Reklama

Autoškola - zdráhám se uvěřit, že je to pravda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15609 příspěvků 06.02.17 22:55
Autoškola-zdráhám se uvěřit, že je to pravda

Ahoj,
zaujal mě tento článek. Tedy spíš šokoval - s výjimkou alkoholu či drog za volantem, tam nařízení rozumím. Ale zbytek? Nač je žák žákem, když má (údajně) zodpovědnost za přestupky? To si může instruktor schrupnout, je z obliga :think:

https://www.novinky.cz/…utoskol.html

Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

afghani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:02

@pe-terka taky koukám jak puk, už jsem to četla. Co to jako je? Celá tahle společnost, kam to jde???Copak tohle je normální?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5410 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 23:05

Ale to je celkem logické. Za volant auta a do provozu přece může žák autoškoly až poté, co zná pravidla silničního provozu. Přestav si, že ti nedá přednost zprava a pak ti na to řekne, že to ještě nebrali. A instruktor neohlídá všechno. Základní zvládnutí vozu absolvuje na cvičáku a v ostrém provozu už jen piluje řidičské dovednosti.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 06.02.17 23:08

@Janli
To bych netvrdila. Já na žádném parkovišti ani cvičáku nejezdila, ale šup ho hned do ostréhoho provozu v centru Prahy.

afghani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:09

@Janli Cvičák není povinný a žák může pochybit během celého výcviku-od toho se učí, a od toho je tam instruktor!!!

afghani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:09

@Natálka26 Já taky.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 06.02.17 23:12

Žák autoškoly by měl znát pravidla před tím, než začne mít jízdy, takže teoreticky by přestupky páchat neměl. Když pravidla poruší a způsobí nehodu, není důvod, aby za ni nenesl plnou zodpovědnost. Nehodu typu ťukance, odření jiného auta díky tomu, že se někam „nevejde“, by asi mělo krýt pojištění.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5410 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 23:15

@afghani Ale musí znát pravidla silničního provozu! Je přece účastníkem silničního provozu a u nás stále platí, že neznalost zákona neomlouvá. Nemůže se je učit teprve za ostrého provozu. Ano, instruktor je tam od toho, aby případné chyby opravoval, ale ne, aby vyučoval. Jízda v provozu by měla být o pilování dovedností ne o učení pravidel.

medunka23
Kelišová 6767 příspěvků 06.02.17 23:16

@Janli to nevím kdy jsi dělala řidičák, já před 15ti lety a už tehdy žádný cvičák nebyl a rovnou do provozu, na odlehlé silničce semnou párkrát zkusil rozjezd a pak rovnou na hlavní a do přímého provozu. A první teoretickou hodinu jsem měla až po jízdě… otázka jestli to byla chyba instruktora, ale co jsem slyšela, tak takováhle praxe není ojedinělá :nevim: :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5410 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 23:18

@Natálka26 Tak tenhle typ autoškol mě děsí. Nás v autoškole pustili do provozu až poté, co jsme prokázali znalosti pravidel a po povinné hodině na cvičáku, aby zjistili, jak dokážeme ovládat vůz.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5410 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 23:21

@medunka23 Já mám řidičák 20let, ale u nás je praxe pořád stejná. To je rozdíl mezi dobrou a špatnou autoškolou.

afghani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:25
@Janli píše:
@afghani Ale musí znát pravidla silničního provozu! Je přece účastníkem silničního provozu a u nás stále platí, že neznalost zákona neomlouvá. Nemůže se je učit teprve za ostrého provozu. Ano, instruktor je tam od toho, aby případné chyby opravoval, ale ne, aby vyučoval. Jízda v provozu by měla být o pilování dovedností ne o učení pravidel.
Že pravidla zná, neznamená, že dokáže ovládat už vozidlo tak, aby jízdu zvládnul s plnou zodpovědností. Přečte si tedy pravidla a už může být plně zodpovědný? Tak to nemusí chodit do autoškoly :-),až pak na zkoušku. A jak tu někdo píše, že škoda je kryta pojišťovnou-v tom článklu se píše, že ano, ale pak škodu může autoškola vymáhat po žákovi (což je další nesmysl, od čeho pak pojištění).

medunka23
Kelišová 6767 příspěvků 06.02.17 23:26
@Janli píše:
@medunka23 Já mám řidičák 20let, ale u nás je praxe pořád stejná. To je rozdíl mezi dobrou a špatnou autoškolou.

no já nemám pocit, že bych prošla špatnou autoškolou, řídím dost dobře, já ale pravidla znala, sama jsem se učila ještě předtím, otázka jestli a kolik takto zodpovědných lidí je. Každopádně můj učitel autoškoly byl starý praktik, bylo mu přes padesát a je pravda, že mě dost naučil při jízdách, ale já nebyla teda ze samotného řízení až tak vyplesklá

afghani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 23:31

Myslím, že všeříkající komentáře jsou přímo na Novinkách pod tím článkem

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15609 příspěvků 06.02.17 23:32
@afghani píše: Že pravidla zná, neznamená, že dokáže ovládat už vozidlo tak, aby jízdu zvládnul s plnou zodpovědností. Přečte si tedy pravidla a už může být plně zodpovědný? Tak to nemusí chodit do autoškoly :-),až pak na zkoušku. A jak tu někdo píše, že škoda je kryta pojišťovnou-v tom článklu se píše, že ano, ale pak škodu může autoškola vymáhat po žákovi (což je další nesmysl, od čeho pak pojištění).

Naprosto souhlasím. A s tím krytím pojištění? Alibismus pojištoven, nic víc. Navíc si myslím, že článek psal nějaký diletant, ptž zrovna když žák přehlédne stopku, má instruktor pedál, aby zabrzdil místo něj. Pokud ani za toto nemá zodpovědnost, tak už tam nemusí být vůbec.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama