Autosedačka 15-36 kg - odkdy dokdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sára 1
Echt Kelišová 9020 příspěvků 09.11.14 16:32
Autosedačka 15 - 36 kg - odkdy dokdy

Autosedačka 15 - 36 kg. Odkdy jste ji začali používat? Moje dcera má 15 kg, takže už v ní může jezdit. Je i vysoká. Nevím, jestli je stanovená nějaká výška. Věkově píšou 4 - 12 let. Věkově neodpovídáme, ale to se nedá nic dělat. A dokdy jste ji používali? Bylo mi řečeno, že ji určitě do 12 let využije. Pokud poroste pořád stejně rychle, tak určitě bude moct být bez sedačky dřív. Taky mi někdo říkal, ať nepočítám s tím, že ji bude používat do 12 let, že v ní nebude chtít sedět. Do kolika let tam byly vaše děti? A jakou životnost má autosedačka? Odkdy jezdí děti na podsedáku?

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 09.11.14 16:58

Určitě je nejlepší když bude co nejdýl to půjde v pětibodovém pásu v sedačce 9-18. Jinak na podsedák bych dítě nedala :)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 09.11.14 17:12

Do kdy v ní děti reálně jsou by mě taky zajímalo, podsedák nechci dávat kvůli bezpečnosti a zatím žiju v možná slepé představě, že prostě jinak než v sedačce jezdit nebude :-D :-D

tezi
Hvězda diskuse 51981 příspěvků 1 inzerát 09.11.14 17:14

@Sára 1 jak u kterého dítěte. Synovi bylo asi 3,5 roku, když jsem ho do ní dávala a měl v té době už 17kg a asi necelých 100cm, dcery šly do této kategorie ve 4,5 a v 5,5 letech. Nejstarší dcera má v tuhle chvíli 10 let a stále jezdí v autosedačce a bude ji mít dokud nedosáhne 150cm nebo 36kg. Na podsedák ji možná dám ve chvíli kdy bude mít víc jak 145cm

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 09.11.14 17:21

Určitě bych co nejdéle vydžela v 9-18 kg, není kam spěchat a tahle kategorie je i pohodlnější. Syn měl v říjnu 3 roky a ještě nějakou dobu bude jezdit v 9-18 kg, do větší půjde, až to bude opravdu třeba. Jinak co se týče životnosti, udává se cca 6 let. A rozhodně nepřesedat na podsedák, tam je bezpečnost nulová. Nepředpokládám, že mi v autosedačce nebudou chtít jezdit, když jsou na ni zvyklí

nozu
Extra třída :D 12216 příspěvků 09.11.14 17:56

Dceři je 8, jezdi v autosedacce a i nadále bude. Občas po me chce po sedák, ale má smůlu. Naštěstí už chápe argumenty jako bezpeci nebo pohodli.

Saffiraa
Závislačka 3913 příspěvků 6 inzerátů 09.11.14 18:49

Ahoj, neteř v ní jezdila do 10 let, teď už je na podsedáku. Já mám prcka, co má 15kg, ale nechávám ho v pětibodovce, přijde mi bezpečnější. :pankac:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 09.11.14 19:14

@Sára 1 podsedák je to samé, jako když nedáš nic. Oficiálně je hranice 150 cm, nebo dosažených 36 kg. Můj kluk má 146 cm, pořád ještě v autosedačce jezdil - teď jsme koupili nové auto, které má autosedačku integrovanou, takže jezdí v ní :think: o věku to není, mému je 8.

Sára 1
Echt Kelišová 9020 příspěvků 09.11.14 22:34

Moje dcera už dlouho přesahuje 100 cm. A to je jí 2,5. Je trošku vyšší na svůj věk. Takže půjde do větší sedačky dřív. I když nejradši bych ji měla pořád v 9 - 18 kg. Už jen kvůli těm pásům.

Sára 1
Echt Kelišová 9020 příspěvků 09.11.14 22:36

@martina.se Musela jsem se podívat, co to je integrovaná autosedačka - ještě jsem o tom neslyšela.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 09.11.14 22:40
@Sára 1 píše:
@martina.se Musela jsem se podívat, co to je integrovaná autosedačka - ještě jsem o tom neslyšela.

já dřív taky ne, ale koupili jsme nové auto a tak je jedna sedačka přímo dětská a integrovaná - je to napsané v dokladech. Prostě sedadlo je výše, má to jinak upravené pásy, má to i stupačku na nohy atd.. prostě mazec.. dospělý na tom sedět nemůže - tedy já bych se mlátila hlavou do stropu, ale pro kluka super. A navíc je to homologované :dance:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 10.11.14 08:52

15 - 36 ti vydrzí az do 12 let. Ale treba moje desetileta dcera uz v ni nesedi… Ma ji mladsi bracha. A kdyz jsem ji dala podsedak, tak jsem nejak nepochopila, na co… Pas mela uplne stejne jak s nim, tak bez nej a navic s podsedakem ji hlava precuhovala pres zadni sedadlo… No ma 146cm, no nevim. Ale bez podsedaku mi to prijde bezpecnejsi, jak s nim… :nevim:

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 10.11.14 12:26
@Black Cat píše:
15 - 36 ti vydrzí az do 12 let. Ale treba moje desetileta dcera uz v ni nesedi… Ma ji mladsi bracha. A kdyz jsem ji dala podsedak, tak jsem nejak nepochopila, na co… Pas mela uplne stejne jak s nim, tak bez nej a navic s podsedakem ji hlava precuhovala pres zadni sedadlo… No ma 146cm, no nevim. Ale bez podsedaku mi to prijde bezpecnejsi, jak s nim… :nevim:

i desetiletou bych nechala v autosedačce, stejně ještě nemá centimetry na to být bez autosedačky a jde i o bezpečí, bez autosedačky je absolutně nechráněná

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 10.11.14 16:46

@Verunka.T Ano, mas pravdu. Je nechranena uplne stejne, jako dvanactilete dite bez autosedacky… :nevim: Ty centimentry tam hraji roli jen kvuli tomu pasu, aby nesel pres krk.

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 11.11.14 12:19
@Black Cat píše:
@Verunka.T Ano, mas pravdu. Je nechranena uplne stejne, jako dvanactilete dite bez autosedacky… :nevim: Ty centimentry tam hraji roli jen kvuli tomu pasu, aby nesel pres krk.

no jasně, ale dítě má jezdit v autosedačce dokud to prostě jde, takže argumenty, že za dva roky už v ní stejně jezdit nebude, neberu, ale každého samozřejmě věc

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >