Reklama

Autosedačka 15-36kg: Cybex x Maxi-Cosi x Römer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 31.01.11 15:20
Autosedačka 15-36kg: Cybex x Maxi-Cosi x Römer

Cybex Solution X(-fix) x Maxi-Cosi Rodi Air Protect x Römer Kid(fix)

Hezký den,
začínáme vybírat větší autosedačku pro syna (přes 2,5 roku, oblečený kolem 17kg, výška 98cm).
Váháme mezi 3mi výrobci z názvu a u dvou ještě z isofixové verze (zatím využitelná jen sporadicky v autě u prarodičů,
u nás tak do roka, takže není nutností).
Zajímalo by mne:
1/jak se vám která sedačka ne/osvědčila.
2/Jak moc a jak lehce jde polohovat (se sedícím dítětem? nebo je nutné polohovat než se usadí dítko?
do odpočinkové polohy? Příp. jak dobře jde polohovat isofixová verze v autě bez isofixu?
3/Jak snadno jde sundat a vyprat potah sedačky…Možnost originál. letního potahu (snad mají všechny)
4/Dodatečné poutání sedačky k sedadlu vozu (MC má jakousi kotvu za hlavovou opěrkou, Cybex dokoupitelný pásek??)
Děkuji za jakékoliv info k těmto autosedačkám (příp pokud máte jinou z této kategorie, která dopadla dobře v testech Adac)
5/Možnost opěrky na nohy (zřejmě jen u MC).
Díky za všechny odpovědi :mavam:

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 31.01.11 15:40

Ahoj, my nedávno koupili Cybex Solution X-fix, a zatím spokojenost. Srovnání s ostatními nemám, ale při tom co jsem tak „omakávala“ v obchodech mi Solution X přijde nejpohodlnější na sezení (nejměkčí polstrování pod prdelkou :lol: ).
Použít jde i bez isofixu (má ho zadělávací do podsedáku), letní potah na ni dokoupit lze a dodatečné poutání má asi opravdu jen páskem.
Polohování zatím vyzkoušeno nemáme, ale jelikož se to polohuje právě povysunutím isofixu, tak TEORETICKY by to mohlo jít i s dítětem, ale pravděpodobněji bez… Přecijen 15 kilo je dost, a není to v žádné základně, jako ty menší sedačky.

Vybírali jsme mezi těmi samými co ty, nakonec jsem to nechala na mladém a Cybexka se mu líbila nejvíc :mrgreen: A řekla bych, že si vybral na poměr cena/výkon dobře (kupovali jsme kolekci 2010 ve výprodeji).

Příspěvek upraven 31.01.11 v 15:42

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 31.01.11 15:41

Ahoj,tak my máme Maxi Cosi Rodi,jsme spokojeni.Sedačka je lehká což pro mě znamená hodně,jelikož já neustále přenáším z auta do auta :-D
Potah jde sundat velmi dobře,prala jsem v pračce,žádný problém nenastal.
Máme bez isofixu.Upevnuji pásem a v záhlaví je ukotvení ještě mezi opěrku u sedačky.
Jen nevím s tím polohováním? Nejspíš máme starší typ a u toho nic takového není :nevim: ,máme jí dva roky.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 31.01.11 15:47

Ahoj

Mame Cybex solution X a Romer Kidfix

Kluk 23kg 5,5 let ma cybex
Holka necelych 15kg a 3 roky ma Romer

Myslim, ze oboje jsou super...... ta romerka ma vetsi sedatko- alespon vizualne, a je mekci.
Cybex ma zase polohovani hlavove operky a lepe udelanou ochranu ramen ve vyssim veku

Cybex ma upevnovaci pasek- ale lze pouzit i na romerku a jine sedacky, je snad univerzalni

S tim paskem- pokud mas v aute jednu sedacku, tak vyuzijes, pokud nemas isofix- my mame sedacky 3 a oni se navzajem drzi pohromade- takze zadna nelita.
Nevyhoda- ten pasek pokud je pripnuty, nelze oc se sedackou manipulovat polohova a i kdyz poutas dite a potrebujes se dostat k zamku pasu…to plati pro mne, jelikoz poutam 2 krajne sedacky

Romerka ma uni potah na leto- je super, neni tolik napadna a porad jako nova, Cybex tohle nema.

U cybexu se mi lepe zandava pas pres tu hlavovou operku- romer to ma trosku horsi pristupne.

Obe se daji polohovat- vyhoda u Romerky je vysuvna jakoby podnozka na zadech- sedacka tak lepe drzi v tebou napolohovane poloze.
Cybexke se vystrci takova zarazka ze zadu sedaci casti a nedrzi tak pevne- staci mensi pohyb a zasune se zpatky.

Kvalita potahu, mam u Romerky Trendline s letnim potahem a cybexka je original potazena latkou a vypada porad jako nova- jezdi uz 2 roky, Romerka necelych 9 mesicu

JAko pocitove mi prijde ta romerka lepsi, mekci, ale je docela siroka- napohled, cybexka je takova stihlejsi a mozna i lehci?

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 31.01.11 15:50

katko, Cybex má letní potah… http://www.babystyle.cz/…-a-pallasfix

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 31.01.11 15:50

pokud budete mít do roka auta s isofixem určitě jděte do isofixové varianty, jsou bezpečnější a lépe drží v autě
skoro všechny sedačky 15-36 se musí napolohovat před usazením dítěte, ono to teoreticky jde i s dítětem, ale táhnete celou váhu dítěte, a hlavně, jak je dítě připoutáno již pásem z auta, tak je nutné ho odpoutat a to za jízdy nesmíte, takže určitě napolohovat před jízdou, nebo nechte sedačky napolohované, ono to zase není tolik nakloněné jako u 9-18.
Isofixvá varianta pokud není napojená na isofix tak se polohuje jako varianta bez isofixu, prostě se naklopí záda a je to, u některých se vyklopí klín za sedačkou.
Sundat a vyprat potahy u 15-36 jde všude snadno, nejsou tam pásy jde to lehce, letní potahy mají již dnes snad všechny značky.
Dodatečné poutání u isofixvých není potřeba, u ostatních se dá řešit páskem, ( MC má kotvu) pásek nabízí třeba Cybex,. Concord, Besafe ho má v ceně, ale dá se univerzálně použít každý na všechny sedačky.
nejlépe co do bezpečnosti ADAC dopadla Römer Kidfix, ta má zatím známku 1,7( jinak všechny výše jmenované mají 4 hvězdičky, známky od 1,7 do 2,2) z vlastní zkušenosti, moje děti používají Kid/ kidfix a dokáží v nich prospat cestu k moři 1100km bez problému.
Opěrku na nohy v sopučasné době se dá dokoupit u MC, nebo třeba Recaro( STM) ale moc se neprodávají, kdysi ji dělal Cybex u svých sedaček standartně, a přestal je dělat, nikdo to nepoužíval.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 31.01.11 15:54
Hanule píše:

Hanule, tyjovka, no to koukam, kdyz jsem sedacku kupovala, jeste nebyl, jen ta barva je pekne spinici :-D

tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 31.01.11 15:58

My máme od pátku taky novou sedačku. Concord Transformer T a jsem spokojená já, taťka i dcerka (neoblečená 17kg, 99cm, v prosinci 3 roky). Vyhrála testy bezpečnosti. Předtím jsme měli Romer a maximální spokojenost. Ta většinou vyhrává testy.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 31.01.11 17:26
ka-tka píše:
Hanule píše:
Hanule, tyjovka, no to koukam, kdyz jsem sedacku kupovala, jeste nebyl, jen ta barva je pekne spinici :-D

Taky vřele doufám že udělají další barvy, třeba šedou či modrou.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 31.01.11 19:12

Steeve, prosím tě, píšeš že u isofixových není třeba řešit dodatečné poutání sedačky, proč? Je „lepší“, když záda sedačky vyletí dopředu s dítětem, než když je sedačka i nahoře trochu omezena tím páskem (ne že bych věřila že při nárazu vydrží a nepraskne spona)? Jsme ho chtěli časem dokoupit.

Jankajanka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.11 20:52

Já jsem taky vybírala mezi Cybex Solution X a Römer Kid. Když pominu porovnání bezpečnosti, což je asi stejné, na Römerce se mi víc líbily potahy a u Cybexu zase tvar, ochrana ramen a přišla mi pevnější.
Nakonec rozhodlo zkoušení v reálu v autě - vyhrál Cybex, protože synovi (105 cm a 18 kg) se u Römerky zařezával pás do krku. Ale to asi v každém autě může být jiné, podle toho, jak jsou vedené pásy.

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 31.01.11 21:43

u toho cybexu, máme ho také a naprostá spokojenost, nejde to vedení pásu posouvat s tou hlavovou opěrkou? já si to nepamatuju ((-:, ale myslím, že ano, takže pás je vždycky v té správné úrovni.

Steeve mě možná opraví, pokud „kecám“.

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 01.02.11 08:09
Hanule píše:
Steeve, prosím tě, píšeš že u isofixových není třeba řešit dodatečné poutání sedačky, proč? Je „lepší“, když záda sedačky vyletí dopředu s dítětem, než když je sedačka i nahoře trochu omezena tím páskem (ne že bych věřila že při nárazu vydrží a nepraskne spona)? Jsme ho chtěli časem dokoupit.

a proč by musela být ještě jednou přivázána, když drží na isofixu ?, isofix drží sedačku dole za sedák, a opěrka, i když je na kloubu vůči sedáku, tak se ale nedostane do většího úhlu než 90° k sedáku, takže dál letět dopředu nemůže, a protože skrze zádovou opěrku je veden pás, kterým se poutá dítě, a když Vám pás v pořádku funguje, tak se při nárazu zasekne a nepustí dopředu ani dítě, ani sedačku. Ty fixační pásky mají hlavní funkci, aby se sedačka nenakláněla do stran, a isofixová se nikdy nebude naklánět do stran, když je nacvaknutá na isofixu- drží.

Aty- ano u každé sedačky 15-36 je ta spona na pás pod hlavovou opěrkou, takže leze nahoru spolu s nastavením výšky hlavové opěrky, a když se nastaví správná výška u hlavové opěrky( spodní hrana max. 2cm nad ramenem) tak musí jít pás správně přes rameno

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 01.02.11 12:22

Steeve, jenže menší sedačky mají také doplňkové uchycení k autu (třeba sedačka 9-18 se taky nesmí dát na 2bodový pás a isofixová má ještě buď nohu nebo kotvu). Co jsem tak koukala na testy, tak samotný pás přes rameno není žádný úchyt sedačky, aby ji to udrželo na místě. A navíc se o to víc v případě nehody namačkne na dítě a nalisuje ho na pás… Nebo si to představuji špatně? Dle videotestů ADAC mi to tak přišlo.

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 01.02.11 12:50

anol menší sedačky třeba 9-18 drží tříbodový pás, nebo isofix s doplńkovým třetím bodem- to je noha nebo pás TT, a pak ta sedačka drží svými pásy dítě
u sedaček 15-36 je dítě i sedačka držena tříbodovým pásem z auta- takže opět třemi body, ten pás prochází určenými místy v sedačce,a pokud pás správně funguje a zasekne se při nárazu, tak dál sedačku nepustí, pokud má navíc sedačka 15-36 isofix tak drží dole za isofx a protože je opěradlo přidělané k sedáku tak ani to opěradlo nemá kam dále jít, jen se narovná do úhlu 90° vůči sedáku a dále již nepůjde. Proto nejsou ty fixační pásy u sedaček standartně, pokud by byly nutné jsou tam standartně, jsou jen jako doplněk, proti nenaklánění sedaček, které jinak nedrží, tedy neisofixových.
Ono na těch videí z testů je samozřejmě vidět, že se sedačka pohne dopředu, to se pohne každá, i ta menší 9-18, ale neuletí celá, a také je na testech vidět, že kvalitní sedačky, třeba ty zmiňované Römer Kid, Cybex Solution X… dosahují nejlepších výsledků bez jakýchkoliv dalších fixačních prostředků- tedy bez jakýchkoliv pásku atd. Nic takového se v testech nepoužívá a stejně mají ty sedačky 4 hvězdičky z bezpečnosti.
Samozřejmě, koupit pásek navíc k isofixové sedačce můžeš, nic tím nezkazíš, je to cca 149,– Kč, a pokud budeš mít lepší pocit tak ho používej, ale je to u isofixové sedačky zbytečné.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >