Babička nehlídá jen kvůli svému příteli

Anonymní
16.2.21 15:32

Babička nehlídá jen kvůli svému příteli

Ahoj maminky, strašně mě mrzí jedna věc. Vím, že nejsem jediná na světě, ale stejně…Mamka se na své vnouče vždy strašně těšila, jak si ho bude užívat, jak bude hlídat… Což o to, ale to by nesměla mít přítele-manipulátora už 8 let. :( Vše se dělá jen podle něj, on má vždy ve všem, za všech okolností a bezpodmínečně pravdu, matka dělá, jako by byl pánbůh. Zkrátka má ji 100% pod palcem, vidí to celá rodina. Jeho samozřejmě mé dítě nezajímá, je pro něj cizí, ale jelikož chce mít svůj klídek, nebude hlídat ani mamka. (Aby je tam to dítě nedejbože neotravovalo). Bydlí spolu, ale mamina má svůj vlastní byt, kam může kdykoli jít, nepronajímá. Mrzí mě, že se takto omezuje jen kvůli němu a nedokáže si dupnout, že své vvnouče pohlídá, když o to sama stojí, nehledě na to, že sem tam potřebuji vypomoct (lékař atd)… Co s tím? Promluvit si nepomáhá, matka se ho jen zastává :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9231
16.2.21 15:35

A proč nehlídá u vás? Jinak nenadelas nic, je dospělá, je to její volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25788
16.2.21 15:38

Bohužel asi nic. Možná jednoho dne prohlédne a pak ji to bude mrzet. Ale teď, pokud mu podléhá, zastává se ho, nebude mít efekt snažit se jí otevřít oči. Je to hrozný, ale je to tak. Hledala bych hlídání jinde. :( Pokud nejde ani možnost, že by hlídala u vás doma. U nás je to tak i lepší, v dítěti známém prostředí. Snad nemá přítele jako kouli u nohy. Nebo nechce ani to, že by jí to vyčítal? Žít s manipulátorem je jedna z největších tragedii.

Příspěvek upraven 16.02.21 v 15:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
16.2.21 15:38

Je to blby, ale je to jak to je :nevim: třeba na to přijde časem sama a hlídat začne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
16.2.21 15:41

Kdyz potrebujes neco akutniho, poprosila bych ji, at prijde k vam. Jinak bych s tim nic nedelala. Ona jednou prohledne a jediny, koho to bude mrzet, bude ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1447
16.2.21 15:46

Asi záleží jak velké dítě je, ale kde bereš jistotu, že máma chce? Možná se těšila a představovala si to jiné než to je. Kdyby chtěla, tak snad když potřebuješ k lékaři pohlídá u vás. Já sama jako dítě byla u babičky pořád a moje máma hlídá sporadicky. Zase osmiletý už se a tím nepárá a zavolá ji kdy k ní může. Taky má přítele, ale ten má syna rád. Pak mám dceru 2,5 a ta byla u babičky zatím 2× na jednu noc a to jsem viděla, že babička trpí. Syn už je samoobslužný, malé dítě si zrovna trochu zvykne a už jede domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17737
16.2.21 15:54

Jsi si jistá, že je to kvůli němu? Po 8mi letech už by měla mít dávno růžové brýle dole. Spíš tipuju, že si ho bere jako záminku, aby nemusela hlídat, jakkoli nepříjemné to pro tebe může být číst.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16499
16.2.21 15:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, strašně mě mrzí jedna věc. Vím, že nejsem jediná na světě, ale stejně…Mamka se na své vnouče vždy strašně těšila, jak si ho bude užívat, jak bude hlídat… Což o to, ale to by nesměla mít přítele-manipulátora už 8 let. :( Vše se dělá jen podle něj, on má vždy ve všem, za všech okolností a bezpodmínečně pravdu, matka dělá, jako by byl pánbůh. Zkrátka má ji 100% pod palcem, vidí to celá rodina. Jeho samozřejmě mé dítě nezajímá, je pro něj cizí, ale jelikož chce mít svůj klídek, nebude hlídat ani mamka. (Aby je tam to dítě nedejbože neotravovalo). Bydlí spolu, ale mamina má svůj vlastní byt, kam může kdykoli jít, nepronajímá. Mrzí mě, že se takto omezuje jen kvůli němu a nedokáže si dupnout, že své vvnouče pohlídá, když o to sama stojí, nehledě na to, že sem tam potřebuji vypomoct (lékař atd)… Co s tím? Promluvit si nepomáhá, matka se ho jen zastává :,(

Nic.

Maminka je dospělá, svéprávná a jestliže se rozhodla dát přednost roli partnerky před babičkou, musíš to prostě respektovat… i když chápu, že Tě to mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 17:07

Hele mám to podobně. Jen mamka má manžela, kterej bydlí u ní v bytě a je ke všemu alkoholik, cholerik a úchyl!
Přišel k ní s jednou igelitkou a mamky chyba, že si ho vzala brzo po seznámení :nevim: za jejich manželství vydělával sotva 12 tis a z toho třičtvrtě prochlastal a prokouril. Nechce od něj odejít kvůli financím, že by ho musela vyplatit za dobu manželství si toho hodně pořídila a také proběhla rekonstrukce na kterou jí nedal ani K. Vyhrožuje ji tím, že by se nedoplatila, zmetek :cert:
Jezdí k nám sama tak Jednou týdne.
O velkých prázdninách si dceru nebere vůbec a dovolenou tráví s ním… Já to neřeším ať si dělá co chce. Má jediné vnouče a dost na něj prdí.

• Citovat
  • Nahlásit
1712
16.2.21 17:23

Já jsem teda v některých ohledech dost radikální i když vím, že to není úplně zdravý a v pořádku postoj.
Co mi opravdu bytostně vadí, je upřednostňování cizích lidí a svých zájmů před „vlastní krví“/dětmi/.Takoví Ti tatínci, co se div nepřerazí kvůli nové partnerce a jejím dětem a na svoje děti kašlou, dospělí sourozenci, kteří se mohou přetrhnout kvůli dětem kamarádů, sousedů ap. a vlastní synovci a neteře jsou až někde… a babičky, které jejich vnoučata v podstatě obtěžují ať už z jakéhokoliv důvodu.
A teď tím rozhodně nechci říct, že by konkrétně ty babičky neměly mít vlastní život, zájmy, partnera a měly by žít jenom pro vnuky a být pernamentně k dispozici. To určitě ne!
Na místě zakladatelky bych se ještě pokusila s maminkou hodně otevřeně promluvit, říct co a proč mi vadí, že mně to mrzí…pokud by se nic nezměnilo, jasně bych dala najevo, že až maminka bude potřebovat nějakou pomoc, nebo cokoliv ať se s důvěrou obrátí na svého přítele. Ona má právo nehlídat, nepomáhat já mám právo k tomu zaujmout postoj, jaký uznám za vhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5985
16.2.21 17:24
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, strašně mě mrzí jedna věc. Vím, že nejsem jediná na světě, ale stejně…Mamka se na své vnouče vždy strašně těšila, jak si ho bude užívat, jak bude hlídat… Což o to, ale to by nesměla mít přítele-manipulátora už 8 let. :( Vše se dělá jen podle něj, on má vždy ve všem, za všech okolností a bezpodmínečně pravdu, matka dělá, jako by byl pánbůh. Zkrátka má ji 100% pod palcem, vidí to celá rodina. Jeho samozřejmě mé dítě nezajímá, je pro něj cizí, ale jelikož chce mít svůj klídek, nebude hlídat ani mamka. (Aby je tam to dítě nedejbože neotravovalo). Bydlí spolu, ale mamina má svůj vlastní byt, kam může kdykoli jít, nepronajímá. Mrzí mě, že se takto omezuje jen kvůli němu a nedokáže si dupnout, že své vvnouče pohlídá, když o to sama stojí, nehledě na to, že sem tam potřebuji vypomoct (lékař atd)… Co s tím? Promluvit si nepomáhá, matka se ho jen zastává :,(

Tady ještě chybí jak tě mrzí, že dítě nebude mít babičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
16.2.21 17:44
@prokr píše:
Já jsem teda v některých ohledech dost radikální i když vím, že to není úplně zdravý a v pořádku postoj.
Co mi opravdu bytostně vadí, je upřednostňování cizích lidí a svých zájmů před „vlastní krví“/dětmi/.Takoví Ti tatínci, co se div nepřerazí kvůli nové partnerce a jejím dětem a na svoje děti kašlou, dospělí sourozenci, kteří se mohou přetrhnout kvůli dětem kamarádů, sousedů ap. a vlastní synovci a neteře jsou až někde… a babičky, které jejich vnoučata v podstatě obtěžují ať už z jakéhokoliv důvodu.
A teď tím rozhodně nechci říct, že by konkrétně ty babičky neměly mít vlastní život, zájmy, partnera a měly by žít jenom pro vnuky a být pernamentně k dispozici. To určitě ne!
Na místě zakladatelky bych se ještě pokusila s maminkou hodně otevřeně promluvit, říct co a proč mi vadí, že mně to mrzí…pokud by se nic nezměnilo, jasně bych dala najevo, že až maminka bude potřebovat nějakou pomoc, nebo cokoliv ať se s důvěrou obrátí na svého přítele. Ona má právo nehlídat, nepomáhat já mám právo k tomu zaujmout postoj, jaký uznám za vhodný.

No, ale předpokládám, že Tvoje maminka se pro Tebe obětovala část života, i Ti plenky měnila, takže podmiňovat pomoct rodičům jen za hlídání vnuků je trochu mimo. Každý na to asi není a třeba i potřebuje více klidu. Kdyby přítele neměla a žila sama - byla by tam zakladatelka nonstop aby jí dělala společnost a nebo jen, když by potřebovala hlídat? Lehce se odsuzuje, ale o její mamince nevíme nic. A těžko to od počítače někdo vyřeší. Nejspíše by si měla promluvit s maminkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17737
16.2.21 17:48

@prokr Zajem o deti (ci kohokoli jineho) se neda vynutit ani sebevic radikalnim nazorem ci duraznou promluvou. Je to pravo, ne povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
16.2.21 17:51
@unuděná píše:
@prokr Zajem o deti (ci kohokoli jineho) se neda vynutit ani sebevic radikalnim nazorem ci duraznou promluvou. Je to pravo, ne povinnost.

To souhlasím…potom bych ale nepovažovala za svoji povinnost /morální/ mamince pomoci až to naopak ona bude potřebovat a taky bych jí to předem řekla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17737
16.2.21 17:56
@prokr píše:
To souhlasím…potom bych ale nepovažovala za svoji povinnost /morální/ mamince pomoci až to naopak ona bude potřebovat a taky bych jí to předem řekla…

No jiste, je tve pravo nepomoci mamince. Ale neudelat to proto, ze ti nehlidala deti? 8o To je fakt husty. Ja jsem zastance hezkych vztahu v rodine a uplne klidne reknu, ze kdyby se moje mama zblbla do nejakyho chlapa a upozadila vnoucata, rozhodne ji to nebudu mit za zle. Ano, bude me to mrzet, ale to je tak vsechno. A urcite ji najust nesoupnu za par desitek let do duchodaku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat