Autotransplantace pomocí osmiček

Anonymní
30.5.21 22:44

autotransplantace pomocí osmiček

Zdravím,
po úraze v dětství mi postupně odcházejí obě dolní šestky. Počítám, že ještě tak max. 2 roky by mohly vydržet, ale potom asi půjdou pryč. Jsou hodně léčené a spravované, jinak by už asi ani nebyly. Ale mám zdravé osmičky (založily se mi tedy pouze ty spodní), přičemž jedna leží skoro horizontálně a je hodně blízko lícní kosti. Slyšela jsem, že je možné provést autotransplantaci pomocí těchto zubů. Zároveň ale často čtu, že extrakce spodních osmiček může být nebezpečná - hrozí poškození nervů ve spodní čelisti. U svojí zubařky toto rozhodně provádět nechci, zase tak moc jí nevěřím. Raději bych v nějaké soukromé klinice v Brně nebo okolí (až budou finance). Máte s tímto někdo zkušenosti? Hlavně se bojím komplikací. Ještě bych mohla postavit můstky na pětky a sedmičky, ale nechce se mi ničit zcela zdravé zuby.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.5.21 23:04

Ano, někdo to umí. Manzel je ortodontista, máme zubní centrum a spolupracujeme s implantology a stomatochirurgy, kteří s tím mají zkušenosti. Ale má to své indikace a limity. Budete muset najít specislistu, který se tomu věnuje a má s tím zkušenost. Rozhodně to není běžná věc. Ohledne soukromých klinik pozor, často tam pracují cizinci a kvalita neodpovídá ceně. A jeste mate jednu moznost, stáhnout mezery po extrakcích fixními rovnátky. U nás na severu to vyjde levneji nez implantáty a hlavne s vetsi úspěšností…implantat i autotransplantovaný zub se muze odhojit.

• Citovat
  • Nahlásit
4211
31.5.21 00:13

S autotransplantací ti neporadím.
Vyjádřím se jen k extrakci osmiček. Spodní osmičky nebyly vůbec prořezané, ležely horizontálně, kořeny zaklíněné. Extrakce na stomatochirurgii u sv. Anny, zdarma, bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat