Autosedačka 9-18 kg pro vůz bez ISOFIX

18.1.20 13:48

Autosedačka 9-18 kg pro vůz bez ISOFIX u

Dobré odpoledne přeju, prosím o vaši pomoc. Máme 12ti měsíčního syna, který má téměř 12 kg. Vajíčko už mu je malé a tak hledáme vhodnou autosedačku, kterou je možné umístit jak proti směru jízdy, tak později (např. od 3 let) i po směru jízdy.

Máme vůz Škoda Octavia bez ISOFIXu a proto musí být možné sedačku upevnit pásem. právě absence ISOFIXu nabídku dost zužuje.

Našel jsem jen Joie Stages a Britax Romer Multi-Tech.

moc děkuji za vaše rady a tipy na vhodné autosedačky, které z hlediska rozměru budou do Octavie pasovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12633
18.1.20 13:51

Co Be Safe? My tedy neměli protisměrnou, ale myslím, že kdysi dělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
18.1.20 14:02

@Flyingfrog Mam pocit ze pasova besafe je jen protismerna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
18.1.20 14:03

My máme tuto, syn skoro 10mesicu.. máme ji pár dní..https://www.detske-kocarky.cz/autosedacky/autosedacky-0-25-kg/autosedacka-joie-stages-2018-ember.html?gclid=Cj0KCQiA9orxBRD0ARIsAK9JDxSqPP1h6cV8PnPieQbQbS8KXVf4ag3Nw_Kqv3KyakFmO9wPraLEacQaAjuuEALw_wcB

Je i proti směrná :) ale to my nemůžeme malýmu se to příčí a ani by se nám nevešla do auta.. už takhle je to tip top, ale do octavky se vám určitě vejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 14:19

@Mirek81 máme čistě protismernou sedačku Axkid Minikid 2018, která je od 0-25 kg, máme ji v trojkove Fabii, je na pásy. U skodovek je stejně lepší mít pasovou sedačku kvůli sklonu sedaček, co jsme zjišťovali :) ale je dobré jet někam kde tomu rozumí a přímo ji vyzkoušíte do auta i s ditkem, jak sedí v autě i děťátku :) my navštívili Centrum autosedaček v Praze a mohu jen doporučit :) vím, že nesplňuje Teda i možnost posmerne jízdy, ale třeba zvážite čistě protisměr ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 14:23
@Flyingfrog píše:
Co Be Safe? My tedy neměli protisměrnou, ale myslím, že kdysi dělali.

Be Safe protisměr má jen na ISOFIX.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16933
18.1.20 14:26

@Mirek81 máme Joie Stages a super, jen někdo udává, že jsou krátké pásy - chce to vyzkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16933
18.1.20 14:28

@Týnka20 super, mohla bys vložit recenzi , díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 14:41
@Káťa19 píše:
@Mirek81 máme Joie Stages a super, jen někdo udává, že jsou krátké pásy - chce to vyzkoušet

krátké pásy sedačky nebo pás auta? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
18.1.20 14:50

Dej u těchto sedaček pozor na to, že v protisměru bývají často omezené váhou. Navíc nepočítej s tím, že takhle velké dítě budeš vozit v proti směru do tří let i v sesdačce, která to umožňuje. Mám podobně velkou dcerku a už v roce a půl se tam prostě nesrovnala, měla vyvrácené nohy a plakala, protože ji nožičky bolely. A hlavně v octavii na to fakt není místo. Máme sedačku romer first class plus, ale ta má protisměr pouze do 13kg. Hledej mezi sedačkami 0-18kg, ty jsou do určité váhy protisměrné všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
18.1.20 14:55
@Mirek81 píše:
Be Safe protisměr má jen na ISOFIX.

Ma ci mela 100% i pasovou, ale nesla po smeru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 15:11
@Janli píše:
Dej u těchto sedaček pozor na to, že v protisměru bývají často omezené váhou. Navíc nepočítej s tím, že takhle velké dítě budeš vozit v proti směru do tří let i v sesdačce, která to umožňuje. Mám podobně velkou dcerku a už v roce a půl se tam prostě nesrovnala, měla vyvrácené nohy a plakala, protože ji nožičky bolely. A hlavně v octavii na to fakt není místo. Máme sedačku romer first class plus, ale ta má protisměr pouze do 13kg. Hledej mezi sedačkami 0-18kg, ty jsou do určité váhy protisměrné všechny.

ano, vím o tomto omezení u posazu v protisměru. proto hledám sedacku, která má protisměr do 18 kg. Britax First Class má protisměr jen do 13 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16933
18.1.20 16:30

@Mirek81 pasy auta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12633
18.1.20 17:19
@j.a.n.i1 píše:
@Flyingfrog Mam pocit ze pasova besafe je jen protismerna.

Jsou normálně posměrné. Já protisměrnou nechtěla, takže jsme měli dvě 9-18 posměrné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
18.1.20 17:31
@Flyingfrog píše:
Jsou normálně posměrné. Já protisměrnou nechtěla, takže jsme měli dvě 9-18 posměrné.

Myslela jsem to tak, že na pásy nedělají kombinaci, kterou by bylo možné dát buď tak nebo tak… případně ještě byla v jednom směru i na pásy, ale v tom druhém jen na isofix.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama