Autosedačka 9 - 18 kg nebo 9 - 36 kg?

2318
22.9.05 20:13

Autosedačka 9 - 18 kg nebo 9 - 36 kg?

Ahoj holky,

syn vyrostl z autosedačky „vajíčka“ a tak řešíme, jakou další koupit. Už jsem se skoro rozhodla pro Maxi Cosi Priori SPS, ale kamarádka mě varovala, abychom nevyhazovali peníze za sedačku, ze které dítě brzo vyroste. V 8 měsících měl 74 cm a 10 kg, tak nevím, jak dlouho může trvat, než přeroste tu do 18 kg.

Díky moc za rady,

Lasička a Matýsek 9 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
22.9.05 21:55

Ahoj Lasičko,
já si myslím, že to rozhodně vyhazování peněz není. Ondra měl v deseti měsících 81cm a teď ve dvou a čtvrt letech není zdaleka největší, spíš takový průměr mezi vrstevníky. On se ten růst kolem roku dost zpomalí. Navíc, u sedačky jde především o bezpečnost…málokdy je ta 9-36kg dětem v tomhle věku tak dobře, jako těm starším…navíc málokterá má pětibodové bezp. pásy, většinou se používá rovnou ten vlastní pás auta…
My máme Maxi Cosi Priori XP (takže prakticky tvoje původní volba) a jsme moc spokojení. Doufám, že Ondrovi ještě tak rok vydrží, váží cca 12,5kg. A s tím růstem to fakt už pak není tak žhavý.
Dobře vyber!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
22.9.05 22:36

Ahoj,
taky bych více hleděla na bezpečnost než na peníze… Navíc ji můžeš zase prodat a bude zachovalejší, když jí nebude brouček používat tak dlouho..... :D

Já nedám bez sedaček ani ránu a holky v nich jezdí i na 5 minutové „štreky.“ :lol: Zkus si tu na delší dobu (do těch 36 kg) vyzkoušet v prodejně a uvidíš, jak mrňousovi sedí teď a pak se rozhodni. Myslím si, že maličko větší být může, ale přece jenom je ještě maličkej a měl by mít pohodlí a hlavně bezpečí. :)

Dobrou ruku při výběru!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaa
100
22.9.05 22:59

Ahoj,
už jsem jednou odpověděla a ta odpověď zmizela - tak kdyby se objevila dvakrát, omlouvám se :?
My jsme tohle řešili nedávno. Podle různých doporučení a výsledků crashtestů jsou pro menší děti bezpečnější rozhodně sedačky 9-18 kg. Z té druhé kategorie nám v obchodě řekli, že mohou s klidným svědomím doporučit jen novou Storchenmühle (už nevím přesně typ, ale je to novinka, myslím Starlight SP) - ta taky byla na předních místech v testech.
Podle mě je problém taky v tom, že ty 9-36 jsou většinou málo polohovací do lehu na spaní. My máme nekonec Römera 9-18, je fajn, ale taky se nedá moc položit, což není na spaní na delších cestách ideální - to má myslím ta Maxi Cosi lepší.

Tak dobře vyberte!

Pa

Kaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.9.05 08:35

Ahoj,

díky moc za odpovědi. Zajedu se přes víkend podívat někam do krámu a pak se rozhodnu, ale asi pro tu do 18 kg.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.9.05 09:40

Určo doporučuji tu 9-18. Měla by vydržet do zhruba 4 let.
Známé dcera má v 4,5 letech 15 kg, takže té by byla, akorát je tuším již moc vysoká.
Dcera měla v 10m kolem 10kg a nyní ve 14 m má kolem 11kg, takže se to fakt zbrzí, velikostně jí to bude nadlouho a i v různých testech odrazují od těch kombinovaných. Že nejsou moc bezpečné.

Koupili jsme Maxi Cosi Priori XP, je super. O tisíc dražší než SPS, má novější systém zabezpečení sedačky = vydrží při srážce víc. Tak jsme připlatili, stojí to za to.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18208
23.9.05 09:46

Akce na Maxi Cosi Priori v obchode Spuntik

Mame taky Maxi Cosi Priori a jsme s ni moc spokojeni. My i dcera. My proto, ze se rychle upevnuje do auta a na noseni neni nejtezsi (i kdyz lehka samozrejme taky ne) a dcera proto, ze kdyz v ni usne tak se da napolohovat a rekla bych, ze je i dost pohodlna. To, ze v bezp.testech jsou Maxi Cosi na prednich mistech je taky velke +.
Jenom bych chtela upozornit, ze momentalne maji v obchode Spuntik akci na Maxi Cosi Priori a je zlevnena o tisicovku, takze vyjde na necele ctyri tisice, coz je dle meho nazoru dost slusna cena. Akce je casove omezene, tak juknete na www.spuntik.cz
Jeste bych dodala, ze dle meho nazoru jsou autosedacky pro vice kategorii takove kocko-psy a vzdy je to na ukor neceho.
Maxi Cosi Priori mame zhruba od roku a minimalne do tri let nam vydrzi a to je dcera vzrustove docela velka. Pak pujdeme do Maxi Cosi Rodi, ktera je az do 12 let.
Tak dobry nakup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
23.9.05 09:50

Ahoj holčiny,

hlavně tu sedačku, prosím, používejte! Tím nemyslím, že to neděláte, ale včera jsem šla na parkovišti kolem aut a nastupovala rodina s cca čtyřletým klukem a maminka se ptala tatínka: Mám mu vyndat sedačku? a tatínek řekl: Ne. No tak to by mě čert vzal, k čemu jim bude asi sedačka v kufru, když se něco stane? No nic, to jen tak, že mě to včera docela nadzvedlo. Bohužel nejsem ten typ, co by jim na místě řekl, co si o nich myslí.

Jinak tedy k věci - my máme sedačku Römer 9-18 kg a je v pohodě. Andrýsek je velký, měl osm kilo v pěti měsících, ale pak se to hodně zpomalilo a teď měl v roce 80 cm a 9,75 kg. Taky jsem se děsila, co budeme mít za obříka a teď je spíš hubený vzhledem k té výšce.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.9.05 09:56

Jo, to s tím používáním sedaček na krátkou vzdálenost je to fakt. Mnohdy jsou lidé líní na ten kousek to přidělávat, ale nikdy nevíte, kdo to do vás střelí. Takže řidiči tatínkové, kteří „si věří“ jsou hlupáci, protože prostě to, že to blb do tebe napere neovlivní ani ridič jako Schummmacher…

Důkazem toho, že to tak bývá je i to, že minulý týden to napralo auto do boku jiného přesně před námi. Jel na hlavní, přes koleje chtěl odbočin do vedlejší a vůbec neregistroval auto, které jeho v protisměru (my za ním). Prostě přijel, přejel koleje a jel dál a v tu chvíli nabral do boku právě projíždějící auto a odhodil ho ještě na semafory na druhé straně. To auto před námi jelo tak 70 /protože prostě nečekalo, že někdo odbočí, když byl z dálky vidět a projížděl kolem/ a to odbočující jelo tak 30.. přesto slušně rozebrané auto a utržené kolo…

Takže fakt bacha.. kolize může být na křižovatce i u baráku, když prostě někdo „NEVIDÍ“ auto..

Bylo to docela nepříjemné připomenutí, že kdykoliv se toto stane.. nejen když někdo jede agresivně či se snaží někam narvat apod.. Tady ten řidič prostě neviděl auto v protisměru a asi viděl nás a řekl si, že to stihne..

To nabořené auto nás půl minuty předtím nechtělo pustit při předjíždění.. kdyby nás pustilo, mohli jsme být sejmuti my… To jsou hříčky osudu…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18208
23.9.05 10:12

Doufam, ze pani poslanci odhlasuji, ze autosedacky budou povinne vzdy a ne jen na dalnice a spol.
Me bere das, kdyz tchyne taky rekne, ze driv autosedacky nebyly, nebo ze jedou jenom kousek, popripade, ze pojede opatrne 8O
Vyresila jsem to tim, ze jsem rekla, ze bez autosedacky dcera nikam nepojede a basta. Ted uz nediskutuje.
Jo a co me nadzvedavalo, kdyz jsme meli jeste malou autosedacku vajicko, bylo jeji tvrzeni a neustale opakovani, ze je tam mala cela zborcena a ze ji to znici zadicka :x To uz i manzel vypenil a zeptal se ji, jak se teda ma miminko v aute prevazet. Pry na ruce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.9.05 11:14

Mě zase fascinuje, když lidi vezou mímo z porodnice na rukou nebo v korbě od kočáru (pochybuju, že by měli všichni speciální pásy v korbách), protože je to prý jen jednou a protože musí mít zavinovačku s kraječkama. Moje máma tohle původně taky razila, ale po jedné výměně názorů ustoupila - stejně bych si to udělala po svém :-)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.9.05 12:27

Je fakt, že dřív nebyly autosedačky, ale taky auta nejezdily 130 km/hodinu a více. Jezdily samý škodovky 106, warburgy a tráboše… :) A ty měly co dělat, aby alespoň obstojně jely..... :D Takový argument mě přivádí k šílenství… Nebo, když si někdo stěžuje, že nemá na autosedačku… Zajímavý je, že na auto (podstatně dražší) má… :wink:

Co mi nejvíce vadí jsou poskakující děti na zadním sedadle (držící se mezi předními sedadly) - jedno prudší zabrždění a jsou na palubní desce...... Před chvílí jsem jela z plavání a jedno takové viděla… :x Takže jsem čerstvě nakrknutá… :)
Hlavně si myslím, že děti v sedačkách mají mnohem větší pohodlí.

Klidné a pohodové ježdění bez nehod......
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
23.9.05 13:06

Ahoj,
jsem teď dost vyjukaná, neboť z vašich odpovědí vyplívá, že sedačky 9-36 kg nejsou tak bezpečné.Koupili jsem naší dceři( má teď cca 10kg) autosedačku Neonato Grand tour a ta je právě v kategorii 9-36 kg.Píší u ní, že je homologovaná dle normy ECE R pro skupiny 1-2-3.Mám se tedy bát, že není zcela bezpečná? Protože, jestli není tak bezpečná, jak má být, radši koupím nějakou 9-18kg.
Budu ráda, když mi někdo objasníte, jak to tedy je, abych tu naší Verču nevozila s klidem v něčem, co není vhodné.
Díky
Bodlinka a Veru 15m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.9.05 13:17

Bodlinko,
ono záleží na tom, jak je sedačka konstruovaná, jaké jsou opěrky hlavy, těla, je-li alespoň trochu polohovatelná, na velikosti dítěte…

Pokud v tom prcek sedí pohodlně, nelítá v ní a je dobře chráněn proti bočním nárazům, myslím, že to může být v pohodě. Dělají se i hodně slušné sedačky 9-36 kg, které jsou vhodné i pro malé děti (našla jsem třeba tuto, která je podle mě velmi dobrá http://www.spuntik.cz/?… )

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
29.9.05 18:16

Máme taky 9-36 kg

Ahoj. Já bych se taky těch 9-36 nebála. Pokud je opravdu dítko trochu větší nevidím v nich problém. Pokud prošla zkušebnou a je homologovaná, je polohovací a dítko v ní nelítá, má pětibodový pás … myslím, že je všechno v pořádku. My jezdíme jen občas na poměrně krátké vzdálenosti, takže jsme koupili takovou, která nám snad vydrží několik let. Podstatné fakt je, aby ji člověk používal. Vždy. Ahoj Beruska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama