Autosedačka nebo podsedák pro 9letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 10:47
Autosedačka nebo podsedák pro 9ti letého

Dobrý den,

co je pro kluka 140cm/42kg lepší? Autosedačka nebo podsedák. Momentálně má autosedačku Britax Römer KIDFIX XP, sedí v ní zadkem tak napůl. Stěžuje si na pohodlí.

Trápí mě to, protože váhově už je přes limit, ale zároveň cm ještě na normální sezení v autě nemá a pásy mu jdou kolem hlavy špatně.

Děkuji předem za rady!:)

Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 06.07.19 10:55

Můj syn sedí od šesti na podsedaku. Devítiletý v autosedacce mi přijde už osobně divné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 10:58

Jenže když nemá nic, pásy mu nejdou kolem krku, ale přes obličej… a o podsedáku všude čtu samé horory, jak je lepší nic než podsedák… jenže v autosedačce už mu taky není moc dobře :roll:

debra.morgan
Echt Kelišová 9520 příspěvků 06.07.19 11:01
@Anonymní píše:
Jenže když nemá nic, pásy mu nejdou kolem krku, ale přes obličej… a o podsedáku všude čtu samé horory, jak je lepší nic než podsedák… jenže v autosedačce už mu taky není moc dobře :roll:

autosedacka uz mu je mala, takze je taky nebezpecne aby v ni byl.

Marben
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 06.07.19 11:03

Nemůžu si na podsedak teda stěžovat. Aktuálně má syn skoro 8let, 30kg a 130cm a opravdu má pásy s podsedákem jak má.
Kdybych ho dala do autosedačky asi by na mě Koukal jak na blázna a cestou do školy by chtěl zastavovat tak o tři ulice dál, aby ho nikdo neviděl :mrgreen:
Zkus se poradit kdyžtak v nějaké prodejně pokud podsedákům nevěříš…

Freya10
Kecalka 414 příspěvků 06.07.19 11:20

Stačilo mi video crashtestu, na kterém dítěti podsedák při nehodě vylítl spodem a následně se priškrtilo na pásech… takže za mě určitě co nejdéle sedačka… ale možná když už a když je dítě váhově nebo velikostně nad limitem sedaček, tak alespoň podsedák na isofix- při nehodě neodpochoduje zpoddítěte pryč… ;)

tezi
Hvězda diskuse 52832 příspěvků 5 inzerátů 06.07.19 11:25

I podsedáky jsou do 36kg stejně jako sedačka. Ale v tomhle případě je to bezpečnější varianta než sedačka, do které se nevejde, nebo nic.
@Marben vozím v autosedačce i starší děti. Dcery jsou lehké a v autosedačce jezdila starší do 12,5 let dokud neměla 150cm. Ostatní děti taky budou jezdit v autosedačce do těch 150cm. Starší děti mají 11, 9 a 7 let a autosedačku berou jako samozřejmost a nic divného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 11:30

On se nestydí, o to nejde, pouze o bezpečnost. Moc děkuji za názory. Ten isofix podsedák zní dobře.

nozu
Extra třída :D 12594 příspěvků 06.07.19 11:37

No, mě ty römerky sedačky přišly celkově dost užší. Proto mám pro dítě Cybex. Synovi je 8 a jezdí v ní velmi pohodlně. Každopádně pokud sedačka nevyhovuje, je v tomto věku asi nesmysl kupovat nějakou jinou. Jak už zaznělo, koukala bych po nějaké kvalitnější variantě podsedaku. My máme teda i ten jednoduchý jako nouzovku, ale dobrý pocit z něj nemám. Pásy v něm fakt moc nedrží.

debra.morgan
Echt Kelišová 9520 příspěvků 06.07.19 11:41

Zakl. zkus kouknout na autosedacky klippan, sice taky jsou do 36 kg, na vetsi vahu se asi ani zadne nevyrabi, ale prostornejsi autosedacky jsem nevidela, tak kdyz uz nic aspon by mu to zas mohlo byt pohodlne. kdyz uz nechces investovat, tak treba nejakou bazarovou a vyzkouset na prodejne :nevim: na fb skupine deti proti smeru se tyto sedacky obcas k prodeji vyskytnou.

debra.morgan
Echt Kelišová 9520 příspěvků 06.07.19 11:43

Jinak ten podsedak na isofix je celkem slusny napad, nic moc lepsiho nevymyslis, protoze jestli je mu to autosedacka mala a nesedi tam, tak jak sedet ma, tak to bezpecne dost dobre neni.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31261 příspěvků 06.07.19 11:46

Podsedak nikdy, zkus sirsi sedacku. Jinak existuji stahovace pasu, ze dite teda sedi uz bez ale pas mu to stahne do jeho velikosti aby sel spravne.. :think:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.07.19 11:48

My máme obyčejný podsedak ale podsedak je pripoutany s dcerou :)

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 06.07.19 12:35

Taky bych se radši podívala po větší sedačce. Ja jsem na tohle fakt camprdlik :mrgreen: starsimu je 8 a jezdi v Joie trillo LX a je mu ještě hezky. Vcera jsem mu vytahovala teprve ten podhlavnik :palec: ale on je teda nudle. Má 24kg :mrgreen:

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 06.07.19 12:40

Já už bych u tak velkého dítěte koupila podsedák, ale jedině s Isofixem. Těch pár centimetrů doroste za chvíli.

Váš příspěvek
Reklama