Autoškola - pocit bezmoci, 3 pokusy

Anonymní
29.6.21 00:02

Autoškola - pocit bezmoci, 3 pokusy

Mám za sebou neúspěšnou první závěrečnou jízdu a hrozně to na mě dolehlo. Cítím se jako naprostý pako, z celé široké rodiny jediná, která to na poprvé nedala. Jízda samotná byla v pohodě, jela jsem v klidu a téměř bez stresu, bez chyb, bohužel jsem udělala naprostou blbost ke konci (související s nekvalitním výcvikem). Rozhodně se neomlouvám, ale i tak mě to mrzí. Bohužel jsem chytila příšerného instruktora, který mi nikdy nic nevysvětlil a ztroskotala jsem přesně na tom, na čem jsem předpovídala - parkování. Zpětně vím, že jsem měla přejít nebo požádat o jiného instruktora, ale s tím už teď nic neudělám. S jízdami mi obecně pomohla více rodina než on, ale parkování jsem si prostě nijak zkusit nemohla, na rozdíl od rozjezdů.

Jenže holky, jsem strašný stresař (v těchto situacích) a je mi jasný, že tam příště přijdu rozklepaná jak ratlík a budu dělat pitomosti. Kdyby byl minulý rok, řekla bych si, že je jedno na jaký pokus to udělám, klidně na desátý a nebyl by důvod stresovat. Jenže teď mají být jen ty tři pokusy a šmitec. A to na psychice nepomáhá. Auto potřebuji a vím, že na to mám, nebojím se jezdit. Navíc jsem do toho vrazila prachy a nerada bych to neudělala, když jezdím dobře (samozřejmě v rámci možností…). Jízdy si samozřejmě dokoupím, u jiného instruktora.

Ale jak se uklidnit? Když na řidičáku, na dvou pokusech, závisí v podstatě budoucnost? A když si nejde říct, že když to neudělám teď, udělám to příště?

Nikdy jsem se do autoškoly netěšila, ale teď už mě dopředu zmáhá panika i na normální jízdy. Co když se v parkování nezlepším? Co když bude ten nový instruktor ještě horší? Co když bude sice super, ale já budu tak vystresovaná, že mi to stejně bude houby platný? Co když chytím na nějaký pokus komisaře zmetka (tenhle byl sice přísný, ale jinak se choval normálně - ale četla jsem na internetu až hororové zkušenosti)? A co když komisaře zmetka chytím na oba pokusy?

Pomohlo vám na nervy něco? Je zde někdo v podobné situaci, nebo prostě někdo kdo dělá autoškolu teď (když za chvíli začínají platit ty 3 pokusy) a stresuje dopředu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9663
29.6.21 00:24

3 pokusy byly i za me před skoro 20 lety a pak se muselo opakovat. Klid taky jsem to udělala až na 3 pokus, jízdy teda na 2. Prvni pokus jsem zvorala, druhý jsem udělala jízdy, ale komisař mě potopil při takové kravine na technice jak kdyby mě to ženské někdy k něčemu bylo a potřetí tam byl úplný pohodar. Doplat si jízdy a věř si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5716
29.6.21 04:37
@Anonymní píše:
Mám za sebou neúspěšnou první závěrečnou jízdu a hrozně to na mě dolehlo. Cítím se jako naprostý pako, z celé široké rodiny jediná, která to na poprvé nedala. Jízda samotná byla v pohodě, jela jsem v klidu a téměř bez stresu, bez chyb, bohužel jsem udělala naprostou blbost ke konci (související s nekvalitním výcvikem). Rozhodně se neomlouvám, ale i tak mě to mrzí. Bohužel jsem chytila příšerného instruktora, který mi nikdy nic nevysvětlil a ztroskotala jsem přesně na tom, na čem jsem předpovídala - parkování. Zpětně vím, že jsem měla přejít nebo požádat o jiného instruktora, ale s tím už teď nic neudělám. S jízdami mi obecně pomohla více rodina než on, ale parkování jsem si prostě nijak zkusit nemohla, na rozdíl od rozjezdů.

Jenže holky, jsem strašný stresař (v těchto situacích) a je mi jasný, že tam příště přijdu rozklepaná jak ratlík a budu dělat pitomosti. Kdyby byl minulý rok, řekla bych si, že je jedno na jaký pokus to udělám, klidně na desátý a nebyl by důvod stresovat. Jenže teď mají být jen ty tři pokusy a šmitec. A to na psychice nepomáhá. Auto potřebuji a vím, že na to mám, nebojím se jezdit. Navíc jsem do toho vrazila prachy a nerada bych to neudělala, když jezdím dobře (samozřejmě v rámci možností…). Jízdy si samozřejmě dokoupím, u jiného instruktora.

Ale jak se uklidnit? Když na řidičáku, na dvou pokusech, závisí v podstatě budoucnost? A když si nejde říct, že když to neudělám teď, udělám to příště?

Nikdy jsem se do autoškoly netěšila, ale teď už mě dopředu zmáhá panika i na normální jízdy. Co když se v parkování nezlepším? Co když bude ten nový instruktor ještě horší? Co když bude sice super, ale já budu tak vystresovaná, že mi to stejně bude houby platný? Co když chytím na nějaký pokus komisaře zmetka (tenhle byl sice přísný, ale jinak se choval normálně - ale četla jsem na internetu až hororové zkušenosti)? A co když komisaře zmetka chytím na oba pokusy?

Pomohlo vám na nervy něco? Je zde někdo v podobné situaci, nebo prostě někdo kdo dělá autoškolu teď (když za chvíli začínají platit ty 3 pokusy) a stresuje dopředu?

Tak když na to máš, proč si to nedala a stresuješ se? :nevim:
Hlavně s tímhle sebevědomím hned nelez do silného provozu.
Fakt je mi líto, že je chyba v instruktorovi, v komisaři a ty máš kvůli nim zkaženou budoucnost.
Trochu pokory, děvče. Oni nevyhazují jen tak pro nic za nic, ale kvůli nám ostatním.
A ne, před zkouškama jsem nestresovala, protože na tom fakt budoucnost nezávisí. Jsou v tom jen ty prachy.

Příspěvek upraven 29.06.21 v 04:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5716
29.6.21 04:39

Jinak 3 pokusy byly už loni, kdy jsem si papíry rozsiřovala o další skupinu. Respektive kdybych to 3× nedala, vzali by mi papíry, co už mám. Ale neznám nikoho, kdo by to nedal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
29.6.21 06:04

Tak zrovna parkování konina není. Škoda že se za to ridicaky nesbírají. Kvůli idiotum občas nemuze clovek vylezt ani z auta, nedej bože kdybych si chtěla vytáhnout autosedačku z dcerou. To už se mi taky stalo. Že jsem vajíčko musela precpavat přes přední sedačku na zadní. :cert: Kup si další jízdy, doma to natrenuj a uvidíš. Kdyžtak máš ještě další pokus :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
29.6.21 06:54

To jako u vás široko daleko není žádný parkoviště? Však to jde natrénovat :roll: a pokud neumíš zaparkovat, tak ti řidičák do ruky fakt nepatří. Když vidím, jak někdo do místa pro dvě auta to jebne na střed :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
29.6.21 07:11

Jsi ve stresu teď, ale sama ve stresu nebudeš? Sama nebudeš mít vedle sebe ani jistotu, že někdo uvidí značku nebo chodce „za tebe“. Na silnicích jsou mnohem horší situace než parkování.
Mimoto fakt miluju, když nám na parkovišti někdo odře auto, protože neumí parkovat. Banalita mi to nepřijde. Vezmi někoho, kdo má auto a jeď na parkoviště se učit parkovat. Klidně před barákem si popojížděj do parkovacích míst. Rozjet se není celý úspěch řízení.
Překvapuje mě, že víš o parkování, že ti nejde a nakonec tě na tom vyhodí. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
29.6.21 07:13

Proč jsi k té zkoušce šla, když neumíš parkovat? Na netu jsou videa, vezmi auto, někoho, kdo parkovat umí a pomalu to vyzkoušej.

Dokud se to nenaučíš, tak na další pokus nechoď. Očividně řídit neumíš.

Nechápu, do nás to cepovali hned na začátku, abychom věděli jak nacouvat a zaparkovali jsme všude, možná to bylo tím, že to bylo město :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
29.6.21 07:13

Hele, ty tri pokusy neplati dozivotne. Jaka znicena budoucnost…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
29.6.21 07:15
@Malineka píše:
Jsi ve stresu teď, ale sama ve stresu nebudeš? Sama nebudeš mít vedle sebe ani jistotu, že někdo uvidí značku nebo chodce „za tebe“. Na silnicích jsou mnohem horší situace než parkování.
Mimoto fakt miluju, když nám na parkovišti někdo odře auto, protože neumí parkovat. Banalita mi to nepřijde. Vezmi někoho, kdo má auto a jeď na parkoviště se učit parkovat. Klidně před barákem si popojížděj do parkovacích míst. Rozjet se není celý úspěch řízení.
Překvapuje mě, že víš o parkování, že ti nejde a nakonec tě na tom vyhodí. :nevim: :nevim:

Jezis neee, trenovat to na parkovisti mezi autama bez ridicaku neni uplne dobrej napad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
29.6.21 07:15

@Malineka co odřít, to bych dala, mně teď nějaký blb zrušil levou stranu na čumáku, na parkovišti :roll: Dneska to konečně bude hotové, po měsíci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
29.6.21 07:16
@Lucie_Sx píše:
Jezis neee, trenovat to na parkovisti mezi autama bez ridicaku neni uplne dobrej napad…

Stačí vyznačená místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8044
29.6.21 07:19

Jeee, kdyby napsala, ze se boji, jestli na to ma, budete ji vysvetlovat, ze urcite ano :lol:
Parkovat bych se asi ucila ne mezi cizi auta ale vzit hromadu krabic a ject si to s nekym trenovat na nakou vetsi plochu, treba na letiste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8044
29.6.21 07:20

@Altavista hele to je jiny…paradoxne mozna tezsi to trefit nez zajizdet mezi auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 07:22

Já udělala autoškolu na 3.pokus. Poprvé jsem nedokázala zaparkovat na sídlišti - netrenovali jsme to, po 2. moje blbost, nedala jsem ve vilové čtvrti přednost z prava. Instruktora jsem měla starého nerudného dědka. Mrzelo mě to ale žiju a dnes se tomu směju. Příště to zvládneš :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat