Automaticky císař po před. císaři v Plzni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronikapaige
Stálice 63 příspěvků 12.07.19 15:58
Automaticky císař po před.císaři v Plzni

Ahoj, chci se zeptat jaké máte zkušenosti v porodnici v Plzni na Lochotíne. V roce 2012 jsem měla císaře kvůli podezření preeklampsie,.. Byla to pro mě hrozná zkušenost nemohla jsem se o dceru pořádně postarat, omdlevala jsem, nemohla jsem ani chodit, narovnat se, nakonec jsem musela mít dren v břiše kvůli hnisu, děs :( teď mám termín po 7 letech 19.7 a chtějí mi cs dělat znova prý kvůli děloze aby se něco nestalo při té námaze, a nechtějí abych zbytečně přenášela, jelikos jsem jim řekla že už to chci mít za sebou :oops:,.. Tak asi možná proto mi to chtějí takhle urychlit. A vyvolavacku mi nedají, ani oxytocin, nic. Byla bych tedy raději než ten cs,.. Co myslíte co mám dělat, chci rodit normálně, třeba i by mohly Hamiltona aby odtekla voda?.. Otevřená nejsem nic se neděje jen se zkracuje trochu čípek :zed:..kdyby se to rozjelo třeba během 2-3 dnů, tak by mě prý možná nechaly rodit normálně.

Nejnovější zkušenosti z porodnice FN Plzeň, Lochotín

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 45256 příspěvků 12.07.19 16:02

@Veronikapaige a u Mulačů jsi nebyla? Na Lochotíně řekli rovnou že bud se rozrodím sama nebo císař. nakonec to byla akutka takže nebylo co řešit. Do sekce Tě nutit nemůžou, ale musíš počítat že můžou být zbytečné problémy :?

berry4
Nadpozemská drbna 28648 příspěvků 12.07.19 16:08

@Veronikapaige tak ono to ani není o zkušenostech s porodnicí, ale spíš o tom, že ty sama vůbec nevíš, co chceš, nebo do čeho jdeš? V dnešní době, kdy veškeré informace lze získat z internetu?
Představuješ si to jak Hurvínek válku. A evidentně ani netušíš, co co obnáší.
Vyvolávačku ti opravdu nedají, oxytocin taky ne, protože díky SC máš kontraindikaci.
Hamiltona jedině, když jsou nachystané porodní cesty. A při Hamiltonovi ti teda rozhodně neodteče plodová voda :D
Jestliže nachystané nejsou, tak to, že ty to chceš mít za sebou je úplně k ničemu.
Můžeš podstoupit max. vyvolání s tabletou, ovšem i to je jen o připravenosti porodních cest.
Můžeš se pokusit domluvit sekci až před termínem, pokud tomu dovoluje tvoje těhotenství. ¨
Můžeš změnit porodnici. ¨
Můžeš žádat o možnost přirozeného porodu, pokud tomu odpovídá tvůj stav jizvy.
Porod se nerozjede prostě NIJAK, když na to tělo není nachystané…

Aduš8
Kelišová 5237 příspěvků 12.07.19 16:11

Nevěřím, že ti to chtějí urychlit jen proto, žes jim řekla, že už to chceš mít za sebou. Nějaký vážný důvod k tomu, že chtějí provést císařský řez, musí mít. Hamilton sám o sobě vůbec pomoct nemusí :nevim: ale spíš mi připadá, že mají strach kvůli jizvě, kterou máš po prvním císaři, proto chtějí volit další. Hele, císař bolí, mám jednoho za sebou a ve středu mě čeká druhý, ale když jsi s tím smířená, dá se to zvládnout daleko líp. Já se o malého starala od druhého dne po narození, bolelo to, lhát nemám důvod, ale zvládla jsem to i přes malé komplikace. Kojení nastoupilo bez problémů, ale já jsem na něj šla prostě smířená, ráda, že mě ani miminko nic neohrožuje. A to si myslím, je půlka léčby :palec:

Veronikapaige
Stálice 63 příspěvků 12.07.19 16:14

@berry4 ano ja vím asi máš pravdu.. Prý mi nedají ani tabletu zřejmě budu muset přijmout. :nevim:

Veronikapaige
Stálice 63 příspěvků 12.07.19 16:16

@Markéta80 zbytečne problémy při cs?

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 12.07.19 16:20

@Veronikapaige Očividně to tvoje břicho po císaři nebude úplně fit i teď, takže logicky volí opět císaře, než aby ti ta jizva praskla při spontánním porodu, museli ti zastavovat masivní krvácení a ještě řešit, jestli tlačíš v té situaci, aby se miminko neudusilo.

Markéta80
Hvězda diskuse 45256 příspěvků 12.07.19 16:22

@Veronikapaige ne při normálním porodu můžou nastat kompikace :? Pokud k tomu mají důvod tak bych neriskovala, ale vím že na Lochotíně raději volí další sekci. Pokud by to doporučili i jinde šla bych do plánované sekce. Ty máš rizikové že chodíš na Lochotín? Pokud ne tak zkus Mulače ;)

Veronikapaige
Stálice 63 příspěvků 12.07.19 16:23

@Aduš8 u dceři jsem měla též dost komplikací, hlavně po porodu, daly mi pak až večer na přisani a až další den jsem se měla o dceru postarat ale nešlo to, mě jde spíš o to že hned musí řešit všechno císařem, připadám si že jako žena jsem selhala. Ani dítě porodit neumím :zed:

blumen
Hvězda diskuse 51818 příspěvků 12.07.19 16:28

@Veronikapaige po cisari se urychlovat/vyvolavat porod nesmi nikde. Bud to prijde samo a pokud neni kontraindikace porodis normalne nebo cisar. Jina moznost neni. Vse ostatni je zatez na jizvu a riziko ruptury delohy.

Veronikapaige
Stálice 63 příspěvků 12.07.19 16:29

@hadraplanka no při porodu jsem žádné problémy neměla, krvácení nebo že by mala měla nějaké ZD. Problémy spíš potom po porodu.

blumen
Hvězda diskuse 51818 příspěvků 12.07.19 16:33
@Veronikapaige píše:
@Aduš8 u dceři jsem měla též dost komplikací, hlavně po porodu, daly mi pak až večer na přisani a až další den jsem se měla o dceru postarat ale nešlo to, mě jde spíš o to že hned musí řešit všechno císařem, připadám si že jako žena jsem selhala. Ani dítě porodit neumím :zed:

Mne treba druhy cisar hrozi a neprozivam to. Mas to blbe nastavene v hlave. Hlavne, at je zdrave mimino i Ty :kytka:

anavi13
Závislačka 4188 příspěvků 12.07.19 16:40

@Veronikapaige k tomu, že ti chtějí udělat znovu CS musí být důvod. Nemáš třeba tenkou tu jizvu po předešlém císaři? Ono po sekci fakt není dobré porod vyvolávat. Na té děloze už je jizva a při vyvolání jsou ty stahy takové ostřejší a nemusela by to ta děloha zvládnout ( snad to píšu pochopitelně). Já jsem taky po akutní sekci a s hodně špatným hojením, jen ten dren jsem neměla, teklo mi to samo - měla jsem zánět jen té povrchové jizvy. Takže možnost rodit příště normálně mám a asi to i zkusím. Normální porod byl pro mě pohoda, na císaře jsem šla až jsem byla úplně otevřená. Ale vyvolávat si ho nenechám. Pokud to nepůjde bude holt znovu císař. Dám ti radu, moc mi pomohlo, když mi myslím třetí den po porodu sestřička zatejpovala břicho. Byla to neskutečná úleva. Jen teda sedmí den se rozjel ten zánět jizvy a na tejpy jsem postupně dostala alergii tak museli dolů. Ale asi si o ty tejpy řeknu po dalším porodu znovu, fakt to bylo skvělý - to břicho prostě tak nepřepadne, netáhne dolů a jde se líp narovnat.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 12.07.19 16:43

Já mám TP za 6 týdnu, první byl císařem před 18 měsíci. Pokud se porod rozjede, můžu rodit normálně, mám dostatečně tlustou jizvu. Kdyby byla tenká, tak jsi znovu na císaře. Jak si jistá, že nemáš právě tenkou jizvu? To že už je to dlouho nic neznamená, každá se hojíme jinak. Jinak císař není ostuda, jde přeci hlavně o to mít zdravé dítě, ne?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15421 příspěvků 12.07.19 16:48
@Veronikapaige píše:
@Aduš8 u dceři jsem měla též dost komplikací, hlavně po porodu, daly mi pak až večer na přisani a až další den jsem se měla o dceru postarat ale nešlo to, mě jde spíš o to že hned musí řešit všechno císařem, připadám si že jako žena jsem selhala. Ani dítě porodit neumím :zed:

no cs ti nenavrhli jen tak z plezíru, po cs je normální že ti dítě hned nedají, že dávají až druhý den, takže na tom není nic divného, moc dobře vědí proč ti chtějí dělat cs takže být tebou nevymýšlím blbosti

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama