Autosedačka 9-36 kg - poraďte jakou

Anonymni
20.3.09 19:41

Autosedačka 9-36 kg - poraďte jakou

Ahojky, potřebovala bych od vás poradit, jakou autosedačku 9-36kg vybrat. S jakou značkou máte dobrou zkušenost, jakou byste určitě nebrali a z jakého důvodu…
Pro starší dcerku máme Römer Kid (15-36kg) a pro mladší (2roky) chceme právě nějakou od 9kg…
Těším sena vaše rady a názory. Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2047
20.3.09 20:08

Ahoj, Romer dostal nejlepší hodnocení co se týče bezpečnosti. Proč nekoupíte stejnou značku i pro menší dcerku? Jinak já mám na dvojčata Maxi cosi Priori. A jsme spokojení a v bezpečnosti dopadla hned po Romerovi. http://www.mimina.cz/…i-priori-sps?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
20.3.09 20:41

Snad se nebude Steeve zlobit, že mu beru jeho adresu z jedné diskuse, ale tady jsou testy http://www.autosedacky.estranky.cz/…esty-a-videa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
20.3.09 20:44

v téhle kategorii jsou skvělé i Storchenmuhle. mají hodně dobré testy. tady je link: http://www.detskydum.cz/…sp-09-23901/

má ho švagrová a je hodně spokojená. já jsem koupila levnější variantu Freeline Megafix a dnes bych už do toho dala peníze navíc ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
20.3.09 20:53

Než založíš novou diskuzi, tak se podívej, jestli už taková neexistuje. O sedačkách této váhové kategorie se tu už psalo hodně. Pročti si je prosím.
Diskuze jsou zde:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
21.3.09 09:42

určitě by byl lepší jít nejdříve do 9-18 a potom 15-36, než jednu 9-36 ale píšete že je to pro 2 leté, škoda že nepíšete váhu/výšku, ono totiž sedačky nejsou podle věku, ale podle váhy/výšky, věk je vřždy pouze orientační.
no pokud byste se rozhodla pro 9-36 tak určitě nějakou bezpečnou testovanou, Kykoušek jsem dala již odkazy na testy tak tam koukněte, mezi jedny z nejlepších 9-36 patří britax Evolva 123 -http://www.autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?typ=3583&vyrobce=Britax&kategorie=25598
a hlavně je to jedna z mála, která roste s dítětem až do 150cm, většina sedaček 9-36 doroste méně a musí se rozebrat na podsedák, nebo pořídit ještě nějakou další.
určitě nebrat neznačkové, viz ty co nyní propadly u testů a jsou zakázané- IWH Trademax( a jeho varioanty Multimax, Megamax..)- ono jde vždy o jednu sedačku jen různé názvy a varianty, nebo třeba ta Ferrari teko viz zpráva zde: https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.3.09 10:40

hlavne pozor na Kiddy Infinity Pro. Je to vitez mnoha zahranicnich testu,misto pasu ma pultik,ale maloktere dite v ni vydrzi. Mam vlastni zkusenost. Po 0,5roce nesnesitelnych jizd kamkoliv jsme ji prodali a koupili MAxi COsi priori XP a jsme max. spokojeni.Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.3.09 11:51

taky bych určitě doporučovala koupit kategorii 9-18 (některé do 22 či 25 kg) a pak teprve 15-36kg. Řešili jsme týž problém, když dceři byly 2 roky, vážila už skoro 15kg a já jsem chtěla sedačku 9-36kg, aby jí vydržela déle. Načítala jsem opravdu poctivě na internetu a v crash testech vychází tahle kategorie výrazně hůř. Výborně vycházela tehdy jen jedna, tuším Kiddy Life Plus, ale ta stála asi 7 tisíc. Nakonec jsme volili kvůli ceně Babypoint Zenith (asi za 2000 Kč), 9-22kg, ale dnes už bych ho nekoupila, nejsme s ním extra spokojení (v crash testech nefiguruje, je to myslím polský výrobek). V kategorii od 15 kg jsme jí pak koupili Romer (nepamatuju si už přesně který, stál asi 4500,–Kč) a spokojenost maximální. Navíc je mi jasné, že naše nejstarší tím pádem jezdí v nejbezpečnější autosedačce, na rozdíl od mladších brášků (zmíněný Babypoint a vajíčko Chicco). Myslím, že u autosedaček se vyplatí investovat, vždyť děti jsou to nejcennější, co máme. Pokud trváte na kategorii 9-36kg, slušně vycházela taky Storchenmuhle, kterou už tu někdo doporučoval. Milena

• Nahlásit
  • Citovat
130
21.3.09 19:38

ahoj my máme Storchenmuhle a jsem max spokojená akorát ta cena 4.400,– ale doporučuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
21.3.09 19:40

ahoj my máme Storchenmuhle a jsem max spokojená akorát ta cena 4.400,– ale doporučuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.09 23:47

Já jednoznačně: Recaro Start!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám ji pro staršího syna a dceři jsme ji už pořídili také (musí ovšem do ní dorůst :D ) Je sico drahá (před 4 lety jsem ji kupovala za 10 tisíc, dnes už 6 500), ale je to investice na 12 let!! a pro bezpečí dítěte! Není plastová, je z duralového rámu, super polstrování, kvalitní potahy…nemám jediné negativum (taky za ty prachy) Zdá se vám drahá? Spousta maminek si koupí kočárek za 8, 10, 12, 15 tisíc…a má ho max. na 3 roky a tohle je investice fakt na 12 let!!!! Za celou dobu jsem ji jednou prala (v pračce!), není třeba, utřu to vlhkým hadříkem a je to, materiál je podobný mikroplyši…super na údržbu a to malý jí, jen co se rozjedeme a používáme ji denně! Proto jsem opět neváhala a investovali jsme a dcera bude opět jezdit v RECARO START!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.3.09 23:53

Jo, ještě k Recaru. Je to váhová kategorie 9 - 36, ale dá se mírně polohovat…takže v pohodě a má zvýšenou ochranu hlavy a břicha před bočním nárazem, zabudované repráky v opěrkách hlavy…pohádky nejsou problém. :D Když vidím v marketech ty plastové „hujdy“ otřískala bych jím je o hlavu!!!!! To má chránit mé dítě? Dneska každý druhý jezdí v obci 90 km/hod a předjíždí, kde se mu zlíbí… :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
7138
23.3.09 08:31

Anonymní, trochu bych to popravil, sedačka 9-36 má sice váhové rozpětí téměř 12 let, ale nevydrží 12 let provozu, v tom se ,mnoho lidí mýlí.
za 1. sedačky se mají po 4max. 6 letech provozu měnit, ty části sedaček ( hlavně plasty) vlivem mrazů a horka křehnou a nemají později dostačenou pružnost na pohlcení nárazu a mísdto toho prasknou, a můžou dítě ješět více zranit
za 2. každé cca 4 roky se zpřísňují normy na použití sedaček v provozu a vždy platí pouze poslední 2 normy, takže po 8 letech máte sedačku, která nemusí plnit normy a nesmí se používat( třeba od loňského dubna se nesmí používat sedačky s normou 44/02)
za 3. sedačka opravdu každodenní provoz 12 let nevydrží, běžně po nějakých 6 letech jsou potahy tak rozdrbané, že je potřeba nový( ovšem výrobci dělají potahy pouze 3 roky zpět) občas se po několika letech rozbije zámek pásů( opět stejné jako s potahama většinou na starý model není k sehnání) a dávat na sedačku potah či pásy z jiného typu sedačky je velice nebezpečné, nemusí to fungovat.
Takže kategorie 9-36 mají sice velikostní rozmezí cca 12 let, ale nevydrží 12 let- a je to z praxe.
Proto každý odborník doporučí místo sedačky 9-36 dvě sedačky po sobě 9-18 a 15-36, které vydrží uvedenou dobu, a sedačku 9-36 spíše doporučí do druhého auta na příležitostné používání, nebo k prarodičům do auta, kteří vozí pokaždé jinak velké vnouče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.3.09 11:13

Nechci obhajovat Recaro, ať si každý odzkouší, co chce, já jen napsala svůj názor, podložený zkušeností. Mým záměrem bylo poradit maminkám, které neví, jakou autosedačku si pořídit…já také byla za každou radu vděčná.
Ohledně vaši poznámky na plast (zkřehnutí atd…), samozřejmě máte pravdu, ale jak už jsem uvedla, celá konstrukce je z duralu… :)
Autosedačku používáme 4 roky a potahy jsou ve 100% stavu…kamarádka ji má ještě o dva roky déle a vypadá taktéž. Potah není vyšisovaný, vyšoupaný ani jinak opotřebovaný.
Zámek pásů se nemůže pokazit, protože se dítě pásá autopásem.....autosedačka nemá vlastní pásy.
Když jsem autosedačku kupovala, měla jsem možnost vidět školení prodejců a odborník přes bezpečnost tvrdil, že pásání autopásem je bezpečnější, než 3bodové pásy autosedačky. Důvod…naprosto logický i pro laika: při nárazu jde dopředu pravá nebo levá (podle strany upásání) polovina těla, při upásání 3-bodovým pásem…tělo zůstává a dopředu jde jen hlava a hrozí poškození krční páteře.
Odborníci určitě doporučují 2 autosedačky, hlavně ti, kteří autosedačky prodávají :D Já ji kupovala synovi, když měl 10 měs. (asi 80 cm a 14 kg - byl obřík) měl ji nastavenou na nejnižší stupeň. Autosedačka se dá výškově nastavit…celá…opěrka zad, hlavy. boční opěrky… boční opěrky (chrání proti bočnímu nárazu) se dají navíc roztáhnout do tří poloh!!! I já se do ni vejdu, když je nastavená na největší velikost (mám problém jen z sedadlem…asi mám větší pozadí než 12ti leté ditě :D )
Tak…u mě jednoznačně RECARO START…

• Nahlásit
  • Citovat
7138
23.3.09 13:34

tak já budu také trochu oponovat, konstrukvci sice máte z duralu, ale na tom je pastový korpus, ve kterém je teprve dítě umístěno, a právě tento plats může po čase skřehnout a nakonec prasknout
pokud ji máte 4 roky a vypadá jako nová, to buďte ráda, mnoho sedaček je po 4-6 letech na odpis
to že Vaše sedačka nemá vlastní pásy, to je spíše minus, rpo malé, 9 měsíční dítě by měly být 5-ti bodové pásy, já bych 9 -10 měsíční dítě do sedačky bez vlastních pásů nepo:,–(il, dítě není tak pevné, aby se nedokázalo posunout ke straně a podjet pod tím tříbodovým pásem, to se u pětibodového nestane.
a když už skončíme u ceny, ta Recaro Start stojí okolo 7000,–( prosím nechytat za slovo, ceny se můžou lišit, je to průměr obchodů, dá se koupit za 6,ale i za 8 tisíc).
a když koupím sedačku 9-18, která se dá lépe polohvat, abude příjemnější pro dítě, třeba Römer King plus, který má 4 hvězdičky, tak se dostanu na cenu 4500,–
a poté koupím opět kvalitní sedačku se 4 hvězdičkami z testů, která roste s dítětem 15-36, třeba Römer Kid, za 3000,– tak se cenou dostanu na stejnou částku, jako u té Recaro start, a budu mít 2 sedačky, každou určitě pohodlnější, pro určitý věk dítěte a můžu jednu postupně předat třeba pro druhé dítě, eventuelně tu první prodat, a dostanu se na nižší náklady než u toho Recara- ten po 12 letech asi už neprodáte.
Jo a vsaďte se že budete potřebovat ještě nějakou sedačku po té Recaro- ona totiž jde vysouvat pouze do 135 cm- a musíte vozit dítě do 150cm, takže něco dalšího koupíte, kdežto sedačky 15-36 rostou až do 150cm.
Proto Vám každý doporučí raději 2 sedačky, než jednu hybridní 9-36- ostatně, dáte svému dítěti v 10 měsících stejné tepláky, jako ve 12 letech, jako u té sedačky?

nemusíte se mnou souhlasit, ale popřemýšlejte o tom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama