autosedačka 9-18 kg s integrovaným podhlavníkem nebo bez ?

14
3.7.09 17:37

autosedačka 9-18 kg s integrovaným podhlavníkem nebo bez ?

Ahoj,

vybírám autosedačku (jsem rozhodnutá pro Maxi Cosi nebo Romer, isofix s opěrnou nohou). Je lepší sedačka s integrovaným podhlavníkem nebo bez integrovaného podhlavníku ale s možností, že se člověk může rozhodnout a podhlavník dokoupit a podle potřeby ho přidělat nebo naopak sundat ? U integrovaného podhlavníku možnost volby není.

Vím, že z hlediska bezpečnosti je podhlavník důležitý (proto jsem byla původně rozhodnutá pro sedačku s integrovaným podhlavníkem). Byli jsme se ale podívat na sedačky v obchodě a trochu mě zmátl názor prodavačky, která doporučovala bez integrovaného podhlavníku s odůvodněním, že dítěti může vyrůst hlava.

Tak nevím :(

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3284
4.7.09 21:58

Ahoj,
myslím, že záleží na tom, v čem Ti bude dítě lépe „sedět“ teda myslím jako co mu lépe sedne, vyzkoušela bych oboje .. my máme Römerku … taky jsme váhali mezi těmito dvěma a musím říct, že v MC i s vloženým podhlavníkem se Mates dost ztrácel a přitom teda nemá nejmenší hlavu .. a popravdě si neumím moc představit, jak hodně by mu musela ta hlava vyrůst, aby se do té Römerky nevešel … ale být Tebou, vyzkouším oboje a uvidíš …

… pokud chceš vědět jak hodně by musela dítěti vyrůst hlava, zkus si do těch sedaček dát svoji hlavu a uvidíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.7.09 21:33

My máme romera s podhlavníkem a podle mě je to bezpečnější, až dítě vyroste jde podhlavník vyndat. Já jsem se touhle auto sedačkou maximálně spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
27.7.09 09:01

dítěti tolik hlava nevyroste, aby se nevešlo do sedačky i s podhlavníke, zde pro ukázku moje 4,5 letá dcera v sedačce Römer King plus i s pohlavníkem :
http://img.mimibazar.cz/…/f785877.jpg

takže určitě s podhlavníkem, je to pohodlnější ale i bezpečnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7042
3.8.09 14:11

Dobrý den. můj dotaz sem asi nepatří ale chci to zkusit takhle než založit další diskuzi

přemýšlíme s manželem zda po autosedačce 0-9 kg koupit rovnou autosedačku 9-36 kg nebo „jen“ 9-18kg a poté zase další …

čekáme první miminko a plánujeme do 3 let druhé dítě … tak přemýšlíme co je lepší varianta - podle mého mít jen 2 autosedačky místo 3 …

ještě jsem koukala že se dělají autosedačky 0-18 kg a poté by taky asi šlo 15-36 kg … :nevim:

budu moc ráda za vaše názory názory !

a ještě jeden dotaz - auto máme hyundai lantra r.v.94 tak jestli je i zde nějaký „zádrhel“ nebo můžeme mít jakoukoli autosedačku (samozřejmě bez isofixu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
3.8.09 15:42

ibbu, určitě je lepší po vajíčku jít do 9-18 a později do 15-36 než jednu 9-36 ty 9-18 se dají lépe polohovat pro menší dítě a ty 15-36 zase rostou výše pro větší dítě než 9-36, a vždy jsou jednokategroické bezpečnější než vícekategorické.
Navíc pokud plánujete děti 3 roky po sobě, tak v době kdy bude to starší přecházet z 9-18 do 15-36 tak akorát dáte tomu mladšímu tu 9-18.
U auta jako máte - tedy starší bez isofixu jsou všechny klasické sedačky na pásy univerzální a měly by pasovat, ale vždy je lepší ji vyzkoušet jak bude sedět, zda se pohodlně poutá atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7042
3.8.09 16:08

MOC děkuju za radu !!!

a ještě se chci zeptat které značky jsou nejbezpečnější /nejlepší?

(momentálně máme vajíčko Storchenmühle kvůli kočáru HOCO)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
3.8.09 16:48

tady jsou testy všech sedaček opd roku 2001 : http://www.autosedacky.estranky.cz/…esty-a-videa úplně nejlépe vychází Römer, dále Cybex, Kiddy, Maxi-cosi( ale třeba Cybex nedělá žádnou 9-18, oproti dalším zmíněným, takže je potřeba jít po konktrétních testech)
a tady je tabulka, jak si která značka vede: http://www.autosedacky.estranky.cz/…/uploaded/56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7042
3.8.09 17:21

ještě jednou děkuji za odkazy a za radu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu