Autosedačka Romer Britax dualfix m i-size + Ford s max

283
30.7.21 13:46

Autosedačka Romer Britax dualfix m i-size + Ford s max

Hezký den, máte prosím někdo zkušenost s autosedačkou Romer Britax dualfix m in-size ve Fordu s max? Když je daná do protisměru, jde dát hodně do lehu? Četla jsem, že u některých aut to kvůli sedadlům nejde a že dítě spíš sedí než leží. Bohužel nemáme kde vyzkoušet. Chtěli bychom ji pořídit pro 7 měsíční dceru, ještě nesedí.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.7.21 13:54

My sedačku máme, ono záleží nejen na autu, ale taky na výšce řidiče/spolujezdce, kolik je za nimi místa. My máme dlouhé auto, manžel je dvoumetrový a vejde se v pohodě, švagr má taky tuto sedačku a má hyundai a musí kvůli tomu sedět blíž volantu, jinak se za něj sedačka nevejde.
Vzhledem k tomu, že je tahle sedačka dost drahá, být vámi investuji čas a peníze a jedu se podívat do nejbližší prodejny a vyzkoušet přímo ve vašem autě. Protože, jak říkám, není to jen o autě ale i o velikosti řidiče/spolujezdce.

• Citovat
  • Nahlásit
4428
30.7.21 14:02
@Anonymní píše:
My sedačku máme, ono záleží nejen na autu, ale taky na výšce řidiče/spolujezdce, kolik je za nimi místa. My máme dlouhé auto, manžel je dvoumetrový a vejde se v pohodě, švagr má taky tuto sedačku a má hyundai a musí kvůli tomu sedět blíž volantu, jinak se za něj sedačka nevejde.
Vzhledem k tomu, že je tahle sedačka dost drahá, být vámi investuji čas a peníze a jedu se podívat do nejbližší prodejny a vyzkoušet přímo ve vašem autě. Protože, jak říkám, není to jen o autě ale i o velikosti řidiče/spolujezdce.

Naprostý souhlas.
My první sedačku vyzkoušeli jen na prodejně a ne v autě a to byla největší chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
30.7.21 14:22

Pro nesedici dítě tak jako tak nejí vhodna, zrovna Dualfix je pro menší děti celkem nevhodný kvůli hodně otevřené a široké operce hlavy. Každopádně jsou lepší volby v této kategorii - BeSafe iZi Turn (tato má unikátní základnu, která zajištuje v naprosto každém autě stejnou pozici sedačky, nehlede na sklon sedáku), Joie iSpin 360, Nuna Prym. Ale určitě, i kdyby jste brali Dualfix, vyzkoušejte si ji do auta, ten sklon muže byt problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
30.7.21 16:10

No proto se ptám těch, kdo mají Ford s max 🤣 🤣 Jinak sedačka bude za sedadlem spolujezdce a já jsem krátká, takže v tom problém nebude.
Ale díky za postřehy 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
30.7.21 17:15

@Terunka
Tak já vypsala sedačky, které jsou lepší, než Dualfix. Ale asi poradit nechceš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:22
@Terunka píše:
No proto se ptám těch, kdo mají Ford s max 🤣 🤣 Jinak sedačka bude za sedadlem spolujezdce a já jsem krátká, takže v tom problém nebude.
Ale díky za postřehy 8)

No, tak promiň, že ti tu radíme. Jsem zvědavá, kolik lidí s fordem s max a sedačkou britax ti odpoví :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
283
30.7.21 18:01

Tak snad není potřeba se urážet, psala jsem, že děkuju za postřehy. Pro mě v tuto chvíli je zásadní ta instalace v konkrétním autě, ohledně jiných věcí mám jasno. A holt uvidíme, zda se někdo s S maxem ozve, či ne 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
30.7.21 18:05

@Terunka
Zkus skupinu Děti proti směru - je tam určitě větší šance, ze ti odpoví někdo s kombinaci SMax/Dualfix. Ale ještě bych zvazila vyber sedačky byt tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
30.7.21 22:47

@NinaU. Díky!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.7.21 22:55
@Terunka píše:
Hezký den, máte prosím někdo zkušenost s autosedačkou Romer Britax dualfix m in-size ve Fordu s max? Když je daná do protisměru, jde dát hodně do lehu? Četla jsem, že u některých aut to kvůli sedadlům nejde a že dítě spíš sedí než leží. Bohužel nemáme kde vyzkoušet. Chtěli bychom ji pořídit pro 7 měsíční dceru, ještě nesedí.
Děkuji.

Nemame primo ford, ale mame tu sedacku a je naprosto skvela… Ze skupiny deti v protismeru, jak nekdo doporucoval, jsem musela odejit, protoze kdo nechtel axkid tak byl za vyvrhele… Totalni fanatici na jednu znacku sedacky…Dualfix se vleze, pokud bude za spolujezdcem uplne v klidu…sklon sedacek je druha vec- to je lepsi zkusit( ale pokud chces izofix zakladnu, tak je to plus minus steny). Jinak dcera ma skoro dva roky, jezdi v protismeru a je v ni moc spokojena a my taky… Davala jsem ji tam cca ve 14 mesicich… Za me co nejdyl vajicko a pak klidne tato👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
31.7.21 06:30

@Speku
Není pravda, jsem tam ve skupině a doporučuje se tam široké spektrum sedacek podle žádných kritérií - ale ze Axkid je skvělá značka je fakt.
Každopádně s tím isofixem taky nemáš pravdu - plus minus stejný to nebude, protože záleží na tom, jak je udělaná základna a kde přesně na sedačce jsou umístěna oka, některé ten sklon zvládnou vyrovnat celkem dobre a jiné fakt blbě. A pak je tu BeSafe a jejich iZi Turn a Twist, kde to absolutně neresis a v každém autě ji mas proste stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat