Babička sa snaží zmeniť stravovacie návyky

4
17.3.21 12:45

Babička sa snaží zmeniť stravovacie návyky

Ahojte chcela by som sa Vás opýtať, aký máte názor na to, že mamina sa snaží úplne zmeniť jedálniček mojej dcéry. Čím je staršia samozrejme stále jej stravu obohacujem o nové potraviny, no mojej mame sa to nepáči. Naposledy sme sa pohádali kvôli tvarohu, lebo na internete niekde čítala, že tvaroch nie je pre deti vhodný, ale moja dcéra má 5 rokov, tak jej dávam ku raňajkám väčšinou tvaroh babička, s banánmi, či iným ovocím, občas aj s vločkami a jej to veľmi chutí. No podľa maminy, to je nevhodné ako pokrm, pre 5 ročné dieťa. Aký máte na to názor? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1128
17.3.21 12:47

Že to vhodné je a naopak je nevhodné, aby se tvá matka vměšovala do vaší výchovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
17.3.21 12:50

A co krom toho, že ti řekne, že by takové jídlo holčičce nedavala, reálně udělá? Z lednice ti to asi nevyhazuje, ne? Tak to odkyvej a jed si svou a až u ni dcerka bude někdy delší dobu, nebo až prijedete na návštěvu, tak uvaří ona, co uzna za vhodné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25696
17.3.21 13:00

Tvaroh se může dávat od 1 roku. Nevidím důvod, proč by ho nemohla jíst takřka předškolacka. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
17.3.21 13:23

Ty jsi matka, dávej dítěti, co uznáš za vhodné. Až bude dítě na prázdninách u babičky, tak ji bude krmit podle svého svědomí zase babička. Btw nechápu, proč by tvaroh nebyl vhodný pro 5ti leté dítě. Odůvodnění ti řekla? Jinak bych poděkovala za radu, ale že si to budu dělat po svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.3.21 13:34

Ja som sa skôr pýtala preto, že sa nerada s mamou hádam, no už neviem ako jej mám vysvetliť, že ako hovoríte Je moja vec čo dieťaťu daám a čo nie.. Nedávam žiadne škodlivé potraviny práve naopak, no on absolútne neakceptuje môj názor až mám pocit, že to dieťa niekedy považuje za svoje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.3.21 13:35

Ale ďakujem Vám za váš názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
17.3.21 13:36

@zuzka189 No tak to ale nemáte problém se stravou, ale se základním respektováním a nastavováním hranic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.3.21 13:38

@Semtex Toto je to, že žijeme v podstate pod jednou strechou a práve ona naopak vie, ako nemám rada „ovocné“ sirupy a najmä tie z 5 litrových bandasiek na značku si asi nespomeniem… A aj tak ich dieťaťu dáva. Rovnako aj pri varení sa nevieme dohodnúť proste v ničom katstrofaaa ta strava. Inak mame veľmi podobný názor na výchovu, ale toto je strašné a muž preistotu sa tvári, že sa nič nedeje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
17.3.21 13:46

@zuzka189 a jeeeje no tak to je blby, když spolu žijete, to te celkem lituju :oops: A ze byste udělaly nějakou gentlemanskou dohodu, že ona ji přestane dávat sirupy a ty tvaroh? Takový jakoze obchod :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
17.3.21 20:08

Tvaroh s ovocem je určitě vhodný a určitě lepší něž všělijaké sladké Lipánky apod..Za mě dělá dobře a poradím, že pokud se nechceš dohadovat, vyslechni, odkývej a dělej si po svém :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
30.3.21 18:06

@zuzka189 nech si mamina prečíta odborné fakty a mýty o mlieku a mliečnych výrobkoch a potom nech mudruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat