Autosedačka, co z ní lze později udělat jen podsedák

27805
3.12.20 07:46

Autosedačka, co z ní lze později udělat jen podsedák

Ahoj,

Mam dite, co jeste nema 150cm a vahove myslim ze k 36 kg taky jeste nemiri, nicmene autosedacka 15-36kg uz mu je mala - tlaci ho operky hlavy do ramen, uz jsou nastavene na max. a nejdou posunout dal. Sestra koupila svemu diteti jeste podsedak, coz jsem se ted vydala hledat a narazila jsem na (autosedacku tedy) Romer tusim Kidfix2 se jmenoval, kde maji moznost casem oddelat zada a nechat jen spodek. Mate toto nekdo? Mam totiz jeste dalsi dite, kteremu casem budu muset koupit sedacku 15-36 kg, tak jsem si rikala, ze bych rovnou koupila tuhle, nejstarsimu dala jen tu spodni cast nez povyroste a budou mu pasy sedet dobre a mezitim do ni doroste i nejmladsi a ten ji pak dostane celou i s operkami. :think: Jeste jsem nic dal nezjistovala, ceny, bezpecnost, ale ptam se…znate, mate zkusenosti vy ostatni? Diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2675
3.12.20 08:00

@suvik nejsem si uplne jista, ale asi tuhle autosedacku mame. Nema totiz to bocni chraneni, takze diky tomu je uzsi a nam se vesla do auta (mame 3 autosedacky vedle sebe). Klasicky Kidfix byl bohuzel moc siroky. Zatim tedy pouzivame komplet i se zady a rozdelenou jen na podsedak jsem ji nemela. Nepocitam ale s tim, ze dite bude jezdit jen na podsedaku. Promin, nepomohla jsem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
3.12.20 08:07

Pokud stejně plánuješ koupit ppnohodnotnou sedačku, podívej se raději rovnou po takové, která bude tvému dítěti stačit na výšku. Udělejte si výlet do specializované prodejny (Centrum autosedaček, ideálně), stoprocentně vám tam poradí, vyberete na míru, můžete vyzkoušet. Plnohodnotné autosedačky pro větší děti existují.

Podsedák je jen takový placebo efekt, bezpečnostní efekt oproti sedačce nula nula nic. Kidfix má aspoň u podsedáku ty isofixy k připevnění k sedadlu, ale dítě ani tak nechrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27805
3.12.20 08:11

Neva, ale tahle bocni chraneni ma. :think: No, asi to zkusim, nasla jsem nejake video, kde je i videt, ze i vrchni pas se da diky takove spone prizpusobit vysce ditete, coz mi prijde docela dobry. Budu muset zajet do obchodu, aaaach to se mi nechce, ale neda se nic delat, v aute bych to mela zusit a taky zjistit, jestli neni nepohodlna.

Protoze ty podsedaky, kdyz jsem vybiraly se segrou, jsou nektery tak tvrdy, ze ja si neumim predstavit, ze bych na tom mela treba dve hodiny nebo vic sedet v kuse.

Příspěvek upraven 03.12.20 v 08:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27805
3.12.20 08:14

A jaky? Segra ma Romer a je jejimu diteti mala, my mame Besafe a je taky mala. Je to podle me tak ta vyska 135cm a vys, mozna spis 140cm, to tak ted muj syn meri. Cybex treba? No zkusim kazdopadne, jestli by mu nejaka byla. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
3.12.20 08:19

@suvik jo, tuhle mame. Nema tam to „kolecko“ na urovni ramen, ktere se vysouva smerem ke dverim. S autosedackama v nizsi kategorii mam take zkusenost, ze nevydrzely do deklarovane vysky ditete (mam hubene deti, takze hmotnostne by se do nich vesly jeste uplne v pohode).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18192
3.12.20 08:46

Mám Cybexy, bezpečnostně jsou jedny z nejlepších a zároveň cenově super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61601
3.12.20 09:02

Mám Römer, rozdělat lze, ale taky dobře napolohovat, opěrky jsou zvednout i pro dítě vyšší jak 150 cm :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9752
3.12.20 09:13

@suvik myslím, že s Römer Kidfix 2 nemůžeš udělat chybu, vyhrál ADAC testy jako nejlepší sedačka v dané kategorii, pokud vím. Zkus ale oslovit uživatele @steeve ,jestli se tu ještě pohybuje a neporadí s větší sedačkou. Je z oboru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
3.12.20 09:26

Zkuste Klippan Wego, roste s dítětem do výšky i do šířky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
3.12.20 09:46

Taky doporučuju Klippan Wego. Dokud se dítě do nějaký sedačky vejde, tak na podsedáku jezdit nemusí. Bezpečí je bezpečí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8817
3.12.20 11:48

Nebo existuje takovýhle přídavný pás: https://www.detskypas.cz/cs/ - má to teď nově homologaci i testy. Není to sedačka, ale je to o hodně bezpečnější než podsedák. Já to mám pro 152cm vysokou 35 kilo vážící 11 letou dceru, už by mohla jezdit bez ničeho, ale pás jí jde ještě blbě přes krk, a tohle mi přijde bezpečnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
3.12.20 12:48

@suvik koukněte raději na sedačku rostoucí i do šířky, která opravdu vydrží, dokud nebude moct dítě sedět jen na sedadle.
Podsedák je z hlediska bezpečnosti docela k ničemu, na youtube jsou kdyžtak crashtesty s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27805
3.12.20 16:04

No tak jasne, ale jsem vazne zvedava, zda mu nejaka sedacka bude. Zas pak od 150cm jde kazdy uz jen na pasy a samozrejme kdyby byly sedacky pro dospely, budou jiste bezpecnejsi nez jezdit jen tak. Takze takhle se to prece neda uplne brat. Nedavam na podsedak petilety dite, ale dvanactilety, nicmene stale nemajici 150cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
5.12.20 17:22
@suvik píše:
No tak jasne, ale jsem vazne zvedava, zda mu nejaka sedacka bude. Zas pak od 150cm jde kazdy uz jen na pasy a samozrejme kdyby byly sedacky pro dospely, budou jiste bezpecnejsi nez jezdit jen tak. Takze takhle se to prece neda uplne brat. Nedavam na podsedak petilety dite, ale dvanactilety, nicmene stale nemajici 150cm.

„Kdyby byly sedačky pro dospělý“ - sedačky pro dospělý už jsou. Říká se jim „autosedadla“. Sedadla v autě jsou konstruována pro maximální ochranu těla o rozměrech dospělého člověka, stejně jako tak zásadní prvek, jako jsou bezpečnostní pásy. Tyhle „autosedačky pro dospělý“ ale nefungují tak, jak mají, když do nich upevníš dětské tělíčko, pro které nejsou konstruované. No, a tady přichází na řadu dětské sedačky.

Neříkám, že 149cm bez sedačky je smrtící riziko a 150cm už ne, ale ta hranice někde být musí a není to jen formalita. Sedadlo v autě není pohyblivé, drží pevně, v případě autonehody funguje jako bezpečnostní prvek samo o sobě - můžeš tohle říct i o podsedáku, na který posadíš svého dvanáctiletého? Mimo jiné jde dost i o vedení pásů: na „autosedačce pro dospělé“ vedou správně zapnuté pásy přes kosti (pevná místa na těle), které v případě nehody udrží náraz. Nestačí jen zvýšit sedadlo, aby ty pásy pro dítě plnily stejnou funkci a vedly stejně bezpečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat