Až zhubnu, zlepší se výtok?

Anonymní
18.3.17 22:17

Až zhubnu, zlepší se to?

Dobrý večer, mám takový trapný dotaz, tak snad pochopíte proč anonymně.. Je mi 15 a chodím na základku. Víte neobejdu se bez slipové vložky prostě tam mám pořád jakoby vlhko nebo spíš kapku a bojím se, že kdybych ji nemela šlo by neco i cítit přes kalhotky, tak ji radši nosím… Jenomže nemyslím si, že ji nosí i moje spolužačky a proto se za to celkem stydím..No a někde jsem četla, že to že to občas ukápne, způsobuje i obezita, může to být i to nezpevněné pánevní dno? Mám nadváhu. Má 161 cm a 74kg… Nosíte taky slipové vložky, nebo si myslíte, že bez vložek je to prodyšnější a nic není cítit. Hygienu dodržuju každý den ale po dlouhém dni když si sednu jakoby na turka tak se i cítím a to mám tu vložku, není to třeba právě tím, že to přes tu vložku nedýchá nebo tak? A je normální, že to občas ukápne? Už si vážně nevím rady a je mi to trapné :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10689
18.3.17 22:26

No velmi pravděpodobně jde o běžný výtok, zejména pokud jeho intenzita se proměňuje v závislosti na menstruačním cyklu.

To je něco zcela přirozeného.

Zároveň v tom případně může roli hrát pocení, zejména pokud nosíte polyesterové prádlo a těsné kalhoty.

Ovšem začít cvičit tak, aby si člověk srovnal pánevní dno a obecně oblast pánve a zad je jedině prospěšné. Vřele doporučuju zkusit třeba nějaké kurzy orientálních tanců pro začátečníky - dost s tím pomáhají a naopak vypadají lépe, když člověk má nějaké břicho a zadek. Navíc osazenstvo bývá velmi příjemné a tolerantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 22:29
@Ou píše:
No velmi pravděpodobně jde o běžný výtok, zejména pokud jeho intenzita se proměňuje v závislosti na menstruačním cyklu.

To je něco zcela přirozeného.

Zároveň v tom případně může roli hrát pocení, zejména pokud nosíte polyesterové prádlo a těsné kalhoty.

Ovšem začít cvičit tak, aby si člověk srovnal pánevní dno a obecně oblast pánve a zad je jedině prospěšné. Vřele doporučuju zkusit třeba nějaké kurzy orientálních tanců pro začátečníky - dost s tím pomáhají a naopak vypadají lépe, když člověk má nějaké břicho a zadek. Navíc osazenstvo bývá velmi příjemné a tolerantní.

Tak kalhotky nosím jen bavlněné, nenávidím polyesterové a ja nevím kolik je druhu… Do břišních jsem chodila jako malá, možná se k tomu vrátím. Díky!
Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
1532
18.3.17 22:31

Zlepší se to po pubertě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 22:32
@enyf píše:

Jak jinak, pubertou si každý musí projít :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
718
18.3.17 22:44

Zásadní je zpevnit pánevní dno cvičením, normální to určitě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
18.3.17 23:07

Někdo ji má holt víc uslintanou, někdo min. Někdo cítí, že něco teče jen při ms, někomu při ovulaci, někomu nonstop. Trvalé nošení intimek je kontraproduktivní, akorát se v tom daří bakteriím, kvasinkám a jiným mrcham.

Pokud se každý den umyjes, použijes gel na intimní hygienu a menis si prádlo a jsi zdravá, nic cítit není, rozhodně ne pro běžné okoli. Pokud tam extranutne potřebuješ nějakou vycpávku, pořid si pratelné látkové intimky.

No a s tou váhou, těžko říct, zda to souvisí, ale tychces takhle zůstat navždycky? :nevim: Mám 1,7m a takovou váhu jsem měla před porodem. Už jenom ta zdravotní rizika s takovou nadváhou. Jsi mladá, když to vezmeš za rozumný konec, půjde to dolů snadno a trvale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
18.3.17 23:10

Jj vzhledem k nadvaze to muze byt i poceni a z toho pocit mokra. Vytok je normalni, pokud nezapacha rybinou. Cvicenim nic nezkazis a klidne si dojdi na gyndu na prohlidku. Dr. by ti s problemem mela umet poradit. Jinak ja nosim slipovky taky bezne i bez vytoku, proste se citim cistejsi. Bude to dobry ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
18.3.17 23:43

U gynekologa jsi byla?
Může to být zcela normální a dost to ovlivňují hormony, takže vzhledem k věku se to také může upravit samo, ale pokud by výtok sám zapáchal, byl zbarvený, nebo jsi měla další obtíže, může být důvodem i infekce. Příčinou nadměrné sekrece může být případně i pohlavní nemoc či těhotenství, ale to doufám není Tvůj případ :-) Pokud používáš hormonální antikoncepci, tak i ta může množství ovlivňovat. O souvislosti s váhou jsem neslyšela, ale odborník nejsem.

Jinak intimky se nosit nedoporučuje, může to přispívat k zánětům, takže pokud už, tak případně raději ty pratelné, jak doporučuje Helileli. V každém případě se obloukem vyhni parfemovaným.

Bylo by dobré jít na prevenci a zmínit se na gynekologii, vyloučí se tím případné patologické příčiny. Můžeš případně zkusit chvíli nosit vložky s probiotiky či vaginální globule Fermalac (dá se užívat i preventivně), pokud bys měla nějaký problém s mikroflorou, tak by to pomohlo. Ty probiotické vložky navíc budou i lépe eliminovat pachy, protože se nepomnoží ty špatné bakterie… ale pořád bych je také nepoužívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7840
19.3.17 00:56
entropy: V každém případě se obloukem vyhni parfemovaným.
Souhlas. A stejně tak slipovkám s umělou fólií, neprodyšnost by tvoje pocity jenom zhoršovala. Jako rozumné se jeví, pokud budeš trvat na jednorázových, třeba tyhle z DM drogerie.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
19.3.17 01:05

Výtok je normální, přirozená věc u každé ženy, pokud tam není infekce, tak je buď pruhledný, anebo nepruhledný, bíly, závisí od teho, ve které fázy cyklu se nacházite…spozornet by jste mnela, pokud budete mít výtok žlutý, zelenkavý a bude zapáchat, to znamená bakteriální infekci a je potřeba okamžitá návšteva gynekologa. Takže klid, jste zdravá. jo a s tím mitím, pokud to budete přehánet s mýdlem, tak si mužete zničit přirozenou bakteriáni probiotickou ochranu a pak si uženete zánet :)

• Citovat
  • Upravit
3208
19.3.17 06:44

Tak já bych hlavně řekla, že co celém dni pokud si „přičichneš“,tak ano, je to „cítit“. podobně jako zbytek těla. jen tady je to „aromatičtější“:)

pokud se týká výtoku, bylo tu vše psáno. pro klid duše zkonzultuj s gynekoložkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35221
19.3.17 07:48
@enyf píše:

ja spis doufam, ze po prechodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 08:09
@Helileli píše:
Někdo ji má holt víc uslintanou, někdo min. Někdo cítí, že něco teče jen při ms, někomu při ovulaci, někomu nonstop. Trvalé nošení intimek je kontraproduktivní, akorát se v tom daří bakteriím, kvasinkám a jiným mrcham.

Pokud se každý den umyjes, použijes gel na intimní hygienu a menis si prádlo a jsi zdravá, nic cítit není, rozhodně ne pro běžné okoli. Pokud tam extranutne potřebuješ nějakou vycpávku, pořid si pratelné látkové intimky.

No a s tou váhou, těžko říct, zda to souvisí, ale tychces takhle zůstat navždycky? :nevim: Mám 1,7m a takovou váhu jsem měla před porodem. Už jenom ta zdravotní rizika s takovou nadváhou. Jsi mladá, když to vezmeš za rozumný konec, půjde to dolů snadno a trvale.

Samořjemě, že nechci… Ale teď se musím soustředit na školu a přijímačky a věř te mi nebo ne na cvičeni není čas. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
26154
19.3.17 08:18
@Anonymní píše:
Samořjemě, že nechci… Ale teď se musím soustředit na školu a přijímačky a věř te mi nebo ne na cvičeni není čas. :zed:

Taky mám teď „učící se“ období, ale i když je času málo, tak se může chodit a ta půlhodinka denně se dá najít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama