Babičky, dědové, kteří se nezajímají o vnoučata

Anonymní
14.5.20 16:32

Babičky, dědové, kteří se nezajímají o vnoučata

Ahoj, chci se prosím jen zeptat, zda-li je někdo ve stejné situaci jako já. Mame 2 děti (9 a 6 let) a dvě babičky i dědy v místě bydliště. Jenže prarodiče se o děti vůbec nezajímají a nikdy je nehlídali. Dost mě to poslední dobou mrzí, děti jsou opravdu slušné, hodné a začaly se teď pořád vyptávat na babičky a dědy, jestli k nim můžou někdy na noc atd.Oni k nám chodí, to jo, ale jednou za čas a na chvilku. A hlavně bysme si taky chtěli po 10 letech s manželem vyrazit někam sami. Jenže oni to sami nenabídnou a když se jich starší syn ptal jestli u nich může někdy být na noc tak mu řekli že ne že nemají místo v bytě. Naši zas že nemají čas, že v týdnu chodí do práce a o víkendu si chtějí odpočívat. Zacinam mít i trochu vztek :cert: Vím, že hlídání není jejich povinnost ale prostě mě to štve a mrzí čím dál víc. Mate to někdo podobné? Nejsme v tom sami? Moc děkuji za odpovědi a za vyslechnutí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34625
14.5.20 16:36
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se prosím jen zeptat, zda-li je někdo ve stejné situaci jako já. Mame 2 děti (9 a 6 let) a dvě babičky i dědy v místě bydliště. Jenže prarodiče se o děti vůbec nezajímají a nikdy je nehlídali. Dost mě to poslední dobou mrzí, děti jsou opravdu slušné, hodné a začaly se teď pořád vyptávat na babičky a dědy, jestli k nim můžou někdy na noc atd.Oni k nám chodí, to jo, ale jednou za čas a na chvilku. A hlavně bysme si taky chtěli po 10 letech s manželem vyrazit někam sami. Jenže oni to sami nenabídnou a když se jich starší syn ptal jestli u nich může někdy být na noc tak mu řekli že ne že nemají místo v bytě. Naši zas že nemají čas, že v týdnu chodí do práce a o víkendu si chtějí odpočívat. Zacinam mít i trochu vztek :cert: Vím, že hlídání není jejich povinnost ale prostě mě to štve a mrzí čím dál víc. Mate to někdo podobné? Nejsme v tom sami? Moc děkuji za odpovědi a za vyslechnutí.

Ano. Vyrostla jsem bez toho, aby mě jedna z babiček kdykoliv hlídala. Neposlala mi jediný dárek, pohled, cokoliv. Na ulici bych ji nepoznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
14.5.20 16:46

S tim proste nic neudelas. Chapu te, ze to mrzi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
14.5.20 16:47

Jim se to vratí. Moje babka nadává že se ani nestavím, přip. sedím v autě před barákem a nejdu za ní…Nejdu nemám to v plánu, ona se taky o mě nezajímala. Na prázdniny mě nechtěla, na nákupy mě nebrala..jen všechny mé sestřenice, bratrance, sourozence.
Tak se nemůže divit že já tam nejdu teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
14.5.20 16:53

My máme tři děti a jedna babička má alzaimera a druhá na ně slušně řešeno je**. Nechybí nám to vystačíme si sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13335
14.5.20 17:00

Mám to taky tak. Jediný, kdo o moje děti jevil zájem, byl taťka. Žel už i dcera se narodila za jeho nemoci. Neměl tedy moc šancí ani on, ani děti.

Tcháni též nezájem. Pořád jsem čekala (když jsem všude četla jak se spousta babiček třese na vození, hlídání), kdy ten zájem začne. Každý týden jsme jezdili tam i tam, aby prarodiče viděli vnoučata. Že by se někdy ozvali tcháni sami, to ne. Máma sem tam i jo, ale když děti projevily přání zůstat jednu noc, tak taky tisíc výmluv.
A teď ani nežije v Česku.

Už jsem si přestala fňukat (maximálně se projevím tady v diskuzích) a děti se postupně taky přestaly ptát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
14.5.20 17:11

To je mi líto… Mam zatím malý mimino, ale moje máma dceri neustále něco kupuje.. A to má vnoučat kupu. O hlídání se neangazuje, ví že to není zatím potřeba, a ani nechci. Za to tchyně by si dceru nejradši odvezla, musíme jezdit my k ní, ona pr.del nezvedne. Stokrát už mi posílala co dceri koupi, nechá uplest set… Takže jsem dceru 100× měřila, a hádej co koupila? :lol: Ho.vno. Úplný nic. Prostě nic. Proč mi to teda posílá? :lol: Mě je to celkem fuk, a zároveň mě stím rozčiluje… Obcas mám chuť se zeptat kdy má přijít ten set co objednávala 4 měsíce zpátky… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 17:12

Tak manžel už nemá oba rodiče a žije už jen moje máma. Babička našeho jediného syna. Je mu 3,5 a zatím ho hlídala až od 3 let cca 4× přes den, když jsem musela do práce. Bylo mi blbý hned 14 dní po návratu do práce být doma. Bála se jak to dá. A dali to v pohodě, vždy cca od 8 do 15. Z toho jí prospal přes 2 hodiny, obvykle víc když je nemocný. Máma má nějaké zdravotní omezení a bydlí daleko takže jsem ráda i za to. Přes léto básní jak si ho vezme na noc, tak jsem zvědavá… Beru to tak že je to naše dítě = naše starost. Když pomůže je to fajn, ale má svůj život a já to respektuji. Když řekne NE, tak je to Ne

• Citovat
  • Nahlásit
26295
14.5.20 17:40

Zakladatelko to je mi líto. Já zase ze svého okolí znám samé natěšené babičky, kterým maminka dítěte (snachy i dcery) dala hned na srozuměnou, že o jejich hlídání a návštěvy nemá zájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
14.5.20 17:51
@Malaga píše:
Zakladatelko to je mi líto. Já zase ze svého okolí znám samé natěšené babičky, kterým maminka dítěte (snachy i dcery) dala hned na srozuměnou, že o jejich hlídání a návštěvy nemá zájem…

A ty snima žiješ že víš jak to mají v rodině? Vztahy? Moje tchyně se do všeho montuje, sladila příkrmy cukrem, chtěla cpát dceri ve 4 měsících jogurt, takže ne díky, nechci hlídání. Ani se na to necejtim, třeba až bude starší. Nerespektuje moji výchovu, stravu. Ale na oko se tváří jak svatá bohyně před obecenstvem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
14.5.20 17:55

Jo žiju, jedná se o „babičky“ v příbuzenstvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22839
14.5.20 17:58

Zakladatelko, a když je slušně požádáš? Odmítnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66090
14.5.20 17:59
@Anonymní píše:

Je jedno, jestli to má někdo podobné, někdo hlídá a někdo ne, v čem to tobě pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66090
14.5.20 18:05
@smajlik345 píše:
Jim se to vratí. Moje babka nadává že se ani nestavím, přip. sedím v autě před barákem a nejdu za ní…Nejdu nemám to v plánu, ona se taky o mě nezajímala. Na prázdniny mě nechtěla, na nákupy mě nebrala..jen všechny mé sestřenice, bratrance, sourozence.
Tak se nemůže divit že já tam nejdu teď.
A jak se jim to prosím tě vrátí?
@mackA159 píše:
A ty snima žiješ že víš jak to mají v rodině? Vztahy? Moje tchyně se do všeho montuje, sladila příkrmy cukrem, chtěla cpát dceri ve 4 měsících jogurt, takže ne díky, nechci hlídání. Ani se na to necejtim, třeba až bude starší. Nerespektuje moji výchovu, stravu. Ale na oko se tváří jak svatá bohyně před obecenstvem.

Teda to je fakt naprosto příšerná tchýně, opravdu dělala tak strašlivé věci? Vůbec se nedivím, že jí dítě nesvěříš, měla bys ji úplně škrtnout že života, nic jiného si nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 18:11

My máme jen jedny „hlídací“ prarodiče. Ale poslední dobou se taky nepřetrhnou. Nechají dítě jen na přespání, druhý den dopoledne si ho musíme vyzvednout. Dva kusy si naráz nevezmou.
Přitom jedináček od švagrové je tam nasáčkovaný pořád.
Nevím, jak to budeme dělat, až budeme mít příští rok školáka. Jak vykryjeme celé prázdniny. Letos nám prý pohlídají maximálně dva dny po sobě bez přespání. A to mají zahradu s bazénem, takže stačí děcka vypustit ven. Člověk by si myslel, že budou chtít s dětmi trávit nějaký ten čas v důchodu, ale jsou asi už moc zpohodlnělý. Na trajdání po nákupech ale čas mají.
Jo a miluju, když pak tchán se slzou v oku vzpomíná, jak trávili celé prázdniny se sourozenci u babičky na vesnici…
Mrzí mě to a taky mě to štve, ale už jsem se vnitřně nastavila tak, že jim do zadku lézt nebudu, ani se nebudu doprošovat. Oni jsou ti, kteří se připravují o čas strávený s vnoučaty, děcka rostou a za pár let budou mít babi a dědu na párku…
Anonymní - tento můj výlev musí být anonymní, aby mohl být upřímný…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat