Autosedačka 9-18 kg, když nemáme auto (jednoduchá instalace)

76
18.6.21 15:46

Autosedačka 9-18 kg, když nemáme auto (jednoduchá instalace)

Ahoj,
prosím o tip na autosedačku asi v kategorii 9-18 kg (dcerka má 21 měsíců, 84 cm a 10,5 kg).
Problém je, že nemáme vlastní vůz, budeme ji teda používat do taxíků, aut rodiny a pod., když bude potřeba někam jít, počítám, že jen párkrát za rok.

Chtěla bych tedy něco za rozumné peníze (3-4000) ale bezpečné a hlavně - se snadnou instalací, ať s tím třeba nebojujeme, když jdeme na prohlídku k doktorovi taxíkem a pod.

Líbí se nám třeba Maxi Cosi Tobi.
Děkuji za doporučení od zkušenějších :)

(Prosím fakt jen zkušenosti se sedačkami, bez úvah nad tím, jak to máme :mrgreen: )

Příspěvek upraven 18.06.21 v 19:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9107
18.6.21 15:49

A to si tu sedačku pak zase chceš z taxíku vzít na vyšetření nebo on na tebe bude čekat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.6.21 15:53

Tak pokud tágem, tak vzít, pokud veze kamarád, rodina, normálně nechat v autě. Takhle jsme fungovali i doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
18.6.21 15:56

Joie Steadi, je levná, bezpečná a hlavně umožňuje do 18kg protismer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.6.21 15:56
@AlexaD píše:
Tak pokud tágem, tak vzít, pokud veze kamarád, rodina, normálně nechat v autě. Takhle jsme fungovali i doteď.

moc si nedovedu představit, že dítěti není dobře, takže ho nesu v náruči a ještě táhnu několikakilovou a rozměrové velkou autosedačku. a kde mám nějakou tašku. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22426
18.6.21 16:01

Víš že ty sedačky nejsou zrovna lehké? Já mám co dělat ji unést, je těžká a objemná (pokud teda nekoupíš nějaký šunt), nedovedu si představit táhnout sedačku, kabelku a třeba ještě dítě z taxíku :think: jinak ty instalace jsou celkem podobné, ideál je Isofix, ale jak ho nějaké auto nemá, stejně budeš zápasit s pásem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.6.21 16:03

Tak někdy chodíme i s partnerem, takže není problém, že jeden vezme dítě a druhý autosedačku. Bydlíme ve velkém městě, kde se dá v 98% jet MHD, ale někdy se ta autosedačka prostě hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.6.21 16:04

Někde jsem četla, že dnes se dá objednat i taxík s autosedačkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
18.6.21 16:04

@mamina2017
Taková autosedačka bude určitě skvělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.6.21 16:05
@NinaU. píše:
Joie Steadi, je levná, bezpečná a hlavně umožňuje do 18kg protismer.

Díky, podívám se na ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.6.21 16:08
@mamina2017 píše:
Někde jsem četla, že dnes se dá objednat i taxík s autosedačkou.

To jsem slyšela taky, ale stejně budeme potřebovat i nějakou vlastní, výlety s rodinou a pod. Prostě ocením tipy na konkrétní modely od zkušenějších, jelikož my jezdíme velmi málo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.6.21 16:09
@NinaU. píše:
@mamina2017
Taková autosedačka bude určitě skvělá.

tak radši koupím za x tisíc autosedačku a tahám jí třeba po všech možných vyšetření. Stačilo nám s partnerem, když jsme jednou táhli malýho ve vajíčku po Dětské nemocnice a to jsem parkovali asi kilometr od ní a my naivky si nevzali sebou do auta podvozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
18.6.21 16:10

@mamina2017
Vzhledem k absolutně neznáme historii te sedačky - o vhodnosti pro konkrétní dítě nemluvě - bych do ni svoje dítě teda neposadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.6.21 16:13

Vím, že je to OT v této diskuzi. Ale nějak nechápu, když někdo nemá auto a přesto chce jezdit s rodinou po výletech. Hlavně, když jsme my kupovali autosedačku, tak jsme hlavně zkoušeli, jestli nám pasuje do auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.6.21 16:17
@NinaU. píše:
@mamina2017
Vzhledem k absolutně neznáme historii te sedačky - o vhodnosti pro konkrétní dítě nemluvě - bych do ni svoje dítě teda neposadila.

A s cizím člověkem bys jela, když nevíš jak řídí? Zažila jsem i magora taxikáře, které fakt jel jak blázen a to nejsem na takové věci citlivá. Představa, že veze moje dítě, i když v moji autosedačce, tak fakt nevím. Ale to nechci tady zakladatelce plevelit diskuzi. Tím to dál nerozebírám. Zakladatelce se omlouvám za OT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat