Babičky, dědové, kteří se nezajímají o vnoučata

Napsat příspěvek
Velikost písma:
164
14.5.20 18:18

@Venetia No právě že někteří lidé jsou tím, že nerespektují jiné lidi, dost nesnesitelní. Ovšem záleží na míře a taky na tom, jestli jsou tyto „vlastnosti“ vyvažovány i něčím pozitivním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
14.5.20 18:28

Když to není od srdce, nenadelame nic. Ale divím se prarodičům, že je vnoučata neberou a nechtějí s nimi trávit trochu toho času. Vždyť je to tak fajn. Malé děti jsou kouzelné, vděčné, většinou poslouchají když se jim někdo věnuje a když zlobí, tak se vrátí k rodičům a je to. A pohlídat když je třeba? Kdo jiný, než rodina by měl vypomoci. Jasně, že to chce najít tu správnou míru, ale od toho je přece rodina, aby tu byli jeden pro druhého. Když to alespoň trochu jde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
14.5.20 18:34
@Venetia píše:
Teda to je fakt naprosto příšerná tchýně, opravdu dělala tak strašlivé věci? Vůbec se nedivím, že jí dítě nesvěříš, měla bys ji úplně škrtnout že života, nic jiného si nezaslouží.

třeba tak že o ni vnoučata nebudou stát až budou staří. A budou potřebovat pomoc nebo si neustále vymyšlet že potřebuji někam nutně jet. Případně se šíleně těšit na svatbu a pravnoučata, kterých se stejně nedočká (aspoň u mě ne, nemám v plánu ji seznamovat s přítelem, pozvat na svatbu a vodit k ní své děti)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 18:39

Babičkou ještě nejsem, ale kdyby to přišlo, zlobit se nebudu. Ale na nějaké hlídací akce přes noc nebo déle se necítím. Mám 50 na krku a do důchodu ještě fakt daleko. Chtěla bych si odpočinout. Mladí mají elán, ať se snaží.

• Citovat
  • Nahlásit
4071
14.5.20 18:49

@smajlik345 zni to drsne, ale presne k tomu tento nezajem vede. Zestarnou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
14.5.20 18:53
@Anonymní píše:
Babičkou ještě nejsem, ale kdyby to přišlo, zlobit se nebudu. Ale na nějaké hlídací akce přes noc nebo déle se necítím. Mám 50 na krku a do důchodu ještě fakt daleko. Chtěla bych si odpočinout. Mladí mají elán, ať se snaží.

Toto fakt nechapu. Jako vzit si dite jednou za mesic pres noc je nad tvoje sily? Lidi lenivy, staraji se jen o sebe. Mladi maji elan, ale po treba 3 letem maratonu by si chteli skocit na klidnou veceri. Navic chudaci tvi vnuci. Cas straveny s babickou je nenahraditelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 18:57

@e008 Já ještě vnouče nemám. Ale momentálně jsem tak unavená, že jsem ráda za každý víkend. Třeba mě prcek probere do života. A už přes 20 let trávím čas péčí o své děti. Mám nárok na oraz. Konečně zase chvíli žít jen sama za sebe. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
102497
14.5.20 18:57
@e008 píše:
Toto fakt nechapu. Jako vzit si dite jednou za mesic pres noc je nad tvoje sily? Lidi lenivy, staraji se jen o sebe. Mladi maji elan, ale po treba 3 letem maratonu by si chteli skocit na klidnou veceri. Navic chudaci tvi vnuci. Cas straveny s babickou je nenahraditelny.

Mne spis překvapuje to smýšlení- vnoučata ještě nemám, vůbec nevím jak to bude ale už vím že přespávat u mne nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
14.5.20 19:00

Ano, i u nás je to tak. Moje rodiče nejeví zájem a to od sebe bydlíme 15minut. Syn (4r.)už k nim ani nechce. Tchyňka by i zájem měla, jenže bydlí 150km od nás a je jí 82. Takže se snažíme tam jezdit, nebo ji k nám dovézt na víc dní. Je to pro mne zvláštní pocit, já trávila se svojí babičkou hodně času, nechápu postoj mých rodičů. Jinak syn je plně samoobsluzny, hodný, žádný divočák. Jo, sice hodně mluví, ale tak to by se asi dalo překousnout. Holt to tak je, mrzí mně to, ale to je asi tak vše co můžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
14.5.20 19:03
@Anonymní píše:
@e008 Já ještě vnouče nemám. Ale momentálně jsem tak unavená, že jsem ráda za každý víkend. Třeba mě prcek probere do života. A už přes 20 let trávím čas péčí o své děti. Mám nárok na oraz. Konečně zase chvíli žít jen sama za sebe. :mavam:

Ja vim, ze nemas, ale uz dopredu vis, ze… znam plno unavenych lidi, kteri jsou ve vysledku spis znudeni a zpomaleni stylem zivota. Sama citim, ze kdyz cely den nic nedelam, jsem unavenejsi nez kdyz ho travim aktivne. Jak by ti bylo, kdyby ti rekli deti, ze az budes stara, ze ti max nakoupi, uklidi, ale vic delat nebudou, protoze sami budou stari :nevim: jako rodina by mela byt jistota, ze kdyz potrebuji, druhy dokaze podrzet. Takoveto ze dopredu clovek vi, ze neco delat nebude, je fakt smutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
14.5.20 19:04

@mapu me nejvic mrzi, kdyz se dite samo prosi o prespani a dostane negativni odpoved. To mne trha srdce. Sama jsem u babicky byla pecena varena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66737
14.5.20 19:08
@smajlik345 píše:
třeba tak že o ni vnoučata nebudou stát až budou staří. A budou potřebovat pomoc nebo si neustále vymyšlet že potřebuji někam nutně jet. Případně se šíleně těšit na svatbu a pravnoučata, kterých se stejně nedočká (aspoň u mě ne, nemám v plánu ji seznamovat s přítelem, pozvat na svatbu a vodit k ní své děti)

to se nemusí naplnit, třeba vůbec nic nečekají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
14.5.20 19:10

@Venetia nekdo ma stari dlouhe a dny se tahnou, pak se hodi jakakoliv navsteva a pomoc… ale kazdeho vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66737
14.5.20 19:16
@Anonymní píše:
Babičkou ještě nejsem, ale kdyby to přišlo, zlobit se nebudu. Ale na nějaké hlídací akce přes noc nebo déle se necítím. Mám 50 na krku a do důchodu ještě fakt daleko. Chtěla bych si odpočinout. Mladí mají elán, ať se snaží.
já to mám podobně , ještě malé bydlení a zvířata a pokud se to nezmení , težko by tady mohly spát
@e008 píše:
někdo je lenivý a chce mít svůj klid , dělat si svoje věci , jiný zase nedá pokoj a pořád leze mladým do bytu a nedá jim pokoj .nebo si vynucuje návštěvy u sebe ..to máš těžký , každý jsme jiný
@e008 píše:

a v čem je tak nenahraditelný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 19:17
@e008 píše:
@mapu me nejvic mrzi, kdyz se dite samo prosi o prespani a dostane negativni odpoved. To mne trha srdce. Sama jsem u babicky byla pecena varena

A kolik let bylo tvé babičce? Dnes těm mladým vůbec nedochází, že jejich rodiče musí makat o asi 10 let déle než prarodiče. Moji rodiče měli na vnoučata čas, ale byli v důchodu před 60! Já mám výhled na práci do 65. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat