Autoškola - podivné praktiky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

štáva
Povídálka 45 příspěvků 18.12.16 10:58
autoskola podivne praktiky

Zdravim mam potize s autoskolou nejenze uz to delam dlouho a stalo me to dost penez a nervu ale utika cas a mam strach abych to stihla ucitel je laxni testy jsrm zmakla naporve na plny pocet bodu ale z jizd jsem vyletela dvakrat proste vidim policajta a jsem vyrizena pritom s ucitelem mi to jde oni jsou kamaradi prijde mi ze jsou domluveni komu to daji nebo ne cim se to protahuje tim je fo horsi nedava mi ani doklad o prikoupene jizde fakt jde o prachy prece to nevzdam a nevyhodim dost penez co byste delali vy diky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 18.12.16 11:02

Když jsi si jistá, tak proč přikoupené jízdy. A to jsi měla pokaždé stejného komisaře?

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 18.12.16 11:02

To je, rekla bych, takova klasika autoskol… proste zkousej jizdy dokud je neudelas, nebo se na to vykasli, co s tim taky jinyho. Lepsi nez poustet do provozu zmatene lidi co delaji zasadni chyby a jsou nervozni. Zes udelala testy napoprve bohuzel o umeni ridit nic nevypovida.

Pipet
Generální žvanilka 24117 příspěvků 18.12.16 11:07

Taky jsem udělala testy napoprvé, levou zadní, bez chyby…
A jízdy napotřetí :nevim:
Nejsem zrovna talent na řízení, no. (Už je to pár let a zatím jsem nikoho nepřejela, nehodu nezpůsobila, občas nějakou malou chybu udělám.)

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 18.12.16 11:10

Někde jsem něco podobného četla. O tom, že se komisař domluví s učitelem autoškoly, že žáka od zkoušek vyhodí, aby ten si musel připlatit další jízdy a autoškola na tom vydělala. Takoví žáci to pak řešili tak, že šli dělat autoškolu do jiného města.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.12.16 11:11

Já udělala testy na podruhé, jízdy hned, ale ty testy byla moje chyba, neprošla jsem si všechny otázky :mrgreen:. Můj učitel v autoškole byl taky debil, houno mě naučil, ale na jízdy to s přehledem stačilo. Komisař se bál semnou po těch testech sednout do auta :mrgreen: a pak se divil, že to bylo v pohodě

zuza92
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 18.12.16 11:24

Promiň, ale pokud si za volantem nervozní a zmatkuješ tak tě přece nemůže nechat projít. Je fajn, že ti to s učitelem jde, ale co až pojedeš sama? To mi připomíná moji kamarádku co hrozně nadávala na komisaře, že ji nenechal projít vždyť přece jen přejela jednou stopku :zed:. A o doklad si klidně řekni.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 18.12.16 11:30

Tak sama přiznáváš, že když vidíš policistu, tak jsi nervózní. Není tedy možné, že bys opravdu dělala chyby? Někteří lidé se to prosně nikdy nenaučí, tak přeci nemůžou dostat řidičák jen proto, že do toho investovali. Podle toho to občas vypadá na silnicích. Tak si prostě už jízdy nepřiplácej a choď jen na zkoušky. Nikdo Tě nemůže nutit připlácet si jízdy…

Petule030
Kelišová 5762 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 12:08

Řekla bych, že při zkouškách před komisařem je nervózní snad každý a trošku k tomu přihlížejí. Komisař přece musí mít nějaký důvod, proč ti to nedát. Dáváš přednost? Ohlédneš se dostatečně (někdy vyžadují až přehnaně)? Nezmatkuješ? Brzdíš a ukazuješ odbočení včas? Atd. Jako mínusko pro tebe může být i zdánlivá kravina jako třeba projetí velké díry. Vážně si nemyslím, že by se komisař domluvil s instruktorem, že pořád dokolečka ti to nedají jen proto, aby sis připlatila za další jízdy :nevim:

sakota
Kelišová 5515 příspěvků 18.12.16 12:22

Já dělala jízdy na pětkrát. Vím o chybách, které jsem udělala, takže to bylo správné. Vtipné je, že na ty páté a poslední možné jízdy už jsem šla s tím, že je mi to úplně jedno, že to prostě nějak dopadne… (vždycky dřív nervy) - a ono to dopadlo. Jezdím 5 let, jediná,,nehoda" bylo odření čumáku při parkování, jinak si myslím, že jsem průměrný pohodový řidič a znám své limity (v rychlosti, manévrech…) a nedělám blbiny. Vyklidni se, v klidu si zanalyzuj, cos udělala blbě, a jízdy přikup, jen pokud cítíš, že je fakt potřebuješ.

medunka23
Kelišová 7064 příspěvků 18.12.16 13:28

Tak určitě ti řekli cos udělala za chyby, alespoň za nás to tak bylo, mám papíry 15 let a vím, že když někdo neudělal jízdy, tak mu komisař řekl proč to nedostal. Ono stačí i pro nekoho kravina, když vyjizdis z jednosmerky do leva a nenajedes si k levé straně, vím že za tohle jeden komisař u nás tenkrát vyhazoval.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.12.16 14:09

Ty bys rada, abys behem zkousky nemela za zadkem zadneho policajta a pak bys to jako udelala? A ja bych zase rada, jako ridic i jako chodec, aby se nevystavovaly papiry lidem, co maji problem se zakladnimi zalezitostmi provozu, coz je napr. policajt na prechodu, pol. kontrolujici doklady apod. Kdyz to proste neumis, budes platit, dokud se to nenaucis, boha jeho :zed:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 18.12.16 15:33

Ja taky udelala jizdy napotreti a skoro kazdy, kkoho znam (a delal to v poslednich letech). POdle me by autoskola mela udavat cenu rovnou se vsemi temi pokusy a jizdami navic :-) A adepti by s tim take meli pocitat.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 18.12.16 16:23

@Pudloslava Tak autoškola uvádí cenu za to, co by běžnému řidiči mělo stačit a co požaduje. Pokud je někdo nešikovný a potřebuje jízdy navíc, tak je to jeho problém a musí si to zaplatit. Navíc - poplatky za zkoušky neplatíš autoškole, ale státu… I už tak je autoškola dost drahá záležitost a nemyslím si, že by se měla její cena zvedat - k čemuž by došlo, kdyby jsi tam měla automaticky jízdy navíc a poplatky za zkoušku. Někdo to dá napoprvé, někdo to dělá pětkrát… A nemyslím si, že ti, co to nezvládnou aspoň napotřetí, by vůbec měli dostat šanci znova zopakovat zkoušku. Maximálně po tom, co by si znova prošli celou autoškolu… Pak to na silnicích vypadá tak, jak to vypadá…

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 16:32

Byla jsem jednu dobu i „řidička z povolání“. Vždycky jsem chtěla řídit kamiony, no nějak jsem se k tomu potom v životě nedostala. Tak možná někdy ještě před důchodem :-).

Ale co dnes vidím a co mě znepokojuje, je to, že autoškoly bohužel dost málo naučí. Jednak je ten provoz úplně jinde než před 30 lety, takže by to chtělo víc hodin a taky víc důslednosti u učitelů. Mám obavy, že mnohým firmám jde jen o zisk.
Taky dost nerozumím tomu, jak se rozmohly nešvary typu vyjíždím od krajnice, na blinkr kašlu.
Bila bych za to, fakt.

Otázka plateb je zajímavá, už mám dojem, že je snad někde něco domluveného, protože když jsem viděla, co neumí moje děcko po autoškole, málem jsem strachy zešílela, samozřejmě jsme jízdy dokoupili a zaplatili atd. Přece není možné, aby po poslední hodině v autoškole adept neuměl zacouvat nebo vycouvat a přitom stačilo pár jízd se mnou, s „amatérem“ a potomek uměl.

Za nás - před těmi 32 lety, byla ostuda!!!, když někdo šel podruhé ke zkouškám.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >