Autonehoda, nové auto a povinné ručení

Anonymní
27.10.19 13:15

Autonehoda, nové auto a povinné ručení

Dobrý den vespolek, nevěděl by někdo jak to je?
Nedávno jsem měla autonehodu a chci si pořídit nové auto. Bylo mi řečeno, že pokud jsem viníkem autonehody, PR se mi hned zvýší (předtím jsem byla v rizikové skupině). Je to pravda?
Prosím o zachování anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
27.10.19 13:20

Pokud se člověk stane viníkem nehody, je mu obvykle sebran bonus, případně pokud bonusy ještě nemá, získá tzv. malus a to opravdu POV zdraží, obvykle o 5-10%. Výjimkou jsou některé smlouvy, kde je první pojistná událost bez vlivu na bonus/malus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 13:38

Smlouva u viníka dopravní nehody se nezdražuje pouze pokud má tolik vyježděných bonusů, ze i po odpočtu cca 36 měsíců mu ještě dost vyježdenych měsíců zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
27.10.19 13:45
@Dlouhá punčoška píše:
Smlouva u viníka dopravní nehody se nezdražuje pouze pokud má tolik vyježděných bonusů, ze i po odpočtu cca 36 měsíců mu ještě dost vyježdenych měsíců zůstane.

No, to není až tak pravda. I v případě, že mu zůstane plný bonus, mu není např. přiznána sleva na pov. ruč., takže i tak se to může zdražit.

Zakladatelko, v jaké rizikové skupině jsi byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 13:49

@rezulka
Jsou pojišťovny, kde klient slevu na povinné ručení i havarijní pojištění dostane, i když boural.
Zakladatelko, před nákupem nového auta si obejdi pojišťovny a nech si udělat nabídky. Pak se rozhodneš.
Pojistku budeš potřebovat až si pujdes pro nové auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
27.10.19 14:51
@Anonymní píše:
Dobrý den vespolek, nevěděl by někdo jak to je?
Nedávno jsem měla autonehodu a chci si pořídit nové auto. Bylo mi řečeno, že pokud jsem viníkem autonehody, PR se mi hned zvýší (předtím jsem byla v rizikové skupině). Je to pravda?
Prosím o zachování anonymu.

Ano, je to velmi pravdepodobne. Jelikoz bud prijdete o bonusy nebo vam vznikne malus. Jak uz tu psali cca 5-10% cena nahoru podle pojistovny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama