Autosedačka na malé 4 leté dítě

120
30.4.20 10:01

Autosedačka na malé 4 leté dítě

Ahoj, pátrala jsem v diskuzích, ale aktuální info jsem nenašla. Pátrala jsem i jinde na webu, ale překvapilo mě, jak málo recenzí na autosedačky se dá dohledat, obzvláště na ty dražší. Proto se obracím na vás, tady se ví všechno :D Mám 4 letou dceru, váží 15 kg, v jednom autě máme sedačku z druhé ruky, Maxi cosi do 18 kg. Máme teď nově i druhé auto a potřebuji sedačku tam a mám dilema. Chci sedačku na isofix. Nechci sedačku ve které se dítě poutá pásy automobilu, dcera je strašně malá, máme to vyzkoušené, vyvlíká se z toho a vůbec si radši nepředstavuju, jak by to při nehodě vypadalo. Chci tedy pětibodové pásy integrované v sedačce. A teď nevím, mám pořídit sedačku 9 - 18 za cca 4000 a pak až jí to nebude tu z kategorie 15 - 36, nebo jít do nějakého hybridu 9 - 36 (např. Romer advansafix IV) za cca 7500,– I tento hybrid ale umožňuje použití pětibodového pásu autosedačky pouze do 18- ti kg. Existuje nějaká sedačka, která to umožňuje déle, třeba do 20, 25 kg? Děkuji moc za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17020
30.4.20 10:10

Ja mam drobnejsiho syna, mame sedacku 9-36, ma 5 bodové pasy a vejde se do nich i v 5 letech (on v tech 5 letech ma 18kg), ale nemame isofix. Kdyz z toho sundam ty integrované pasy, tak mam sedacku z te kategorie 15+ a muzu ho připoutat normlanim pasem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15347
30.4.20 10:36

Jdi do kategorie 9-36kg. Taky jsem to řešila, ale z opačnýho důvodu. Dítě ještě nemělo dva roky a už mělo 20kg. Joie bold má integrovaný pásy až do 25kg. Máme Advansafixe a ten má pětibodový taky do 25kg. Někdy to mají na eshopech špatně uvedený, takže je to potřeba ověřovat. Pak je heště jedna varianta, existuje přídavný pás, který se dává křížem k tříbidovým pásům auta a z toho se dítě nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8419
30.4.20 11:14

Taky máme doma 4letého drobce. 4 roky, 97 cm, sotva 15 kg. Je v Maxicosi která je do 18 kg a pokud mi z toho nebude čouhat hlavou, tak v ní bude. Pak ji podědí tá mladší. Druhou autosedačku u manžela v autě (před korona akcí) ji vozil ráno do školky je v Romeru v kategorii 9-18 a pohoda. Pro tyhle drobce bych 3 bodový pás nedávala. a hold připlatila a koukala po bazarech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5864
30.4.20 11:31

Mam maleho 5 leteho. Cca 104cm a tak 16 kg.
Mame romer kidfix tu novou. Pouta se teda pasem z auta. Kluk se nevyvleka.ma to vedeni pasu na brise a na rameni.
Taky bacha, maji vic velikosti sedaku, my mame S. V M uz plaval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1728
30.4.20 12:02

Mám Klippan Triofix, dítě se poutá pětibodem, sedačka jde pásy i základnou k autě. Poutám raději pásy. Jen tě upozorňuju, že Isofix je homologovaný na míň kg, tudíž později budeš muset stejně řešit pásy. A najdi si opravdu kvalitní obchod, kde ti dobře poradí a sedačku vyzkoušej v autě. Na FB poradí skupinka Děti proti směru. Hlavně neber s pultem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15347
30.4.20 12:13

@Petula306 ale všechny sedačky s izofixem poutáš zároveň i pásem auta. A sedačky, které mají integrované pásy až do 25kg jsou i na izofix. Těžko by někdo vyrobil a schválil nefunkční sedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
30.4.20 12:15

Holky děkuju, pomohly jste mi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1728
30.4.20 13:44

33kg je nosnost Isofixu v sedačce s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17816
30.4.20 17:56

@prokopa no jasně, co třeba sedačka 0-25kg ;)
my máme Joie Stages :palec: a je spousta jiných…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
30.4.20 22:49

@prokopa my máme skoro 4letou 15kg, asi 98cm v Advansafix IV na integrovaných pásech a je moc spokojená. Už jsme zkoušeli i 3bodový pás a je dobře veden a drží jak má. Každopádně dokud to půjde, tak bude na integrovaných pásech. Sedačka se tak lépe polohuje. Kromě isofixu je sedačka jištěná i přes Toptether, zjisti si, kde a jestli v autě máš poutko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama