Autosedačky 0-13kg proti směru jízdy?

246
7.2.07 20:58

Autosedačky 0-13kg proti směru jízdy?

Ahojky holky,

nějak mám pocit, že jsem to v praxi skoro nikde neviděla, ale tuto informaci jsem našla na netu - že všechny autosedačky v kategorii 0-13 kg musí být upevněny proti směru jízdy…Je to pravda? Jaká je vaše zkušenost? Nejde mi o airbagy, ale vůbec…

A konkrétní zkušenosti s Casual Play Prima Easy?

Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1016
7.2.07 22:14

Ahoj,
autosedačky v kategorii 0 tj., 0-13kg se opravdu musí připevňovat proti směru jízdy . Je to rozhodně v zájmu dětí, vždyť malý novorozenec má v poměru k tělu tu hlavičku velikou (1:5, dospělý má ten poměr 1:8 8O) a navíc nemá ani posílené šíjové svaly. Při nárazu by se ta těžká hlavička prudce pohnula dopředu…zbytek si jistě domyslíš :cry:

Ta sedačka prostě zabrání tomu prvnímu a nejhoršímu pohybu po nárazu :wink:

A že jsi to nikde neviděla? Tyto sedačky obvykle v autě nezůstávají, miminka se v nich nosí domů :idea:
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
7.2.07 22:18

Petta to vysvetlila bravurne, muze jen souhlasit a jen dodavam, pokud budes dite vozit na miste spolujezdce (ja jsem to nikdy necinila, pripadlo mi to prilis riskantni), tak musis mit vypnuty airbag

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
7.2.07 22:26

Péťo,

no obvykle nemám jinou zábavu, než večer chodit po parkovištích a koukat do aut :lol: :lol: Myslela jsem za jízdy, samozřejmě…

No nic, díky za vysvětlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
7.2.07 22:39

Majdino,
tak to parkoviště pobavilo zase mě :lol: Napsala jsem to tak, protože já jsem pravděpodobně nikdy neviděla autosedačku v této velikosti umístěnou po směru jízdy 8O Ani při jízdě, ani nikdy jindy. Prostě jsem předpokládala, že sis to spletla s těma většíma, které se nechávají v autě :wink:
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
7.2.07 23:21

Ja si myslím, že konštrukčne sa tá sedačka ani inak ako proti smeru jazdy upevniť nedá, nie? Veď pás je vedený cez zadnú stranu :wink:

B:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.2.07 09:37

Uprimne by mne nenapadlo, ze by se dala sedacka po:,–(it a vezt po smeru jizdy - vzdyt by se ani nedala poradne pripoutat a pri pripadnem narazu si nedovedu predstavit , co by delala hlava miminka…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama