Autoškola v 27. Jak sebrat odhodlání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 10:56

Autoškola v 27. Jak sebrat odhodlání

Jdu si sem pro odvahu. Je mi 27 a stále jsem bez ŘP. Ani jsem nikdy nechodila do autoškoly. Důvod je jasný, jsem extrémní zmatkař a nepraktický člověk, takže jsem to dělala i ze sebezáchovy a záchovy ostatních. :lol:
Jsem takový ten typ holky, co má 3 vysoké, ale pro praktický život jsem nepoužitelná, také mám občas úzkostné ataky.
Teď máme ale v rodině úraz a já si uvědomila, že jsem fakt jediná, která by teď mohla dělat řidiče a nemůžu.
Zeptám se, měla jste to některá podobně? A je lepší dělat ŘP ve velkém městě nebo na vesnici? Přemýšlím, že bych se na jízdy vracela domů na vesnici, odkud pocházím, protože dělat s mou povahou ŘP v Brně bude fakt těžká výzva…
Nemyslím si, že bych byla někdy velký řidič, jen chci mít možnost řídit, když to bude potřeba, i kvůli dětem
Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10876
13.10.21 10:58

Když budeš dělat někde na vesnici, kde není ani semafor, tak co budeš dělat, až budeš muset je do Brna ve špičce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
13.10.21 11:02

Když budeš dělat papíry na vesnici, tak se pak ve měste pose*eš :nevim:
Jinak to prostě zkus, buď to dáš nebo nedáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
13.10.21 11:08

Řídit na vesnici a ve velkém městě je naprosto úplně něco jiného! pokud bys měla jezdit v Brně, tak autoškolu zásadně v Brně! Jinak zkusit to můžeš a uvidíš, ale legrace to rozhodně nebude. Já se taky docela bála (ve 23) a pár let ani pořádně nejezdila.. donutilo mne to až v práci a NIC jiného než se vyjezdit prostě nepomůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
13.10.21 11:15

Ja se ted dokopavam po snad sesti letech si jit udelat kondicky… taky z toho mam totalni bobky. Ale bude to potreba takze se behem bud jeste tohodle nebo pristiho roku musim dokopat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
13.10.21 11:24

Ucitel je profesional, ktery te nauci situace a v pripade nebezpeci tomu nebezpeci predejde. Nastuduj si, co se uci v autoskole, ale soucasti jizd jsou i jizdy ve meste. :zed: Bud se chces naucit ridit, nebo se na to vykasli. A promin, ze jsem tak tvrda, ale na cestach je to cim dal horsi :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
13.10.21 11:27

A pokud se na rizeni necitis, fakt se na to vykasli. I bez ridicaku se da zit, i kdyz nekdy to je komplikovane. Ale nema cenu se bat a prekonavat se. Pak takovi ridici jsou na ceste fakt postrach. 🥶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
13.10.21 11:31
  1. určitě do toho jdi 2) dělej autoškolu v Brne - těžko na bojišti, lehko na cvičišti (já dělala autoškolu ve velkém městě a naschvál ještě v zimě) 3) řízení auta je základní dovednost
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
13.10.21 11:34

Jestli do toho půjdeš, tak se vykašli na vesnici, a udělej si papíry v Brně. Jak se pak chceš naučit jezdit v hustém provozu? Jezdit po vesnici a okreskách, je ohromný rozdíl oproti městu. Zkus to a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26666
13.10.21 11:42

Chápu tě. Já jsem se hecla a dělala řidičák po rozvodu, ve 30 letech. Později se mi to hodilo, hlavně kvůli práci a dětem. Nejezdím často, ale jezdím, když je potřeba. Dělala jsem autoškolu v Ostravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33810
13.10.21 11:43

Taky jsem dělala až ve 26 a v Brně :lol: Jsem asi podobný typ jako ty a byla to teda těžká výzva. Postupně jsem se pak vyjezdila a bylo to dobrý, ale začátky byly krušný no. Určitě v Brně ale! Pokud nebudeš jezdit výhradně po vesnici. Tam se skoro nic nenaučíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8949
13.10.21 11:59
@Anonymní píše:
Jdu si sem pro odvahu. Je mi 27 a stále jsem bez ŘP. Ani jsem nikdy nechodila do autoškoly. Důvod je jasný, jsem extrémní zmatkař a nepraktický člověk, takže jsem to dělala i ze sebezáchovy a záchovy ostatních. :lol:
Jsem takový ten typ holky, co má 3 vysoké, ale pro praktický život jsem nepoužitelná, také mám občas úzkostné ataky.
Teď máme ale v rodině úraz a já si uvědomila, že jsem fakt jediná, která by teď mohla dělat řidiče a nemůžu.
Zeptám se, měla jste to některá podobně? A je lepší dělat ŘP ve velkém městě nebo na vesnici? Přemýšlím, že bych se na jízdy vracela domů na vesnici, odkud pocházím, protože dělat s mou povahou ŘP v Brně bude fakt těžká výzva…
Nemyslím si, že bych byla někdy velký řidič, jen chci mít možnost řídit, když to bude potřeba, i kvůli dětem
Děkuji!

Takový člověk jako ty, by řidičák mít vůbec neměl. Protože takového člověka jako jsi ty, za volantem fakt potkat nechceš.
Buď tak hodná a měj nějakou soudnost …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33810
13.10.21 12:10

@Šmoulice hele to neni pravda, byla jsem podobna a ridim uz 20 let. Mela jsem jednu mnou nezavinenou nehodu, kdy do mne vlitlo auto v zatacce do protismeru a jednu kdy jsem pri naledi sjela do prikopu, to byla moje chyba pac jsem naledi nevidela a nejela tam krokem. Jinak nic, jezdim kazdy den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
13.10.21 12:14

Je mi čerstvě 28 mám dvě děti a jsou to necelé dva měsíce co chodím do autoškoly.. Také jsem měla strach, kdysi bouračku na motorce(neřídila jsem) takže i blok v hlavě.. Vlastně pořád trochu strach mám, že nedám zkoušky nebo i jízdy, občas trochu zmatkuji, rychle řadím atd.. Jen na vesnici jezdit nebudeš, budete jezdit delší trasy pár jízd mimo město a pak budeš jezdit převážně ve městě, tedy alespoň u nás to tak je. Jsem na tom celkem jako ty a v Brně nebo Praze bych řidičák dělat nechtěla, jsem z okresního města tak jsem na tom lépe ale chápu výhodu učit se ve velkém městě, jen bych měla strach ze ty jízdy nedám, není už neomezeně pokusů ale jen 3 pak by jsi měla absolvovat znovu 28h jízd :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
13.10.21 12:17

Já si dělala řidičák ve 26. Abych mohla využívat naše auto, vozit děti a nebyla vázaná na manžela. Autoškola proběhla v pohodě. Myslím, že vzhledem ke zkušenostem z vš i práce jsem už byla zvyklejší překonávat problémy a stres trochu líp, než osmnáctiletí spolujezdci, takže mi můj věk byl k dobru. :) no a pak už to chce jen jezdit a co nejdřív se osamostatnit. Upřímně, když jsem autoškolu dostala k narozeninám jako dárek od manžela, chtělo se mi spíš brečet. Teď jsem za to moc ráda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat