Babička je z vnučky cela pryč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 17:49
Babička je z vnucky cela pryč

Mame s manželem 8mesicni holčičku. Jsem jedine díte, moje matka je snad 20 let sama, žádný normalni vztah jsem ji nikdy s nikym vést neviděla a všechnu svou pozornost chce věnovat nasi dceri. Bydlíme od sebe 40 km, matka naštěstí normalne ještě chodi do práce. Vídáme se cca 2X za týden, coz mne prijde akorát, víc bych fakt nechtěla, ji to přijde málo. Kazdopadne pokaždé když přijde, tak je jak u vytržení. Celou dobu šišlá, otravne intonuje, to je pořád jen samé julinko sem julinko tam. Porad něco řeší, že má blbe židličku a ze ještě nemá hrníček na čajíček a ze jestli ji není zima /horko. Proste furt něco. Porad ji chce chovat. Mala to nemá ráda, vždy se musí rozkoukat, zaregistrovat, že tu babička je a pak je v pohodě, ale když si ji někdo vynucuje a bere si ji hned na ruce jako panenku, tak začne plakat. Nebo sedime, mala spinká, v chuvicce slyším, že se začíná budit. Po probuzeni bývá mrzuta (většinou i na tatínka ), potřebuje tak 5 min dat dudlík, pohojdat a jsme ok. Porad to matce říkám, ale ona nic nerespektuje a hned jak slyší v chvicce zvuk, cupita jak silena do pokojíčku.
Minule na návštěve zase perlila, když říkala, že ja bych mela jít do práce a ona půjde za mne na rodičovskou. Ona to sice mysli ve „srande " ale mně to vtipne nepřijde a fakt mi leze na nervy. Korunu tomu nasadila tím, když manžel ji něco povídal a do toho mála začala žvatlat nějaké dadada a mamka na manžela "pssssst“ uplne se ohradila a usekla ho uprostřed slova a říka "julinko, babička te chce poslouchat, ale tobě tady pořád někdo skáče do řeči " - to se mě uplne dotklo za něj.
Tak ja nevím, je to v normě a jsem přecitlivělá ja nebo to mamka fakt přehání? A meli jste někdo podobnou zkušenost? Přejde to brzy?
Ironií je, že když my jsme byli mali (bratr je po smrti ), tak si tedy nepamatuji, že nad námi by se rodiče kdy takto rozplyvali a ze by nás takhle někdo někdy resil.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 5 inzerátů 28.10.18 17:56

My jezdime za moji mamou tak jednou za mesic :mrgreen: a uprimne kdyby moje mama delala to,co ta Tvoje,tak si s ni prvne promluvim a kdyz to nezabere,tak bych tam proste nejezdila :nevim: neprijde mi to v poradku,jeji chovani je dost prehnane a prijde na vnucku opravdu hodne upnuta :roll:

mgdln
Závislačka 4562 příspěvků 28.10.18 17:59

V tom to je, vaše dětství si neužila, tak se excitovaně snaží realizovat teď.(čítám, že váš šupla do jeslí nebo do školky a mazala budovat světlé zítřky)
Zda je to normální, je špatně položená otázka. Bohužel v naší nemocné společnosti to běžné je, ale zdravé chování pro přínosný rozvoj všech zúčastněných to není.
Na druhou stranu, svůj život i matku sis zvolila, protože jsi schopná situaci zvládnout. Je to jen další lekce z mnoha.
Tak držím palce.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 28.10.18 18:02

Chceš si to vyměnit? Moje tchýně se snad na jediné vnouče ani netěší. Na nic se neptá, nějaké nakupování výbavičky jí nezajímá a ještě má ošklivé řeči směrem ke mně :?

mgdln
Závislačka 4562 příspěvků 28.10.18 18:03

Výstižně jsi použila, že je matka CELÁ PRYČ - není ve svém středu, ve své osobnosti, proto se chová jako „blázen“.

Jogrr
Závislačka 4315 příspěvků 28.10.18 18:04

Bud rada, ze ma zajem, neni tu zrovna malo diskusi, kdy maminy placou nad opakem.

Muzes usmernit v tom, ze se budou dodrzovat ritualy, na ktere je dite zvykle a pozadat o nesislani.

Hobitka
Závislačka 3472 příspěvků 28.10.18 18:05

Hele, pokud je to dvakrat tydne, necpe se vam do zivota, neorganizuje vam ho a jenom sisla na vnucku a je z ni poprdena, tak mi to jeste prijde docela v norme. U prvniho ditete je to tezke, ale casem mozna ocenis, az Ti treba dvakrat tydne pohlida. Ono uprimne 8m dite z babicky zatim nic nema, ale fakt bych to moc neresila, dite poroste, mozna pribyde dalsi a pak jsou dobre rodinne vztahy k nezaplaceni.

mgdln
Závislačka 4562 příspěvků 28.10.18 18:05
@Serpentini píše:
Chceš si to vyměnit? Moje tchýně se snad na jediné vnouče ani netěší. Na nic se neptá, nějaké nakupování výbavičky jí nezajímá a ještě má ošklivé řeči směrem ke mně :?

Ta disbalanci svého středu projevuje opačně.
Výměna je z bláta pod okap.

Zoe1
Kecalka 235 příspěvků 28.10.18 18:06

Já se s mámou vidím téměř každý den a jsem moc ráda, že ji mám, protože mi fakt pomáhá, nosí mi obědy, žehlí mi prádlo pro mimi…nebejt ní, tak to mateřství snáším daleko hůř, mám 3 měsíční holčičku a klidně bych se k máme i odstěhovala :-D ale to by se zas nelíbilo manželovi :-D taky má vnučku moc ráda a snesla by ji modré z nebe a mně to teda vůbec nevadí, aspoň na ni bude malá zvyklá a budu mít někdy hlídání a kdyby mi máma řekla, že půjde místo mě na rodičovskou, tak bych to brala hned, protože bych se po mateřské klidně vrátila do práce, ale přicházela bych o to, jak malá roste, takže ještě chvíli doma budu.

arinecka
Závislačka 4758 příspěvků 28.10.18 18:18

Moc to hrotíš, nic tak strašného se snad neděje :nevim: Má ráda vnučku no. Nevím no, třeba to tak není, ale mám z toho co píšeš pocit že ti vadí mamka celkově a je fuk jak se chová :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 18:27

Ja bych zakazala 1-2 nejhorsi veci (napr.to, jak k ni bezi po spani) a jinak bych ji nabidla, at ji hlida, ze si pujdu mezitim neco zaridit. Nemusis poslouchat sislani a osmimesicni dite nepotrebuje matku nonstop.

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 28.10.18 18:34

Chápu co myslíte, a doporučuji pro dobro vztahu vnučky a babičky důrazně si s babičkou promluvit. Jako vaše máma se chová moje tchýně, vnoučata miluje a v opravdu zásadních věcech (zdraví a strava) se řídí pokyny rodičů, ale jinak to hrozně přehání a to do té míry, že jedenáctiletý synovec se kontaktu s ní vyhýbá tak, že má její číslo v telefonu v blokovaných kontaktech. To samé můj tříletý syn, babičku má rád, těší se że ji uvidí, ale jakmile ji vidí víc než jednou týdně, tak se s ní odmítá bavit. Ona vúbec nerespektuje osobní hranice dětí. Dám příklad můj syn je takový zkoumal, takže když si vezme hračku důkladně jí prostuduje jak by šla rozebrat nebo jajsi s ní hrát a jsou to opravdu 3-4 minuty absolutního zaujetí že v tu chvíli nevidí neslyší a pak si s hračkou teprve hraje a babička mu během toho zkoumání pořád něco vnucuje, jinou hračku, jídlo, nebo po něm chce aby jí něco povídal. No a syn je z toho potom nešťastný a neumí ještě vyjádřit že chce chvilku klidu a pak babičku nechce vidět vůbec do doby než na to trochu zapomene. A bohužel na manželovo domlouvání nereaguje s tím že je chlap a nerozumí tomu (přitom manžel je výborný otec, co se dětem maximálně věnuje) a když něco řeknu, nedejbože vytknutí já, tak chodí ke švagrové brečet že ji nemám ráda a vezmu jí vnoučata (kde na tohle přišla opravdu netuším). Takže se bojím toho že i moje děti jednou budou babičku zazdívat.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 28.10.18 18:37

Jsi trochu přecilivělá :-) Zkus to korigovat, třeba jí vysvětli, že potřebuje těch pět minut a jinak buď ráda. Zanedlouho oceníš, že budete mít někoho, kdo vám děcko ohlídá.

Baruunečka
Kecalka 113 příspěvků 28.10.18 18:48

@Serpentini
To si nevyberes,mam presne opacny problém s moji mamou a je to na zbláznění. Dela to velke zle i mezi mnou a manželem. Vseho moc taky škodí…Kolikrát bych byla radsi,kdyby se starala jen o sebe ,aspon chvíli.

GirlsNick
Kecalka 368 příspěvků 28.10.18 19:15

Buď ráda, že mám maminku, která miluje tvojí dceru!
Co bych za to dala já jako vvnučka aby tu semnou mohla babička být.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >