Babičky nechtějí na svatbu, protože není po jejich gustu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.6.22 16:50

Babicky nechteji na svatbu protoze neni po jejich gustu

Ahoj prosim anonym ale uz jsem celkem zoufala a nalada v rodine na bodu mrazu :,(…za necely mesic se vdavam, kvuli matrice mame obrad az ve 15:00. To uz hoste vedi pres pul roku a ja i pres prvotni nelibost jsem usoudila, ze to tak bude lepsi, ze nebude nuda a „poobedova siesta“ kterou jsem zazila snad na kazde dopoledni svatbe. Ale babicky (vsechny tri, dve teticky) :zed: se zabejcily ted, ze to pro ne nema ani cenu jezdit… ze co to je za svatbu bez spolecneho obedu, kapely, a poradneho tance… my po obradu chteli rovnou raut, bez zasedaciho poradku a rovnou dj, aby hral tlumene, nejakou klidne i tu dechovku pro starsi, ale zase babicky.. slovo DJ jim evokuje diskoteku a na to pry nejsou zvedave. Tak kvulu nim jsme zaradili alespon spolecnou polevku, ikdyz po 16h mi to prijde na nic…dort jsem chtela kolem 17h a ted zase aby se to posunulo, spolecny tanec neplanujeme tak proto ten dj hned… pred obradem mame pro hosty take raut venku ve stanu( „babicky- a to jako budeme jist ve stanu, ve stoje s podtacku“? :,( ne jsou tam normalne stolicky, zidle, stoly, barove stolky…A babicky, ze jsme to cely podelali a at to radeji odpiskame a vezmem se dustojne priste, ze budu litovat, a fakt hrozne delaji zlo v rodine… dedum je to jedno, ale aby meli doma klid tak manzelkam kyvou. :cert: Dnes na kafi zacala uz i mamka, ze jestli si to jeste nechceme rozmyslet a mit celodenni svatbu a ne neco jako oslavu narozenin :roll:. Tak to opravdu neplanujeme! Jen proste obrad dyl a jen spolecna polevka a pak ruzne druhy rautu az do rana. Uprimne kdybych musela vstavat na pripravy v 7 tak jsem vecer mrtva a takto si muzou vsichni prispat, nachystat a uzit si to do rana. Mame jeste cca tyden na nejake upravy programu krom toho casu obradu, ale ja uz nevim jak vic vyhovet.. urcite nepiste at to rusim a nebo at babicky ignoruju, je mi jejich postoj moc lito…ja vim i snoubenec nakonec prijdou ale bojim se ze vsechno budou komentovat nahlas a hlavne to „pro ne spatne“. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41207
3.6.22 16:55

Dcera měla obřad ve dvě a bylo to tak akorát. navíc dopoledne měla dost času na přípravu, žádné vstávání v pět ráno. Obřad proběhl přímo tam, takže žádné přejíždění, oni odjeli se fotit a svatebčané měli k dispozici raut a foto koutek atd, takže nemuseli někde jen tak sedět a čekat na novomanžele

Příspěvek upraven 03.06.22 v 16:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
3.6.22 16:57

No je blbe, ze to babicky akceptovat nechteji, ale bohuzel pro ne, prece nebudete tyden rped svatbou neco rusit, abyste se zalibili par osobam…nejak zdvorile bych babickam oznamila, ze ony uz svatbu mely a mohly si to udelat dle sveho, ted je vase a po vasem.
Jinak my meli svatbu taky ve 3, me naopak prijde divne to deleni lidi na obed a po obede a nevim jake nesmysly…tak se vsichni sesli v klidku odpo na obrade a radilo se, dokud byly sily…i moje v te dobe 70leta babicka s nami juchala asi do 2 do rana :pankac: Pokud tam budou sedet s kyselym ksichtem, jejich skoda :nevim:

Příspěvek upraven 03.06.22 v 16:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
3.6.22 16:58

Měnit to nechceš, ignorovat taky ne, tak co? Zblázníš se z toho? Mě by teda ukafrané babky, kterým není nic dobré, na svatbě nechyběly, ať sedí klidně doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
3.6.22 16:59
@Anonymní píše:
Ahoj prosim anonym ale uz jsem celkem zoufala a nalada v rodine na bodu mrazu :,(…za necely mesic se vdavam, kvuli matrice mame obrad az ve 15:00. To uz hoste vedi pres pul roku a ja i pres prvotni nelibost jsem usoudila, ze to tak bude lepsi, ze nebude nuda a „poobedova siesta“ kterou jsem zazila snad na kazde dopoledni svatbe. Ale babicky (vsechny tri, dve teticky) :zed: se zabejcily ted, ze to pro ne nema ani cenu jezdit… ze co to je za svatbu bez spolecneho obedu, kapely, a poradneho tance… my po obradu chteli rovnou raut, bez zasedaciho poradku a rovnou dj, aby hral tlumene, nejakou klidne i tu dechovku pro starsi, ale zase babicky.. slovo DJ jim evokuje diskoteku a na to pry nejsou zvedave. Tak kvulu nim jsme zaradili alespon spolecnou polevku, ikdyz po 16h mi to prijde na nic…dort jsem chtela kolem 17h a ted zase aby se to posunulo, spolecny tanec neplanujeme tak proto ten dj hned… pred obradem mame pro hosty take raut venku ve stanu( „babicky- a to jako budeme jist ve stanu, ve stoje s podtacku“? :,( ne jsou tam normalne stolicky, zidle, stoly, barove stolky…A babicky, ze jsme to cely podelali a at to radeji odpiskame a vezmem se dustojne priste, ze budu litovat, a fakt hrozne delaji zlo v rodine… dedum je to jedno, ale aby meli doma klid tak manzelkam kyvou. :cert: Dnes na kafi zacala uz i mamka, ze jestli si to jeste nechceme rozmyslet a mit celodenni svatbu a ne neco jako oslavu narozenin :roll:. Tak to opravdu neplanujeme! Jen proste obrad dyl a jen spolecna polevka a pak ruzne druhy rautu az do rana. Uprimne kdybych musela vstavat na pripravy v 7 tak jsem vecer mrtva a takto si muzou vsichni prispat, nachystat a uzit si to do rana. Mame jeste cca tyden na nejake upravy programu krom toho casu obradu, ale ja uz nevim jak vic vyhovet.. urcite nepiste at to rusim a nebo at babicky ignoruju, je mi jejich postoj moc lito…ja vim i snoubenec nakonec prijdou ale bojim se ze vsechno budou komentovat nahlas a hlavne to „pro ne spatne“. :zed:

Vaše svatba, vaše rozhodnutí. Řekla bych ji, že se budu snažit, aby tam měli maximální pohodlí a aby mi to nekazily. Že to chceme prostě takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
3.6.22 17:03

Měla jsem taky obřad ve 14, pak se přijíždělo na statek do “stanu” :) na hostinu, která byla taky ve formě rautu. Někdo měl pozdní oběd, někdo dřívější večeři. Bylo to úplně super a všem se to líbilo. Je to vaše svatba, tak pokud vám to tak vyhovuje, ostatní se přizpůsobí. At vám to vyjde hezky a nakonec jste vsichni spokojeni :*

P. S. Byla jsem šťastná, že jsem se mohla trochu vyspat. Kadeřnice mi udělala v klidu vlasy i mé mamce a vše bylo v klidu a ne ve stresu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20967
3.6.22 17:04

Já bych jim řekla, že jestli nechcou, ať nechodí, že tě to mrzí, ale svatba je to tvoje a tvyho a chcete to takto. Buď ať se s tím smíří nebo ať ti do týdne dají vědet y že nepřijdou, že upravíš množství jídla. Hotovo, šmitec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
3.6.22 17:05
@Russet píše:
Vaše svatba, vaše rozhodnutí. Řekla bych ji, že se budu snažit, aby tam měli maximální pohodlí a aby mi to nekazily. Že to chceme prostě takhle.

ano pokud si to celý taky platí pokud platí něco rodina tak to tak jednoduchý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
3.6.22 17:06

Nikdy se nezavděčíš všem. Kdo si bude chtít svatbu užít, užije si ji i s pozdějším obřadem. Kdo chce brblat, bude brblat, i když bude všechno podle něj.

My měli obřad ve 2, před ním taky malý raut a nikdo s tím problém neměl. Já se aspoň v klidu připravila, stihla se v klidu výzdoba stodoly na odpoledne a altánu na obřad a jídlo holt bylo později. Hlady nikdo neumřel :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
3.6.22 17:25

Zažila jsem obřad ve čtyři odpoledne a nikomu to nevadilo. Pro babičky a dědečky to od čtyř do večera třeba do devíti hodin bylo tak akorát.
Nic bych neměnila, udělejte si to podle sebe.
My jsme dceři svatbu z většiny platili, ale do časů a průběhu nekecali. Teda z 99 % :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4870
3.6.22 17:25

Nechceš změnu plánu, ani nechat babky doma, takže teda jak? 🤷🏻‍♀️ Prostě si to zařiďte VY DVA podle sebe, babče se už vdávaly a možná jim do teho kecaly zase ty jejich a tak to neměly podle sebe. Takže jim možná ten postoj přijde cajk. Hele, dřív sem dělala v gastru a ne z každý svatby byla odvařená. Ale ti hlavní dva aktéři byli spoko a to je na tom to hlavní. Babči by měly respektovat, že to je VÁŠ den a nazdar :kytka: Nemusí se jim líbit kapela, raut, ani barva kytek na stole. No a co 🌷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
3.6.22 17:26

Ty jo, je mi tě hodně líto, že tohle musíš řešit, nemáš to jednoduché. Když tam babičky přijdou, tak budeš celou dobu s myšlenkou, že tam být nechcou a nelíbí se jim to, stejně tak ony. A když nepřijdou, tak tě to bude mrzet, a oni ti to stejně neodpustí, že nebyly na svatbě vnučky. Ale nemyslím si, že bys měla couvnout a dělat to podle nich. Zdá se, že se v rámci mezí snažíš přizpůsobit a přesto si zachovat vlastní představu. Jsou pozvane na tvou svatbu a jestli nepřijdou kvůli tobě, tak máš sakra dobrý důvod být zklamaná, smutná, nešťastná. Jestli ti ten den zhnusi, tak musíš se s nimi vůbec nějak víc stykat? Máte hezké vztahy? Užij si pro sebe, partnera, a nenech si to zničit. A nehadej se s babkama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33415
3.6.22 17:36

Zařiď si svatbu podle sebe a ne druhých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.22 17:37

A presne proto jsem svobodna… Tuny prndani jeste driv, nez se nejaka svatba vubec planovat zacla, jak BUDE vypadat moje svatba… Dekuji, nechci, ono vse casem nakonec vysumi, ale to jsem fakt nemela zapotrebi… Zas tak jsem ne svatbe nebazirovala, stejne bych si nechala sve jmeno z pracovnich duvodu. Mozna se vezmem jindy, deti a bydleni uz mame, sestra se rozvadi, takze pocitam, ze nejake reci uz by si snad kazdy odpustil. Teda doufam.

• Citovat
  • Nahlásit
9497
3.6.22 17:51

Babicky do rana slavit nebudou, ty jsou vzhuru v pet rano bez ohledu na to, jestli nekam jdou. Pro nas sovy je zase za trest svatba s obradem v deset dopoledne. Vsem se zavdecit opravdu nejde.
Co udelat jeste pred obradem slavnostni obed?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat