Babička má neustálou potřebu radit a pomáhat

Anonymní
6.5.20 20:55

Babička má neustálou potřebu radit a pomáhat

Ahoj, mám problém s mojí mámou, babičkou naší dcery. Mám manžela přes týden pracovně pryč, odjíždí v pondelí ráno a vrací se v pátek odpoledne. Občas v týdnu chodím na brigádu a máma se nadšeně hlásí že ji pohlídá. Vždycky přijde s tím, že půjde s malou ven a už to začne. “Musíš jí dát mikinu, musíš jí dát čepičku (jsem asi blbec že jí nechám jít ven jenom v bodyčku nebo co? ), musíš jí dát zimní fusak (ve14ti stupních a venku sluníčko, deka prý nestačí). Minule jsem ji šla nakrmit a ona mi řekne “Musíš jí ten jogurt z lednice dát nejdřív odstát, má to studený” - jogurt mi jí zásadně jen když je rovnou z lednice ale máma mi řekne že musim… Dcera ještě ani nechodí a řekne mi že jí už MUSÍM koupit pořádné boty na chození. Dávala jsem jí mlíko, trochu mi při míchání vyteklo jelikož jsem blbe dotáhla víko - “Musíš koupit novou, víš co já ji koupím.” Jak malá leze po kolenou tak má každou chvíli děravé tepláčky a zase “Musíš jí koupit nové, víš co já je koupím ať má něco pořádnýho”. Má jich mraky ale prostě se lehce prošoupou jak na těch kolenou řádí ale já jsem asi neschopná že jí dávám schválne děravé kalhoty protože jí nejsem schopná koupit nové (kupuju je každou chvíli). Už jsem na slovo MUSÍŠ úplně alergická. Každý den mi volá jak mi přijde pomoct s koupáním (nezvládnu snad vykoupat sama?) Každý den se ptá jestli jsme v pořádku místo toho aby se zeptala jak se máme. Když mi zavolá jestli by si mohla vzít malou jentak na procházku a když ji chci udělat radost ať klidně ji vezme tak dostanu stejnou čočku o tom co musim a když se vrátí z procházky tak mi pokaždý řekne jestli mi aspoň trochu pomohla ( nedávam jí ji proto aby mi pomohla ale protože ona chce s vnučkou trávit čas, ta ji má ráda a chci aby spolu měly hezký vztah, dceři je 1 rok). Z každé její návštěvy mám pak dva dny “trauma”. Zkoušela jsem jí to podobrém vysvětlit, nepomáhá - rozbrečí se a urazí. Zkoušela jsem na ní i zvýšit hlas, opět se rozbrečí, jak se k ní chovam hnusně a až umře budu toho litovat, že už nikdy nic neřekne. Jenže při další návštěve opět probíhá kolotoč slov MUSÍŠ. Jednou mi odpověděla ať jí furt nekomanduju, že ona je na to prostě zvyklá (přitom to ona komanduje mě). Nechci docílit toho že se přestaneme vídat, jak řikám, malá jí má ráda, ona jí také a jinak je máma hodná ženská. Nějaké rady, když žádná promluva ani prosba nefunguje a vždy se hned rozbrečí? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6330
6.5.20 21:07

Hele, moje máma je taky expert na nevyžádanou pomoc a rady, co vše dělám špatně.
Vysvětlit nelze. S dětmi se vídá, mají ji rádi, ale jinak vztahy na bodu mrazu :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
6.5.20 21:11

Proste bez emoci odpovidat…Neboj, oblecu ji, co uznam za vhodne…Dam ji ten jogurt tak, ma ho rada…Nove teplaky nepotrebuje, ma jich dostatek…Diky, ale okoupu ji sama…proste odpovedet a delat si to podle sebe. Jednim uchem tam, druhym ven. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
6.5.20 21:13

Jé a já mám tohle stereo ještě i od tchyně hoď to za hlavu a nebo ji řekni, že děkuješ za radu, ale že si to uděláš po svém. Hlavně klid jak říkám já babičky mají nevyžádané rady v popisu prace :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13744
6.5.20 21:14

Vis, co trochu pomohlo na mou tchyni - taky general? Zeptat se, jestli ji do toho jeji tchyne taky tak mluvila..A ja vim, ze ano..Nemohla bys pouzit podobny primer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12205
6.5.20 21:16

Me trosku zarazilo to, ze pises, ze nepotrebujes hlidani, ale zaroven chodis na brigady v tydnu, kdy manzel neni doma. Takze asi potrebujes, ne? :nevim:
Jinak teda klasika, musis se vuci ni pokazde ohradit. Na tyhle „nevyzadane rady“ u nas treba hodne pomahalo otocit to v legraci „ale ne, mami, vzdyt nevadi, ze v lednu nema cepicku“ nebo „nemusim nic, jenom platit dane a umrit“ :mrgreen: Treba ji casem dojde, ze vychovala samostatnou jednotku, co zvladne byt matkou svemu diteti. Do te doby bych kapku omezila kontakty, respektive nebrala kazdy den sestkrat telefon a nezvala ji obden na navstevy a rozhodne se nehroutila z jejiho MUSIS. Nakonec muzes byt rada, ze to jeji musis je vlastne stejne, jako tvoje musim. Taky by mohla mit nazory zcela odlisne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12205
6.5.20 21:18
@Králičice píše:
Vis, co trochu pomohlo na mou tchyni - taky general? Zeptat se, jestli ji do toho jeji tchyne taky tak mluvila..A ja vim, ze ano..Nemohla bys pouzit podobny primer?
:potlesk: to je pecka! :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 21:22
@unuděná píše:
Me trosku zarazilo to, ze pises, ze nepotrebujes hlidani, ale zaroven chodis na brigady v tydnu, kdy manzel neni doma. Takze asi potrebujes, ne? :nevim:
Jinak teda klasika, musis se vuci ni pokazde ohradit. Na tyhle „nevyzadane rady“ u nas treba hodne pomahalo otocit to v legraci „ale ne, mami, vzdyt nevadi, ze v lednu nema cepicku“ nebo „nemusim nic, jenom platit dane a umrit“ :mrgreen: Treba ji casem dojde, ze vychovala samostatnou jednotku, co zvladne byt matkou svemu diteti. Do te doby bych kapku omezila kontakty, respektive nebrala kazdy den sestkrat telefon a nezvala ji obden na navstevy a rozhodne se nehroutila z jejiho MUSIS. Nakonec muzes byt rada, ze to jeji musis je vlastne stejne, jako tvoje musim. Taky by mohla mit nazory zcela odlisne.

Nepotřebuji, jelikož mám tchýni, která může hlídat kdykoli, jenže chci ten čas mezi ně spravedlivě rozdělit a ne aby jedna babička viděla vnučku 4×-5× do týdne a druhá jen jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
13744
6.5.20 21:22

@unuděná - dik za pochvalu..ted statecne odolavam tomu ji dat dceru na udajne douceni - byvala ucitelka prvni stupen a strasne ji to chybi. Dcerka uz to zazila - uceni s babickou a nechce :D Ale uz jsem taky na to slysela, ze doma ji nenaucim to, co ona..jedna se o prvni tridu :lol: A zatim zvladame :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 21:24
@Králičice píše:

Bohužel jakákoliv zmínka o její mamince nebo tchýni je cesta do pekel, jelikož už tu nejsou a každá zmínka vyvolá 5ti minutový pláč stesku… :?

• Nahlásit
  • Citovat
704
6.5.20 21:27

Já jsem tohle utnula hned na začátku…řekni ji, že kdyby si potřebovala radu, tak si ji rekneš. Ale jinak ať si to nechají pro sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17056
6.5.20 21:27

Moje máma taky radí a proč z toho dělat vědu? Myslí to dobře, pustím jedním uchem tam a druhým ven. Občas má taky pravdu. Když mi to leze krkem, tak jí něco řeknu, máma to otočí ve srandu, že mi musí poradit, že tady věčně nebude a kdo mi poradí potom a je to. Bereš si to zbytečně osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12205
6.5.20 21:28
@Anonymní píše:
Bohužel jakákoliv zmínka o její mamince nebo tchýni je cesta do pekel, jelikož už tu nejsou a každá zmínka vyvolá 5ti minutový pláč stesku… :?

Hele a netrpi maminka nejakou psychickou chorobou? Neznam nikoho, kdo by se skladal do place z tak beznych veci.. Vetsinou ti radilkove jsou lide od rany, co je nerozhazi ani sebedrsneji recena pravda. Nebylo by na miste spis ji nejak pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 21:29
@Diana69 píše:
Já jsem tohle utnula hned na začátku…řekni ji, že kdyby si potřebovala radu, tak si ji rekneš. Ale jinak ať si to nechají pro sebe

To jsem říkala už milionkrát a bohužel taky bez efektu, jen odpověď že to myslí dobře a příště to bylo nanovo. Bohužel mamka umí kdejakou vítku obrátit proti mě, že já jsem ta špatná :D

• Nahlásit
  • Citovat
12205
6.5.20 21:30
@Králičice píše:
@unuděná - dik za pochvalu..ted statecne odolavam tomu ji dat dceru na udajne douceni - byvala ucitelka prvni stupen a strasne ji to chybi. Dcerka uz to zazila - uceni s babickou a nechce :D Ale uz jsem taky na to slysela, ze doma ji nenaucim to, co ona..jedna se o prvni tridu :lol: A zatim zvladame :lol:
:mrgreen: ja zase jednu dobu od tchyne mela zadosti na vykrmnu a vyhrejvarnu (rozumej deti jedi zdrave a snazim se omezovat sladkostu a mame chladnejsi odchov kvuli ekzemu) :mrgreen: Nastesti cim jsou starsi, je to lepsi, protoze dokazi babicku usmernit samy :jazyk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama