Reklama

Babské rady - podpora laktace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 26.02.17 16:18
Babské rady - podpora laktace

Dobrý den, maminky.
Píši článek o laktaci, kojení…
Pomůžete mi, prosím, s částí o „babských radách“ na podporu kojení? Co jste kdy slyšely od vašich maminek, babiček, tetiček, kamarádek…? Co vše dokáže zvýšit tvorbu mléka?
Já sama jsem vyzkoušela kdeco :-)…a musím říci, že většina těchto „babských rad“ je účinná!! :-) Jak se říká: ty naše báby moc dobře věděly! :-)
Díky moc za všechny postřehy a přeju hezkou neděli! :-)

Přečtěte si článek: Jak správně kojit, aby miminko prospívalo?

Reklama

Reakce:

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 26.02.17 17:00
Babské rady

Dobrý den, také si myslím že mnoho babských rad je opodstatněných, i když nejsou potvrzeny studiemi. Sama nedám dopustit na bylinky - jestřabina, fenykl, kmín. Bylo mi doporučováno i pivo, dokonce od pediatra mých dětí :P :P Kolegyně - zasloužilá dětská sestra mě opakovaně nabádala, ať jím často zasmažené polevky. Zdědila jsem po prababicce moc zajimavou knihu pro mladé matky ze 30.let.min.století a v ní na podporu laktace radí silné masové vývary, víno malaga, maso holoubat a taktéž pivo a další zajímavosti. Sama jsem to teda řešit nemusela, mléka bylo dost, první dítě kojeno 31 měs., druhé zatím 23 měs. a stále kojím…

Jedna babička
Závislačka 3404 příspěvků 26.02.17 17:19

Neloupané mandle, černé pivo, čaj z chmelových šištic, silný slepičí vývar, pivovarnické kvasnice - pangamin - toto vše vyzkoušeno vloni v červnu mou dcerou a pomohlo k laktaci po CS

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 17:19

Mně babička doporučila koprovku a pomohla :)

Jedna babička
Závislačka 3404 příspěvků 26.02.17 17:22

@ZuzaMi Koprovku? Tak to slyším poprvé, ale určo si zapamatuju pro případ, kdyby bylo zapotřebí.

kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 26.02.17 17:24

Kromě výše zmiňovaných věcí ještě melta :palec: O koprovce jsem to tedy také neslyšela

Jedna babička
Závislačka 3404 příspěvků 26.02.17 18:10

Jojo to je pravda, dcerka pila vlastně ještě Caro

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 18:44
@Jedna babička píše:
@ZuzaMi Koprovku? Tak to slyším poprvé, ale určo si zapamatuju pro případ, kdyby bylo zapotřebí.

jojoo, kopr prý zvyšuje laktaci a smetana taky udělá své :)

pokymata
Kecalka 228 příspěvků 26.02.17 18:44

Já sem se rozkojila až změnou polohy. V leže to nešlo a v sedě v křesle supr.

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 26.02.17 18:58
@pokymata píše:
Já sem se rozkojila až změnou polohy. V leže to nešlo a v sedě v křesle supr.

já zase kojím hlavně vleže, krásně si vždy při tom odpočinu… každému vyhovuje něco jiného, to je jasné

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 26.02.17 19:06

Myslím, že tyto různé podpůrné prostředky jsou fajn a člověk má pocit, že pro úspěšné kojení něco dělá. Podle mě je ale důležitější co nejčastěji přikládat, kojit dle požadavků miminka a být v pohodě…
Edit: jo a hlavně mít mléčné žlázy

GKata
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 26.02.17 19:27

Z těch babských rad to byla melta, pivo a hodně pít + dělat si vývary, jak dalece to pomohlo si netroufám soudit.

Co skutečně pomáhá a u mě to rapidně zvedlo laktaci v době, kdy jsem většinu dne pouze odsávala mléko odsávačkou, byla kombinace pískavice a benediktu lékařského. Dělala jsem si z pískavice odvar a jedla pak i ta semínka + sušený benedikt a po zhruba 3 dnech jsem už viděla citelný rozdíl ;-) Nakonec jsem se díky tomu rozkojila až moc :mrgreen:

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 27.02.17 08:49

Tedy, ženy! Děkuji VELMI - některé rady teda neznám :-)
Díky moc!

Btw - nevím, zda to víte - ale prý se na rozkojení používá dokonce tejpování! 8o

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 28.02.17 19:18

@Michalka80 Mohu se zeptat, jak se ta kniha přesně jmenuje? :-) A autor?

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 01.03.17 15:58
@Petrušačka píše:
@Michalka80 Mohu se zeptat, jak se ta kniha přesně jmenuje? :-) A autor?

Mladá matka. Pravé porady českým ženám jak při vstupu do stavu manželského tak v těhotenství, při porodu a ošetřování děcka. Dr. L. Svoboda, osmé vydání, nakl. ŠOLC A ŠIMÁČEK, rok vydání chybí, resp. chybí ta stránka, kde to bylo uvedeno. Je to opravdu moc stará kniha, ale moc zajímavá, je to i příručka pro porodní báby…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama