Babička ostříhala vnukovi dlouhé vlasy

Anonymní
1.6.16 14:54

Babička ostříhala vnukovi dlouhé vlasy

Zdravím. Máme v rodině zajímavý konflikt. Můj synovec - dítě mojí segry, trávil týden u babičky - mé mamky. Synovci je 6 bude mu za chvíli sedm, v září půjde poprvé do školy. Segra je ve výchově mírně alternativní, ale nic extra, žádné extrémy. Jediné s čím měla moje mamka problém byly dlouhé vlásky - jakože extra long. Nosil cop, který sahal pod půlku zad. Synovec to tak sám vždycky chtěl - má rád pohádky o starých Keltech, Indiánech, hraje už skoro dva roky na klavír a jeho hudební oblíbenci mají také dlouhé vlasy. Prostě to k němu fakt sedlo jak pr..el na hrnec, nebyla to zanedbanost nebo tak něco. No, ale po tom hlídání šmitec - mámě se podařilo ho zlomit. Hučela do něj celý týden, že když půjde do školy, tak už musí vypadat „normálně“, že by se mu jinak děti smály, nabídla mu nejrůznější odměny, za to když si nechá svoje háro ostříha, takže na konec, poslední den, kdy se segra s maželem vraceli ze služebek povolil a fakt se nechal od mámy střihnout. Segra s manželem naprosto v šoku, nechápali…Malej byl z toho sestřihu ještě dost nesvůj, nebyl ve své kůži. Myslím, že ho to docela vystresovalo, protože za dva dny na to podlehl nějakému bacilu a teď leží s dutinama a bolavým uchem. (Ale to samozřejmě nemusí být z toho). Segra s manželem se s mámou dost pohádali a do teď nenalezly společnou řeč. Je to sice jen chvilička, ale mamka se snaží hasit, tak pozvala segru s rodinou na oběd a ta se jí do teď nevyjádřila. Mě napsala, že na to tenhle týden fakt ještě nemá. Jsem jenom jako pozorovatel a přijde mi to jako fakt „povedená“ zápletka. Co si o tom myslíte vy? A jaký máte názor na chlapečky s dlouhými vlasy?

Prosím o anonymitu nebo smazání, segra by nebyla ráda, že jí propírám na netu, ale i přesto by mě vaše názory na to zajímaly. Jak byste reagovali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5200
1.6.16 14:57

No, mě by to nasralo k nepříčetnosti. Pardon, ale tvoje matka je děsná kráva a já bych asi taky měla problém s ní mluvit. Tohle hrozně přehnala. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.6.16 14:57

Rozdýchávala bych to hodně dlouho, ještě pár dní bych se s ní určitě setkat nechtěla. Jako delší vvlasy i kluka se mi líbí, i dkyž až tak do pasu ani ne, ale to není věc babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4876
1.6.16 14:58

Já osobně dlouhé vlásky na klucích naprosto nesnáším. Na jednu stranu do školy ještě času dost, mohlo se na klučíka pomaleji, na druhou stranu - v létě se mu neuvaří hlava…je to těžký, ale jako rodič bych byla taky naštvaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27535
1.6.16 14:58

Myslím, že tvoje matka hooooodně přestřelila a má štěstí, že je babička-matka a ne babička-tchyně, protože být tchyně, nejspíš by po tomhle vnuka dlouho neviděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
1.6.16 14:59

Chlapečků s dlouhými vlasy znám… některé si pletu s holčičkami, ale ostříhat bez domluvy moje dítě, tak zuřím jak býk v aréně :cert: :cert:. Babička se do toho plést neměla a sestra má plné právo být naštvaná. Takhle dlouhé vlasy rostou léta. Jak bys reagovala kdyby šlo o tvé vlastní dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
1.6.16 14:59

Myslím si, že babička nemá do výchovy svého vnuka co mluvit. Taky si myslím, že když ten kluk má rád ty vlasy takové, tak nikdo mu nemá právo ho shazovat a říkat mu, co si o něm tak ostatní lidi budou možná myslet. Ostatním lidem do něj nic není. Nedivím se, že se tvoje sestra s mámou nebaví. Je mi toho kluka líto.

Co si myslím o chlapečkách s dlouhými vlasy? To stejné co o holčičkách s krátkými. Když se jim to líbí a jsou spokojení, proč ne? Délka vlasů přece není specifická pro pohlaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15577
1.6.16 15:00

Myslím si, že babička neměla právo na ostříhání kluka. Ségře se nedivím, že se cítí podvedená a naštvaná a možná je i dobře, že zatím nestojí o společné setkání. Věřím, že až trochu vychladne, tak spolu zase mluvit začnou, ale možná budou potřebovat pomoc prostředníka-tebe. Do ničeho žádnou stranu netlač, ale zeptej se třeba ségry, že pojedeš za mamkou a jestli nemůžeš vzít synovce sebou, aby babičku viděl. Vyjádři ji pochopení pro její naštvanost, ale dej jí čas, aby se s tím srovnala.

Názor na chlapečky s dlouhými vlasy? Mě osobně se nelíbí ani dlouhé vlasy, ani vyholené hlavičky. Ale každý má právo nosit si na hlavě to, co sám chce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18429
1.6.16 15:00

Dle meho toto neni zalezitost babicky. Je to pres caru, at se cloveku dlouhe vlasy libi ci nikoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
1.6.16 15:01

Bez ohledu na to, co si myslím o dlouhých vlasech u kluků, absolutně nechápu, jak to mohla udělat 8o kdyby mu dala třeba jídlo, které si rodiče nepřejí, ale udělat takhle radikální změnu v podstatě i proti vůli dítěte 8o to se prostě nedělá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
1.6.16 15:01

Dlouhý vlasy u chlapečků fakt nemám ráda, ale to neznamená, že bude mít malýho bába tak blbý kecy jako, že se mu budou smát a kdoví co? To je snad horší jak to ostříhání, je padlá na hlavu? :zed:
Asi by mi to vychladnutí trvalo hodně dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
1.6.16 15:02

Babička by si měla uvědomit, že dítě v 6 letech už má svůj rozum a názor. Měla by jeho názory respektovat! Já bych si s ní od plic promluvila. Ještě jednou by se něco podobného stalo (nutila by mu svou oblíbenou barvu oblečení, apod.) asi bych omezila kontakt na delší dobu. Jasně, babička to myslela dobře, ale i tak. Pokud má zájmy, jaké jsi napsala, proč by nemohl mít dlouhé vlasy? Tvoje ségra by ho určitě připravila na to, že některé děti (hlavně kluci) se mu budou smát. Ať s tím malej počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311

Taky bych byla jako tvoje ségra dost naštvaná. Babičky jsou sice super, ale nemyslím si, že by měly zasahovat do takovýchto věcí, zvlášť, když to tak chtěl malej a byl na to zvyklej. Ničemu to přece neubližovalo, nevadilo, jen babičce to nebylo po gustu. A ještě víc se mi asi nelíbí to, jak to udělala. V podstatě do něj podle popisu hučela a manipulovala s tím - to není od babičky moc pěkný.

Mimochodem, kvůlit omuhle se moje mamka taky strašlivě pohádala s mou babičkou (její tchyní), protože mi ostříhala dlouhý kudrnatý vlasy podle hrnce - nechtěla to česat a já jsem u toho brečela. Doteď si to pamatuje a naštvalo ji to neskutečně.

Ad dlouhý vlasy u kluků či mužů - můj muž má vlasy do pasu, to ani já nemám :mrgreen: Líbí se mi to. U malých kluků to tak dlouhé nevídám, ale nemám s delšími nebo dlouhými vlasy problém. Otázka zní, jestli by to mýho syna bavilo, nechat se kudlat a česat - to se uvidí. Pokud to bude chtít, pro mě za mě, ať je má třeba na zem. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ne, dlouhe vlasy na klucich jsou hnusne, predevsim na tech malach.
Ne, babicce by to neproslo, ale je to dan za hlidani :mrgreen:
No a treti bod, ne, urcite bych neresila problemy jinych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Petrolka píše:
Chlapečků s dlouhými vlasy znám… některé si pletu s holčičkami, ale ostříhat bez domluvy moje dítě, tak zuřím jak býk v aréně :cert: :cert:. Babička se do toho plést neměla a sestra má plné právo být naštvaná. Takhle dlouhé vlasy rostou léta. Jak bys reagovala kdyby šlo o tvé vlastní dítě?

Já bych tu hádku vedla trochu jinak - ještě o dost drastičtěji, segra se snažila držet emoce na uzdě, ale všechno jí řekla dost jasně a srozumitelně. Já bych to neustála tak v klidu… Mě je to docela dost líto, já ten jeho extravagantní look milovala. Budu si dlouho zvykat :(. Kdybych mohla tak bych vám se vložila fotku před a po a nepochybuju o tom, která by se vám líbila víc.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama