu*u.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 24.01.19 19:40

@SibyllaTrelawney mám vw Passat v automatu a nemůžu říct ani popel. Z kopce si brzdí motorem sám, proste to pozná a případně si páku hodis do manuálu a radis sama, akorát nemáš spojku :) manžel jezdil prakticky 20 let v manuálu a teď mi pořad krade auto, jak je z toho nadšený ;)

Nimie
Nadpozemská drbna 26889 příspěvků 24.01.19 19:45
@SibyllaTrelawney píše:
@Tunrida Aha… netušila jsem, že to jde přepnout. Mám cestou do práce jeden úsek, který v zimě není moc udržovaný, je tov lese, z kopce a samá zatáčka, tak když je hladko, neustále řadím a uvažuju, jestli si ten automat s tímhle poradí tak, abych si nerozbila hu*u.

Noo, tak to si ideálně pořiď čtyřkolku :mrgreen: nebo si aspoň pohlídej, že je to předokolka.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 24.01.19 19:48

Manžel se v tom hodně pohybuje a manuál už by domu nechtěl. Máme každý automat. Už jsem si zvykla. Tak snad za pár let nedopadnu tak, že se s manuálem ani nerozjedu.

Kecalka 276 příspěvků 24.01.19 19:49

@Nimie Kdybych na ni měla, už ji mám. Musím se zařídit dle svých možností.

Nimie
Nadpozemská drbna 26889 příspěvků 24.01.19 19:52
@SibyllaTrelawney píše:
@Nimie Kdybych na ni měla, už ji mám. Musím se zařídit dle svých možností.

Tak pak akorát cokoliv co nebude zadokolka :) a vyzkoušej si jízdu s tím automatem. Jako ideální to není, ale zas tak hrozné taky ne.

Kecalka 276 příspěvků 24.01.19 19:53

Na automat jsem četla chválu zejména od " městských" řidičů. Já ale fakt jezdím 30 km lesem stylem kopec / dolina / zatáčka. To je potřeba zvážit. Potřebuju fakt objektivní posouzení od těch, kteří mají auto vyzkoušené i mimo město, v denním zápřahu.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 24.01.19 19:57

Urcite automat! Miluju! Vsude semafory, kolony a furt radit? Nesmysl. Je to pecka. Kor nekterym lidem co se neumi poradne a vcas rozjet na semaforu bych ho dala povinne. Btw mam automaty 8 let dohro. Jezdim po meste, mimo mesto, dalnice… proste neradis, pohoda. Je fuk jakou jedes trasu

Příspěvek upraven 24.01.19 v 19:58

Nimie
Nadpozemská drbna 26889 příspěvků 24.01.19 19:57
@SibyllaTrelawney píše:
Na automat jsem četla chválu zejména od " městských" řidičů. Já ale fakt jezdím 30 km lesem stylem kopec / dolina / zatáčka. To je potřeba zvážit. Potřebuju fakt objektivní posouzení od těch, kteří mají auto vyzkoušené i mimo město, v denním zápřahu.

Okey, tak jinak… běžně to nepoznáš. Ale je pravda, že s automatem se musí umět pracovat. Když budeš akorát šlapat plyn bez jakékoliv myšlenky, tak na štěrku ti bude hrabat, ze sněhu nevyjedeš apod. ale dá se s ním pracovat. Je fakt, že my máme převážně zadokolky v automatu, to je samostatná kapitola a to prostě není mimoměstské auto na to aby to bylo jediné auto v rodině. Se čtyřkolkou bys vůbec neměla mít problém, s předokolkou eliminuješ 99% situací, jen si na něj musíš zvyknout a naučit se s ním fungovat. Ono koneckonců i s manuálem budeš mít problém.

Dolina a zatáčka nevadí, vadí třeba rozjezd na neposoleném prudkém kopci, rozjezd z příliš měkkého podloží apod. ale většinu těhle situací eliminuješ prací s plynem a předokolkou.

Nimie
Nadpozemská drbna 26889 příspěvků 24.01.19 19:59

@Micaella22 není to jedno, do terénu je automat dost omezující ;)

Verunecka289
Závislačka 3396 příspěvků 24.01.19 20:01

Máme jakejsi inteligentní automat, že i když máme zařazený na automat, jde řadit (pádla pod volantem). Dokonce si to i nějak „pamatuje“ kdy člověk běžně řadí a jakoby se to „učí“ a pak podle toho řadí atd… :think: Jako měla jsem z automatu strach, ale nakonec jsem spokojená ;)

renap
Ukecaná baba ;) 2184 příspěvků 24.01.19 20:01

@SibyllaTrelawney mam automat,vw passat a miluju ho :srdce: . Je to bomba,jezdim i mimo město,nikdy žádný problém. Na manual to jde prepnout,ale to dělám jenom když potřebuju vypalit filtr. To rozjížděni,hlavně do kopce,to nemá chybu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >